12 тиждень вагітності

Швидкий розвиток плоду

На дванадцятому тижні вагітності всі головні системи організму майбутнього малюка вже сформувалися і функціонують. Тепер розвиток полягає у швидкому діленні і рості клітин. Структура мозку, в основному, сформована, а розвиток нервової системи проходить в інших органах тіла.

Плід уже набув життєво важливих рефлексів, наприклад, таких як ковтальний та смоктальний. Він час від часу смокче великий палець і заковтує навколоплідну рідину, яка потім виходить у вигляді сечі. Обзавівся новими навичками: його груди піднімаються і опускаються як під час дихання, він може заплющувати повіки, відкривати рот і ворушити пальчиками. Тепер майбутній малюк активно рухається і перевертається всередині плодового міхура.

Серце плоду робить 110 – 160 ударів в хвилину. З 12 тижня вагітності його стукіт вже можна почути за допомогою спеціального приладу – доплера, а не тільки за допомогою УЗД.

На 12 тижні вагітності печінка плоду починає виробляти жовч, яка необхідна для травлення їжі. Тонкий кишечник вже може здійснювати перистальтику – хвилеподібне скорочення стінок, яке необхідне для проштовхування їжі під час її травлення. Травна система плоду вже може засвоювати глюкозу.

Скелет майбутнього малюка складається з хрящиків, але вже починається процес утворення кісткової речовини. На пальчиках ростуть тоненькі нігті.

Окрім всього, 12 тиждень вагітності характерний тим, що статеві органи плоду вже сформовані настільки, що їх можна розрізнити за допомогою УЗД, якщо під час огляду майбутня дитина не буде їх приховувати.

Показники фетометрії (розмірів) плоду 12 тижня

Вага, г Ріст, см БПР, мм
(Біпаріє­тальний розмір)
ДГК, мм
(Діаметр грудної клітки)
ДСК, мм
(Довжина стегнової кістки)
19 8,2 21 24 9

Стан і відчуття матері

Виробництво гормону прогестерону на 12 тижні вагітності повністю переходить до плаценти, і тепер вона відповідальна за підтримку вагітності. Жовте тіло, яке раніше виконувало цю функцію, починає в’янути. Для вас це означає, що ранній токсикоз, який вас мучив, на цьому тижні повинен відступити, адже його головною причиною була діяльність жовтого тіла.

Збільшується об’єм циркулюючої крові, це спричиняє частіший пульс у майбутньої мами і деяке підвищення артеріального тиску.

Вважається нормальним, якщо вагітна жінка додає за минувші 12 тижнів від 1,8 до 3,6 кг. Добре, коли набирається вага, але в межах 300 – 400 грам в тиждень. Водночас, надлишкова маса тіла може негативно позначитися на самопочутті в наступні місяці і заважати під час пологів.

На животі може з’явитися темна лінія нижче пупка. Іноді, під час вагітності, виникають пігментні плями на обличчі, шиї, грудях і на інших частинах тіла. Це нормальний процес і не варто хвилюватися: пігментні плями зійдуть через деякий час після пологів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *