4 тиждень вагітності

Відео: генетичне тестування

4 тиждень вагітності, дізнайтесь навіщо потрібно проходити генетичне тестування. У відео експерти також розкажуть вам про гени та що таке генетична сумісність між партнерами.

Коли ви тільки запланували вагітність, або вже під час початкового терміну – вам варто разом з чоловіком пройти генетичну консультацію у спеціалістів. На консультації, генетик разом з вами складе ваш родовід, за допомогою якого необхідно простежити історію виникнення патологій в ваших родинах. Після одержання результатів, експерт зможе вирахувати ризики можливості виникнення тих чи інших патологій.

4 тиждень вагітності: розвиток ембріону

На 4 тиждень вагітності зародок підростає з третини міліметра до 1 мм, поступово з плодового яйця перетворюючись в справжній ембріон. Зараз він схожий на диск, в який входять три відокремлені шари клітин – зародкові листки. Кожна частина має свою назву і в майбутньому, з них, будуть розвиватись різні частини і системи організму майбутньої дитини.

З зовнішнього шару – ектодерми, утворяться шкіра, волосся, нервова система (в тому числі мозок), очі і зуби.

Мезодерма, середній шар, сформує м’язи, скелет і сполучні тканини, кровоносну систему і статеві органи.

І внутрішній шар, який зветься ендодерма, дасть початок травній системі, печінці, внутрішнім органам і ендокринній системі (включаючи підшлункову та щитовидну залози).

В 4 тиждень вагітності також формується голівка ембріона, яка зараз більше схожа на крапельку.

На місці, де на 2 або на 3 тижні вагітності лопнув фолікул, випускаючи яйцеклітину, утворилося жовте тіло. Воно схоже на маленький пухирець з рідиною на стінці яєчника і в діаметрі досягає від 1 до 3 см. Жовте тіло виробляє гормон прогестерон, який залускає і підтримує необхідні процеси вагітності на ранніх термінах.

4 тиждень вагітності: Формування плаценти

На місці, де запліднена яйцеклітина прикріплюється до стінки матки утворюватися мережа судин (майбутня плацента), яка буде зв’язувати ембріон з організмом матері. Повністю формування плаценти закінчиться тільки на 16 тиждень вагітності. Через плаценту плід буде отримувати поживні речовини і кисень протягом усього часу перебування в маминому животі.

Стан і відчуття матері

Станом на 4 тиждень вагітності ви вже можете відчувати початкові симптоми вагітності:

  • підвищену чутливість і збільшення грудей;
  • сонливість і втому;
  • дратівливість;
  • нудоту;
  • загальну ослабленість організму.

Враховуйте, що звичайні аптечні тести можуть не показувати вагітності – вміст гормонів в сечі ще досить низький. Точну відповідь, чи ви вагітні, надасть тільки аналіз крові на ХГЛ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *