13 тиждень вагітності

Відео: можливі ускладнення

У відео фахівці розкажуть, що може викликати ускладнення та дискомфорт.

Тринадцятий тиждень. На цьому етапі можуть виникнути ускладнення, характерні для першого триместру. І краще, якщо ви будете про них поінформовані.

Розвиток дитини

З 13 тижня вагітності темпи росту голови майбутнього малюка трохи сповільнюються, якщо порівнювати з приростом тіла в довжину. А отже, фігура плоду стає пропорційнішою.

На тринадцятому тижні вагітності активно формується кісткова тканина, зокрема, зміцнюються кістки черепа. Починають формуватися зачатки ребер, і вже утворилися всі 20 молочних зубів.

На подушечках пальців сформувався унікальний малюнок шкіри. Йде розвиток лицьових м’язів, які відповідальні за смоктання і малюк вже може ворушити губами. Завершилося формування гортані, з допомогою якої майбутній малюк видаватиме звуки.

Очі майбутнього малюка на 13 тижні вагітності переміщаються ближче один до одного – раніше вони перебували з боків голови. А їх колишнє місце вже займають вушка. Структура мозку все більше вдосконалюється, і він продовжує збільшуватись в розмірах.

Кістковий мозок, селезінка і печінка виробляють клітини крові. Окрім того, в селезінці виробляються В-лімфоцити, які виконуватимуть імунний захист організму від бактерій.

З 13 тижня вагітності у майбутніх дівчаток створюються яйцеклітини. І зараз їх є вже близько 2 мільйонів. А у майбутніх хлопчиків, в цей період, розвивається передміхурова залоза (простата).

Показники фетометрії (розмірів) плоду 13 тижня

Вага, г Ріст, см БПР, мм
(Біпаріє­тальний розмір)
ДГК, мм
(Діаметр грудної клітки)
ДСК, мм
(Довжина стегнової кістки)
31 10 24 24 12

Стан і відчуття матері

В кінці першого триместру ваше самопочуття повинно покращитися. Скоріш за все, на тринадцятому тижні вагітності ви помітили, що відчуття нудоти зранку вже не таке сильне і буває все рідше. Ви вже почуваєте себе менше втомленою.

Корисні поради і рекомендації

Приблизно, з 13 тижня вагітності майбутній малюк починає відчувати запах амніотичної рідини, яка його оточує. Враховуйте, що смак і запах навколоплідних вод залежить від того, що ви їсте. Існує теорія, що дитина, звикаючи до одних смаків в утробі, може не захотіти їсти грудне молоко, якщо мама різко змінить продукти свого раціону харчування. Тому, по можливості, старайтесь визначитись зі своїми харчовими вподобаннями і їжте те ж, що плануєте їсти після пологів.

До кінця першого триместру ви повинні вже були відвідати лікаря для консультацій, пройти дослідження стану вагітності і здати необхідні аналізи. Не слід легковажити порадами лікарів – обізнаність допоможе вам знизити ризики ускладнень і патологій.

Ваш живіт потрохи росте, і зараз саме час почати піклуватися про свою шкіру, якщо ви хочете уникнути розтяжок на ній. Розтяжки – це по суті, розриви верхнього шару шкіри через надмірне її натягування. Якщо вони з’являться, то потім їх дуже важко прибрати. В кращому випадку, їх можна зробити майже непомітними за допомогою спеціальних кремів і лазерної шліфовки. Тому краще запобігти, або хоча б мінімізувати їх утворення. Для цього існує безліч різних засобів, підвищуючих еластичність шкіри: креми, масла та спеціальні препарати. Їх варто почати використовувати з ранніх строків вагітності. На пізніх термінах слід додатково носити підтримуючий бандаж.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *