10 тиждень вагітності

Відео: гормональні зміни

У відео наведено пояснення експертів, чому відбуваються різкі зміни настрою у вагітних.

Десятий тиждень: різкі зміни настрою. Що є причиною несподіваних перепадів? Чи варто і чи дозволено приймати седативні препарати вагітним?

Розвиток плоду

Майбутній малюк, на цьому етапі, вже постійно отримує кисень в необхідній кількості, здійснює багато рухів і стрімко розвивається. Він стає все більше схожим на людину. Тіло майже повністю сформоване, але, поки що, голова становить майже половину від розміру тіла.

Десятий тиждень вагітності, і це значить, що ембріон вже пройшов довгий і складний шлях. Зараз його вага складає близько 5 грам, а на зріст він від 31 до 42 мм. Але навіть у такої крихітної істоти є ручки і ніжки з пальчиками і суглобами, а на пальчиках вже є крихітні нігтики.

Зараз ембріон розташовується в плодовому міхурі, заповненому навколоплідними водами (амніотичної рідиною). Обсяг вод на 10 тижні вагітності складає близько 20 мілілітрів.

Слід зазначити, що в кінці десятого тижня вашої вагітності відбувається важлива подія – ембріон переходить в стадію плоду. Завершується органогенез (закладання органів), далі вони будуть тільки розвиватися, нічого принципово нового уже не виросте. Цей знаменний момент важливий ще й тим, що якщо у малюка не проявились генетичні аномалії розвитку, то вони йому більше не загрожують.

На 10 тижні вагітності мозок плоду стрімко розвивається: кожну хвилину виробляється близько 250 тисяч нейронів. Скелет стає все міцнішим, а шкіра покривається легеньким пушком.

Якщо ви чекаєте хлопчика, то знайте, що його яєчка вже починають виробляти тестостерон.

Показники фетометрії (розмірів) ембріону 10 тижня

Діаметр плодового міхура, мм Куприково-тім’ячковий розмір, мм Біпаріє­тальний розмір, мм Діаметр жовтко­вого мішка, мм
39 31 11 5,1

Стан і відчуття матері

10 тиждень вагітності і майбутня матуся продовжує набирати вагу. Скоро вже доведеться роздумувати про спеціальний одяг, який не облягає талію.

На грудях у районі ареол можуть з’являтись невеликі вузлики – вузлики Монтгомері (розширені потові залози).

Можливі ускладнення і ризики

В цей період можливі перепади настрою і підвищена збудливість – наслідок «гормональної бурі», яка відбувається в вашому в організмі.

Корисні поради і рекомендації

Поки ще живіт не такий великий і не заважає рухам, не слід уникати помірних фізичних навантажень.

Вагітній жінці будуть дуже корисні прогулянки, заняття з плавання та спеціальні фізичні вправи для вагітних.

Під час таких занять ваша кров насичується киснем, значно покращується обмін речовин, а це буде дуже корисним для мами і малюка. Також, вправи допоможуть підтримувати гарну фізичну форму до пологів. Але важливо розсудливо підходити до всього і тверезо оцінювати свої можливості, не допускаючи перевантажень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *