1 тиждень вагітності

Відео: планування вагітності

1 тиждень вагітності: розгляньте поради від спеціалістів стосовно способу життя, який допоможе вам підготувати до вагітності свій організм.

Прийняття рішення про вагітність потребує деякої підготовки.

Важливо, на цьому етапі проконсультуватися з лікарем. Фахівця можна знайти в жіночій консультації у поліклініці за місцем проживання.

Також, за бажанням, ви можете звернутись до приватної клініки, де є кваліфікований фахівець.

Окрім цього, слід сходити на консультацію до стоматолога і обговорити з терапевтом необхідність пройти щеплення та вакцинацію.

Перша третина вагітності вважається самим відповідальним періодом, так як в цей час закладаються всі органи майбутньої дитини. У другому та третьому триместрі триває ріст та розвиток закладених органів та систем і підготовка організму до самостійного життя за межами материнської утроби.

1 тиждень вагітності: розраховуємо терміни

Відраховувати 1 тиждень вагітності починають з першого дня останньої менструації. Такий спосіб загальноприйнятий через декілька причин.

По-перше, це зручно – дату останньої менструації зазвичай пам’ятають усі, а ось точно визначити час зачаття дуже важко. Зачаття може відбутися аж перед наступною менструацією. Запліднення може відбутися протягом трьох днів після статевого акту.

В більшості випадків, момент запліднення відбувається через 2 тижні після початку менструального циклу, це так званий овуляційний термін.

По-друге, менструація – це, по суті, процес оновлення і підготовки організму до овуляції і зачаття. В цей період, в яєчнику жінки, яйцеклітини готуються до зародження нового життя.

Такий спосіб розрахунку терміну вагітності називають акушерським (гестаційним). Він складає 40 тижнів, або 10 акушерських місяців (рівно по 4 тижні в кожному), або 280 днів. Його розділяють на 3 триместри:

 • перший: 1 – 12 тижні;
 • другий: 1327 тижні;
 • третій: 2840 тижні.

Якщо ви хочете народити дитину у певний час, то знайте, що розрахувати ймовірний час пологів досить легко. Додайте 7 днів до дати останніх місячних і відніміть 3 місяці – це й буде ймовірна дата народження.

Корисні поради і рекомендації

До вагітності слід готуватися, і якщо майбутня мама ще цього не зробила, саме час почати. В першу чергу, важливо переглянути спосіб життя: відмовитися від шкідливих звичок – куріння, в тому числі і пасивного, та вживання алкоголю.

Прийом будь-яких ліків краще обговорити з лікарем – багато медикаментів протипоказано під час вагітності.

А от прийом фолієвої кислоти і кальцію можна почати вже зараз – вона сприяє правильному росту і розвитку зародка.

Медичні обстеження в 1 тиждень вагітності

Повне медичне обстеження жінки, яка планує вагітність, допоможе виявити можливі захворювання, які можуть заважати зачаттю, ускладнити перебіг вагітності і негативно вплинути на здоров’я майбутньої дитини. У план обстеження зазвичай входить:

 • відвідування лікарів (терапевта і гінеколога);
 • УЗД органів малого тазу і молочних залоз;
 • кольпоскопія та цитологічне дослідження шийки матки;
 • ряд аналізів:
  • загальний аналіз крові;
  • аналіз крові на цукор;
  • біохімічний аналіз крові;
  • аналіз крові на групу і резус-фактор (разом з майбутнім батьком);
  • дослідження крові на антитіла до гепатитів В і С, герпесу, СНІД (ВІЛ), RW, токсоплазми, краснухи і інших інфекцій;
  • коагулограма (оцінка згортання крові);
  • загальний аналіз сечі.

При необхідності, можуть також призначатися дослідження гормонального фону, УЗД щитовидної залози, консультації окуліста, ЛОРа та стоматолога.

Відгуки і коментарі11

 • Анюта

  Не знаю, що й думати. Сьогодні не було місячних. Зробила купу тестів, але всі негативні. А нудить мене вже цілий тиждень. Чи може на такому періоді ще не показувати тест?

  • Олена

   Анюта, у такому випадку краще сходити до гінеколога.

 • Віра

  У мене була затримка тиждень і два дні, зранку нудило, живіт болів, тест показав вагітність. Але потім почались місячні. Підкажіть, що це може бути, чи таке нормально?

  • Таня

   У мене таке було. Три тести показали вагітність, дуже чіткі і виразні смужки. Живіт тягнуло, і я вирішила піти на УЗД, тому що раніше, на такому ж терміні, у мене була завмерла вагітність. Лікар вагітності не знайшов, а знайшов невелику міому. Вдома після цього, я знову зробила тест і вже була одна смужка, а через два дні почалися місячні. Так що, сходіть краще до лікаря і перевіртеся.

 • Ольга

  Підкажіть, ми з чоловіком вже більше ніж півроку живемо відкрито але завагітніти не виходить. Дуже хочемо дитину. У чоловіка сидяча робота, чи може це впливати на безплідність? У мене все в порядку, тільки цикл не стабільний: 21 або 23 дні проміжки між місячними, і важко вирахувати овуляції заздалегідь.

  • Світлячок

   Як нам пояснювала лікарка, то сидяча робота може негативно впливати на здатність завагітніти. А от кава може допомогти, але без фанатизму, звичайно. Я би вам радила здати аналізи на наявність прихованих інфекції, які можуть впливати на зачаття. Також, ви можете зробити УЗД малого тазу в середині вашого циклу і простежити коли дозріває яйцеклітина. Успіхів вам!

 • Віола

  У мене визначили полікістоз обох яєчників, пропила 4 місяці ярину щоб привести гормони в порядок. Коли наважилися завести дитину, сказала гінекологу і вона відмінила її. Після цього, на наступний місяць сильно запізнювалися місячні і я на 20 день затримки пішла на консультацію. Лікарка прописала мені дюфастон, якого я пропила одну палетку. Після цього почали збільшуватися груди, і я стала трохи погано себе почувати. Зробила тест, який показав смужки, зателефонувала лікарці і вона мене привітала з вагітністю. :))) Я щаслива, тепер основне, щоб все було добре!

 • Лєнок

  Дізналася, що вагітна. Термін вже десь місяць, але хочу закінчити останній курс інституту. Не знаю, народжувати мені чи закінчувати навчання…

  • Тамара

   Привіт! Я так донечку народила а потім продовжила навчання.
   Сама дуже чекаю 2 смужки на тесті! Це вже моя третя вагітність буде. 🙂 Чекаю не дочекаюся коли це станеться! П’ю фолієву кислоту, а на рахунок інших вітамінів у всіх різні думки. Мене на першій і другій вагітності сильно нудило від них. А взагалі, вважаю, що найголовніше це фрукти і овочі – вітаміни в них набагато краще засвоюються, ніж вітаміни синтетичного походження.

  • Настюша

   Візьми академвідпустку і народжуй, а потім закінчиш навчання. Дитина важливіша, а вчитися ніколи не пізно.

  • Ірина

   Звичайно, що народжуй!
   По-перше, судячи з терміну, ти будеш народжувати в травні, тому, можна буде попробувати домовитися з викладачами про достроковий захист диплому.
   По-друге, останній семестр в інститутах відводиться на написання дипломної роботи та підготовку до державних екзаменів, на заняття ходити вже не треба. Так що вагітність тобі не дуже завадить. А навіть якщо і буде складно, то в будь-який момент візьмеш академку, і через рік захистиш свій диплом. І все, на навчанні це ніяк не відіб’ється.
   Народжуй, навіть не думай, дитинка набагато важливіша за якесь навчання!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *