3 тиждень вагітності

Відео: вагітність стає фактом

У відео розглянуто зміни, які, під час вагітності, відбуваються в тілі майбутньої матері. Наведено поради експертів про те, як полегшити звикання до нового стану.

3 тиждень вагітності: вчимось звикати до нового стану. Ваше життя набуло нового сенсу. Але тепер перед вами також постають нові запитання і деякі труднощі, які потрібно вирішувати.

Запліднення

Якщо запліднення не відбулось в кінці другого тижня, то воно відбувається на початку 3 тижня вагітності.

У момент зачаття вже визначені такі речі, як стать малюка, колір його очей і волосся. Тобто, визначено все те, що запрограмоване в коді ДНК батьків.

Стать малюка визначається майбутнім батьком – статева хромосома XY належить до його генетичного набору. У випадку поєднання з хромосомами майбутньої мами: ХХ – народиться дівчинка, XY – хлопчик.

На сьогоднішній день ще побутує багато забобонів і теорій про те, як різноманітними способами запланувати стать дитини. Але, на жаль, на практиці жодна з них не підтверджується.

3 тиждень вагітності: шлях до матки

Як правило зачаття відбувається не в самій матці, а матковій (фаллопієвій) трубі. Один, чи декілька сперматозоїдів проникають в яйцеклітину і утворюють зиготу – запліднену клітину. Після цього, запліднена клітина починає інтенсивно ділитися: протягом трьох діб зародок складається з 32 клітин. А через тиждень зародок складається аж з 250 клітин, і схожий на порожню кульку діаметром в 0,2 мм.

Рухаючись по матковій трубі, запліднена яйцеклітина протягом тижня потрапляє в матку, де імплантується в слизову оболонку матки. Тепер, усі необхідні поживні речовини до зародку надходять через тробобласт (з якого буде формуватися плацента).

Можливі ускладнення і ризики

Запліднена яйцеклітина зазвичай прикріплюється до бокових стінок чи дна матки. Якщо ж вона прикріпиться біля внутрішнього зіву матки, то виникає небезпека виникнення кровотеч. З ростом матки плацента зазвичай піднімається і небезпека знижується. Тримати ситуацію під контролем можна за допомогою УЗД.

Корисні поради і рекомендації

Варто ще до зачаття сходити на консультацію до генетика – він проаналізує ваш сімейний анамнез і дасть рекомендації по всіх можливих ризиках.

Настав 3 тиждень вагітності і вам слід подумати про реєстрацію в жіночій консультації. Не варто затягувати з цим. Більшість акушерів радять зробити це не пізніше дванадцятого тижня. Але чим скоріше ви це зробите, тим краще для вас.

В жіночій консультації ви отримаєте документи, які необхідно буде пред’явити в пологовому будинку. Окрім цього, вони знадобляться вам при оформленні декретної відпустки і матеріальної допомоги.

Відгуки і коментарі2

  • Оксана

    Усім доброго дня! Перед плануванням дитини, я ходила в платну клініку до гінеколога, щоб здати всі необхідні аналізи. Вона мені сказала, за 2 місяці до зачаття і до другого тижня пити вітаміни “Алфавіт”, що я і робила. Ось пройшов час, я завагітніла, термін ще невеликий, приблизно три тижні, я прикріпилася в поліклініці за місцем проживання, встала на облік по вагітності. Лікарка з поліклініки сказала допити вітаміни, які я пила, а далі купити вітаміни “Елевіт Пронаталь” і пити їх до 12 тижня. Я прочитала в інструкції які можуть бути побічні ефекти, а їх там ціла купа. Аж стало страшнувато їх пити. Підкажіть, хто пив вітаміни “Елевіт Пронаталь”? Чи були побічні ефекти? Дуже важлива ваша думка. Дякую!

    • Христина

      Усі виробники лікарських засобів прописують у своїх інструкціях усі можливі і неможливі побічні ефекти, ймовірність яких майже нульова. Вони це змушені робити з юридичної точки зору. Усі вітамінні комплекси повністю безпечні, якщо приймати їх в нормальній кількості а не по цілій коробці за раз. Тим більше, що вам їх рекомендував лікар-акушер – можете приймати їх спокійно і не хвилюватись.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *