5 тиждень вагітності

Відео: зміни самопочуття

Розглянемо, які зміни у вашому самопочутті є нормальними, а при яких варто звернутися за допомогою до лікаря.

Розвиток дитини

Ембріон не зупиняє свого росту і вже складає від 1,5 до 2 мм в довжину. Зараз він схожий на маленьку грушу, з широкої сторони якої скоро сформується голівка дитини.

На початку другого місяця зародок складається з трьох шарів, кожен з яких розвинеться в окремі системи організму майбутньої дитини.

Починають формуватися кровоносні судини і з цього тижня почне битися серце вашого майбутнього малюка. Правда, воно ще настільки маленьке, що його не можливо побачити навіть під час ультразвукової діагностики.

Зародку уже 3 тижні, і активно проходить ембріогенез. Вже можна зрозуміти, де будуть різні частини тіла: ніжки, голова, спинка. Виділяється спинна струна і вздовж неї проходить нервова трубка – майбутні хребет і спинний мозок. Нервова трубка розширюється зверху, створюючи основу передньої частини головного мозку. Навколо трубки утворюються соміти – сегменти тканини, з яких пізніше будуть формуватися м’язи і інші тканинні структури.

На цьому етапі ембріон захищений амніотичною порожниною і плаває в рідині, яка в ній знаходиться, а жовтковий мішок виробляє для нього кров’яні клітини. В цілому, увесь зародок і його мембрани досягають в розмірі 1 см.

Показники фетометрії (розмірів) ембріону 5 тижня

Діаметр плодового міхура, мм Куприково-тім’ячковий розмір, мм Біпаріє­тальний розмір, мм Діаметр жовтко­вого мішка, мм
18 2

Стан і відчуття матері

На цьому етапі можливе почуття втоми. Також, вас може нудити і турбувати головні болі. Не слід сильно хвилюватись через це, воно незабаром минеться. В будь-якому випадку, ніколи не зашкодить порадитись з лікарем.

Якщо раніше ви могли не здогадуватись, що перебуваєте в особливому положенні, то тепер настав час скористатися тестом – місячні не прийшли в прогнозований час. Їх затримка є однією з основних ознак вагітності.

Можливі ускладнення і ризики

На п’ятому тижні вагітності ембріон починає виробляти гормони, які впливають на організм матері під свої потреби. В результаті цього вас може турбувати ранній токсикоз. Він може проявлятися як в легкій, так і у важкій формі, але, зазвичай, відчувають його майже всі майбутні матусі.

Корисні поради і рекомендації

Зменшити ранкову нудоту допоможе легенький перекус одразу після підйому. Їсти бажано маленькими порціями, але часто: 6 – 7 разів на день.

Відчуття нудоти можна зменшити, якщо з’їсти шматочок білого хліба або посмоктати дольку лимону.

Бажано вже до цього часу виключити з раціону гостру, смажену, жирну і копчену їжу.

На 5 тижні вагітності дуже важливо приймати фолієву кислоту. Її дефіцит може призвести до проблем у формуванні нервової системи і до вроджених вад розвитку – спинномозкової грижі і проблем зі спинним мозком.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *