9 тиждень вагітності

Відео: правильне харчування для вагітних

У відео розглянуто поради і рекомендації дієтологів і фахових лікарів стосовно харчування вагітної жінки.

Дев’ятий тиждень: як харчування може впливати на організм вагітної жінки та на дитину. Що потрібно поміняти у вашому звичному раціоні, щоб те, що смачне, було би ще й корисним?

На цьому тижні для оточуючих вас людей ваша вагітність ще не є помітною. Чого не скажеш про вас – ви вже повністю включились в цей процес і увійшли в роль майбутньої матусі, як на емоційному рівні, так і на фізичному.

Коментарі 22

 • Лариса

  Мене тільки трохи нудило на 5 – 6 тижнях. Але я стала дуже погано спати. Якщо не враховувати те, що раз за ніч в туалет сходжу, по відчуттях сплю неглибоко і прокидаюся майже кожної години. Терапевт прописала валер’янку на ніч і гліцин. Треба попробувати. А то недосип дуже сильно вимотує, тим більше, що зранку треба на роботу вставати.

 • Тамара

  Дуже потрібна підтримка. На дев’ятому тижні почався сильний токсикоз, та ще й вегетативна нервова система дає збої. Нічого не допомагає, втрачаю вагу, постійно нудить і рве, голова паморочиться, майже не встаю. Найстрашніші думки в голову приходять, що не зможу це витерпіти. Може є у когось поради, що робити при такому стані?

  • Оксана

   Вам повинні допомогти достиглі гранати. Вони дуже добре допомагають під час вагітності, при підвищеному токсикозі. Крім цього, в них багато вітамінів. Вони точно будуть корисними для вас і вашого малюка.

  • Ліда

   У мене теж така сама ситуація. Єдине чим рятуюся – часто п’ю воду з лимонною кислотою. Розвести за смаком і пити потрошки. Але потрібно вважати на зуби – лимонна кислота здатна вимивати кальцій.

  • Світлана

   Потерпіть трошки. До 12 тижня токсикоз, як правило, відступає. Мені теж знайомі ці відчуття. А шматочок лимона дійсно іноді допомагає впоратися з нудотою.

 • Катерина

  У мене почався токсикоз на 5 тижні. Зараз дев’ятий, лікарка призначила мені жувальні таблетки (з сушеним імбиром), але не більше 4-х таблеток в день. Не скажу, що токсикоз повністю пройшов, але стало набагато краще. Тепер я хоч можу щось приготувати і робити легку домашню роботу.

 • Ганна

  А я ось їм як кінь. Апетит як був до вагітності, такий же і зараз. Тиждень тому був токсикоз, але почала пити фолієву кислоту і йодомарин і все пройшло. А так, відчуваю себе добре.

  • Неля

   Фолієва кислота і Йодомарин точно допомагають від токсикозу?

   • Ганна

    Мабуть так. Я їх п’ю і відчуваю себе нормально. Правда, крім цього, їсти намагаюся невеликими порціями, тому що буває: на щось тягне, а потім це стає неприємним. Але, в принципі, і це не критично. А так, вирвала тільки один раз за всю вагітність, і то поки не зрозуміла, що це токсикоз (мене знудило від чаю).

 • Настя

  А я не можу нічого їсти. І хочеться і не можеться. Їм через силу і вагу втрачаю. Токсикозу, дякувати Богу, поки що не було. Живота особливо не видно, так як я сама не дуже худенька.

  • Марина

   Настя, у Вас і є токсикоз. Він проявляється у всіх по-різному. Когось просто нудить, без рвоти, а когось рве. Все індивідуально. Якщо їсти не хочеться – значить воно і є токсикоз. У мене теж легка форма – нудить не сильно, але постійно.

 • Наталя

  Фолієва кислота, в дозах, які перевищують рекомендовану норму, може викликати нудоту і блювоту. Так написано в інструкції.

 • Ніна

  9 акушерський тиждень у мене почався теж з токсикозу. Мінус 3 кг. Про їжу ні думати, ні говорити не можу. Не кажучи вже про те, що б щось їсти. Рятують лимони, але багато їх теж не з’їси. Спимо при відкритому вікні, бо інакше не можу спати взагалі.

 • Олена

  У мене 9 тиждень добігає до кінця. Їм погано, про м’ясо і цибулю навіть не можу чути. Читала, що до 12 – 13 тижня все пройде. Чекаю, може станеться диво.

  • Алла

   Зараз у мене стан легший, ніж було на 6 – 7 тижнях, але все одно ще не ідеальний. У задушливих приміщеннях стає погано, особливо, якщо я з ранку хоч що-небудь не з’їм. Я ось думаю як лікарняний взяти, хоч би на тиждень, а то з токсикозом не уявляю як далі роботу виходити. Чи то у терапевта лікарняний брати, то чи у гінеколога.

   • Олена

    Можна іти до терапевта. А якщо що, то вона відправить до гінеколога.

 • Юлія

  9-й акушерський тиждень. Нудить з ранку до вечора. А іноді, до нудоти додається ще й головний біль. Помітила, що якщо поїсти, то легшає. Ось тепер і доводиться їсти постійно хоч щось. Почала набирати вагу: важила 56 кг, а зараз важу 58,5 кг. Відчуваю, що трохи поправилася.

 • Фея

  Дев’ятий тиждень почався і токсикоз майже пройшов, тільки зранку ще може нагадувати про себе. А так, то мій шлунок починає помаленьку бачити людську гарячу їжу. На облік стала ще на 6 тижні, і практично відразу пройшла всіх лікарів, крім стоматолога (боюся страшенно їх). Так само на 6 тижні зробила УЗД, де підтвердили вагітність і сказали, що серце б’ється. Моєму щастю не було меж!

 • Сніжана

  Дівчата, підкажіть, може у когось було таке, що чоловік дратує страшно. Таке враження, що я його ненавиджу. Чи це пройде? До того, як я дізналася про вагітність, все було чудово.

  • Іванка

   У мене теж таке буває. Термін – 9 тижнів. Намагаюся чим-небудь себе відволікати, щоб чоловіка не ображати зайвий раз, не зриватися на ньому. Буває, що навіть шкода його стає, ні за що дістає.

   • Сніжана

    Так справа в тому, що у мене це постійно. Мучить почуття вини коли його не бачу, але як тільки з’являється він на “горизонті”, то реагую на нього, як “бик на червоний колір”. Не знаю, що робити, боюся, що не пройде.

    • Ліля

     Я думаю, що все пройде. У мене такі почуття до свекрухи з’явилися, з настанням вагітності. І реагую на її появу точно так само як ви на чоловіка. Може вам з чоловіком варто поговорити? Може бути таке, що ваш чоловік підбере якісь потрібні для вас слова і все припиниться або хоча б трішки заспокоїться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *