11 тиждень вагітності

Відео: скринінг комірцевого простору

Наводимо пояснення фахівців – навіщо проводити скринінг розміру шийної складки (комірцевого простору).

Саме на одинадцятому тижні вагітності варто здійснювати скринінг комірцевого простору. Ця процедура дає інформацію про наявність або відсутність ризиків хромосомної патології.

Розвиток дитини

На цьому етапі продовжує розвиватись мозок плоду. Носик стає помітно більшим, а очі вже прикриті повіками.

Одинадцятий тиждень вагітності і майбутній малюк стає все більше схожим на людину. Правда, поки що руки довші ніж ніжки, а голова все ще залишається непропорційно великою і за розміром така як і все інше тіло. Така величина голови обумовлена необхідністю швидкого розвитку мозку. Мозок вже від тепер є найважливішим органом у плоду, він відповідає за розвиток і функціонування всіх його систем.

На 11 тижні вагітності продовжується розвиток всіх внутрішніх органів. Вага печінки на цей момент становить 10% від загальної ваги дитини. Це обумовлено тим, що вона виконує важливу функцію – виробництво кров’яних клітин.

Плід уже володіє хватальним рефлексом і відчуває смак навколоплідної рідини, яка його оточує.

Показники фетометрії (розмірів) плоду 11 тижня

Вага, г Ріст, см БПР, мм
(Біпаріє­тальний розмір)
ДГК, мм
(Діаметр грудної клітки)
ДСК, мм
(Довжина стегнової кістки)
11 6,8 18 20 7

Стан і відчуття матері

У плаценті збільшується число кровоносних судин, так як плоду з кожним днем потрібно все більше поживних речовин. Обмін речовин у вагітних жінок на одинадцятому тижні вагітності виростає на 25% і проходить швидше. Спалюється більша кількість калорій, підвищується пітливість і вам постійно хочеться пити.

На одинадцятому тижні більшість жінок вже повністю адаптувалися до свого нового становища і способу життя. По відчуттях вам здається, що фігура змінюється з кожним днем і живіт стає все більшим разом з грудьми. Але зовні оточуючим це, поки що, не помітно.

Найчастіше на 11 тижні вагітності жінки відзначають:

  • зменшення нудоти і будь-яких проявів токсикозу;
  • збільшення вагінальних виділень;
  • чутливість і збільшення грудей;
  • появу виділень з сосків;
  • скарги на запори і посилення печії.

Постачання біологічно активних речовин поступово переходить від жовтого тіла до плаценти, тому ваш гормональний фон продовжує залишатись нестабільним. Це характеризується перепадами вашого настрою, неспокоєм і дратівливістю.

Корисні поради і рекомендації

Важко подолати сонливість і втомлюваність, тому що вживання тонізуючих напоїв не рекомендується. Спробуйте намагатися більше висипатися, більше прогулюватися на свіжому повітрі і правильно харчуватися.

Пам’ятайте, будь-яка механічна дія чи здавлювання сосків призводить до скорочень матки. По цій причині лікарі забороняють будь-які підготовки до годування малюка, як наприклад, масаж сосків рушником, який нерідко рекомендують бабусі.

Важливо відмічати зміни в харчових пристрастях вагітної жінки. Якщо вам хочеться чогось їстівного, хоч би самого екзотичного і нереального – це нормально. Але коли з’являється потяг до поїдання крейди та інших неїстівних речей, то це може свідчити про залізодефіцитну анемію. В такому випадку слід здати аналіз на гемоглобін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *