Календар вагітності

Календар вагітності допоможе вам послідовно, без хвилювань і крок за кроком проходити один з найважливіших періодів у вашому житті – виношування дитини.

За допомогою нашого календаря вагітності, розбитого по окремих тижнях, ви можете ознайомитись, як повинна проходити вагітність, що необхідно робити і чого остерігатися. Також, під час проходження вагітності, ви можете переглядати, що є самим актуальним саме в цей конкретний період, що відбувається з вашою дитиною і як вберегтись від небезпек і можливих ризиків.

Календар: тижні першого триместру

Загальна інформація про перший триместр

Календар: тижні другого триместру

Загальна інформація про другий триместр

Календар: тижні третього триместру

Загальна інформація про третій триместр

Як вираховується календар вагітності

Відлік терміну вагітності починається з першого дня менструального циклу, який передував вашій вагітності. Для зручності, основною одиницею часу, при розрахунку терміну вагітності, прийнято тиждень. Вся вагітність, зазвичай, проходить 40 тижнів. Наступним є акушерський місяць, який триває рівно 4 тижні, або 28 днів. Таким чином, вагітність триває 10 акушерських місяців. Це є трохи незвичним для багатьох людей, які звикли рахувати час в календарних місяцях. Проте, така система дуже зручна для лікарів-акушерів, бо досить проста в розрахунку.

І найбільші періоди, на які розділяють календар вагітності, це триместри. Перший складається з тринадцяти тижнів (з 1-го по 13-й), другий з чотирнадцяти (з 14-го по 27-й) і третій з тринадцяти (з 28-го по 40-й).

Чому календар вагітності розраховується в тижнях?

Більшість звичайних людей, коли дізнаються про ваше особливе положення, зазвичай цікавляться: який у вас місяць вагітності? Маючи на увазі, при цьому, звичайні календарні місяці. Проте, зовсім інша ситуація у медиків. Кваліфікований лікар-акушер цікавиться кількістю тижнів вашої вагітності.
Розрахунок вагітності в тижнях дозволяє лікарям-акушерам точно, без плутанини, слідкувати і описувати динаміку стану вагітної жінки і дитини. Це дозволяє правильно розподілити проведення необхідних лікарських процедур, досліджень і аналізів. Чітко встановити необхідні рекомендовані і крайні терміни оглядів для уникнення можливих ризиків і ускладнень.