Відео: продовження підготовки до пологів
Настав 32 тиждень вагітності, дізнайтеся з цього відео, з допомогою яких вправ можна зменшити біль під час пологів.
Продовжуємо вивчати вправи, які входять в комплекс підготовки до пологів. Навчіться полегшувати біль від переймів та займати правильне положення.
32 тиждень вагітності: розвиток дитини
На 32 тиждень вагітності ваше майбутнє маля вже знаходиться на останній стадії свого формування. Ручки і ніжки малюка стають гладкішими і вже досить пухкими. Шкіра випрямляється, втрачає червоний відтінок і зникають зморшки. У нього вже ростуть брівки та вії, а нігтики стали твердими.
Починає функціонувати імунна система малюка. Він отримує імуноглобуліни з маминого організму і формує антитіла, які будуть захищати його від бактерій в перші місяці після народження.
В 32 тиждень вагітності голова дитини вже пропорційна до тіла, і у багатьох малюків вже є волосся. Пушок (лануго), який захищав малюка поступово зникає, так як він вже не потрібен, з забезпеченням терморегуляції повністю справляється підшкірний захисний жировий шар. Лануго повністю зникне перед пологами або через деякий час після них.
Показники фетометрії (розмірів) плоду 32 тижня
Вага, г | Ріст, см | БПР, мм (Біпарієтальний розмір) |
ДГК, мм (Діаметр грудної клітки) |
ДСК, мм (Довжина стегнової кістки) |
---|---|---|---|---|
1930 | 42,3 | 82 | 83 | 63 |
32 тиждень вагітності: стан і відчуття матері
В 32 тиждень вагітності переважна частина дітей займає правильне положення – вниз головою. Вагітна жінка може це відчути по поштовхам малюка ніжками під ребра. Вони можуть бути досить болючими і неприємними.
Полегшити ситуацію можна наступним чином: сядьте, повністю відкинувшись на спинку стільця або дивана. Таке положення створює більший простір для вашого живота.
Те, що ви добре відчуваєте рухи та поштовхи малюка пов’язане також з тим, що його м’язи вже більш міцні та пружні. Також ви можете відчувати біль в області нижніх ребер, через збільшений тиск матки на них.
В більшості випадків, вагітність – це виношування однієї дитини, але приблизно 1% вагітних жінок виношує двійню, а одна з восьми тисяч – трійню. 65% двійнят виникають за рахунок запліднення двох яйцеклітин, а 35% при розподілі плодового яйця на дві частини. У випадку розподілу одного плодового яйця, близнюки називаються монозиготними, або однояйцевими – вони однієї статі і дуже схожі за зовнішністю.
Ризики виношування двійнят і трійні
Двійнята – це не тільки подвійна радість, але це ще й збільшення проблем і ризиків. При багатоплідній вагітності підвищується ризик передчасних пологів і навіть викидня. Виношування більше ніж однієї дитини прискорює старіння плаценти. В результаті, двійнята як правило, народжуються на 2 тижні раніше запланованого терміну, а трійнята, при необхідному догляді, з’являються на світ у 35 тиждень вагітності. З третього триместру їм досить тісно всередині матки, і материнському організму дуже важко забезпечувати їх необхідними ресурсами (поживними речовинами і киснем). Як наслідок двійнята і трійнята народжуються з невеликою масою тіла і можуть потребувати особливого догляду.
Якщо ви виношуєте кількох дітей, то вам необхідно споживати їжі більше на 300 калорій ніж звичайно, також у вас підвищена потреба в додатковому прийомі вітамінів і мінералів. Слід бути обережною, не перенапружуватись і багато відпочивати, особливо в третьому триместрі вагітності, коли ваша головна місія – доносити малюків якомога довший час і не спричинити передчасних пологи.
У випадку виношування двійнят чи трійнят більшість лікарів-акушерів схиляється до призначення пологів через кесарів розтин. Такий спосіб дозволяє зменшити ризик ускладнень, але якщо діти зайняли правильне положення (головою вниз), то цілком можливі успішні пологи природним способом.