Ознаки вагітності

Вагітність є досить відповідальним моментом в житті кожної жінки. Чим скоріше ви зможете дізнатись про те, що завагітніли – тим краще зможете підготувати себе до цього важливого стану.

Ознаки чи симптоми вагітності у кожної жінки проявляються індивідуально: у когось певний симптом більш яскраво виражений, у когось менше, а у когось і взагалі відсутній. Ми представляємо вам максимальну кількість ознак, для того, щоб ви були більш інформованими і змогли зробити максимально точний висновок.

  1. Відсутність місячних. Це одна з найвідоміших ознак вагітності і зазвичай після цього більшість жінок задумується про можливу вагітність. Затримка може бути пов’язана з тим, що відбулось запліднення яйцеклітини і це призупинило відторгнення ендометрію. Але причиною затримки місячних можуть бути й інші причини (стрес, гормональні порушення), тому перед остаточним висновком про наявність вагітності слід прислухатись до інших ознак.
  2. Збільшення виділень. В результаті дії гормону прогестерон, можуть посилитися виділення після запліднення.
  3. Збільшення і підвищена чутливість грудей. Жіночі груди дуже чутливі до гормональних змін. Під час вагітності можуть проявитися такі ознаки: збільшення в розмірі, вени на грудях більш помітні, підвищена чутливість і потемніння ареол.
  4. Зміни в сприйнятті харчових продуктів. Несподівані прояви відрази до одних продуктів і сильного потягу до інших. Різкі перепади апетиту.
  5. Швидка втомлюваність та сонливість. Гормональні зміни можуть викликати відчуття втоми а розслаблююча дія прогестерону може викликати сонливість протягом усього дня. Більш виражені ці ознаки під час першої вагітності.