Зміст
Відео: cпорт на початкових термінах вагітності
Розглянемо декілька спортивних вправ, які допоможуть вам зміцнити тіло на початковому етапі вагітності.
Розвиток дитини
Ембріон продовжує свій ріст і на шостому тижні вашої вагітності він досягне від 2 до 4 мм в довжину. Обсяг навколоплідної рідини, яка оточує його, вже складає 2 – 3 мл. На цьому етапі він більше схожий на маленького пуголовка і у нього навіть є хвостик.
Дві трубочки, які, в майбутньому, сформують серце, вже скорочуються і це можна помітити на потужних апаратах УЗД.
Нервова трубка затягується тканиною, а на її верхньому кінці формується головний мозок. На майбутньому личку виділяються зачатки очей – зорові бульбашки. Поки що, це дві чашоподібні форми з крихітними пігментними дисками всередині.
Показники фетометрії (розмірів) ембріону 6 тижня
Діаметр плодового міхура, мм | Куприково-тім’ячковий розмір, мм | Біпарієтальний розмір, мм | Діаметр жовткового мішка, мм |
---|---|---|---|
22 | 5 | — | 3 |
Стан і відчуття матері
Шостий тиждень – це той термін, коли більшість вагітних жінок страждає від частого відчуття нудоти. Відчуття нудоти може з’явитися як з самого ранку, так і в будь-який інший час.
На превеликий жаль, немає чарівної пігулки, яка б позбавила вас від цього неприємного відчуття нудоти. Ці неприємності неминучі, вони пов’язані з тим, що ваш організм адаптується до нових умов функціонування.
У цей період можуть почати темніти ареоли навколо сосків та турбувати неприємні відчуття в грудях. Також, ви можете відчувати часті позиви до сечовипускання.
Можливі ускладнення і ризики
У цей період варто бути особливо обережною – ризик викидня в першому триместрі складає 15 – 20%. При появі тягучих болей внизу живота, а тим паче кров’яних виділень – терміново викликайте швидку чи звертайтесь до лікаря. Чим раніше ви потрапите до лікаря і отримаєте допомогу, тим вищий шанс зберегти вагітність.
Токсикоз набирає силу: вас нудить від запахів, звуків, смаків. З’являється підвищена стомлюваність, постійно хочеться спати – організм витрачає багато сил на підтримку нового життя. З цим станом можна намагатися боротися способами, які ми розглянули в огляді минулого тижня. Цей стан потрібно перетерпіти – зазвичай токсикоз відступає до закінчення першого триместру (на 12-му тижні вагітності).
Корисні поради і рекомендації
В цей період, ви можете допомогти своєму організму переналаштуватися на новий лад виконуючи деякі фізичні вправи.
Перед тим, як приступати до фізичних вправ, обов’язково проконсультуйтесь з лікарем, який стежить за вашою вагітністю.
В окремих школах для майбутніх матерів та спортивних клубах проводяться спеціальні заняття з кваліфікованими інструкторами.
На шостому тижні вагітності можна здійснити перший візит до акушера-гінеколога. Лікар проведе ретельний огляд в гінекологічному кріслі, виміряє розміри таза і матки та зафіксує вашу вагу на початку вагітності.
Будьте готові до того, що лікар попросить вас розповісти про перенесені захворювання, операції, алергічні і особливі реакції вашого організму. Окрім цього, повідомте лікаря про генетичні і важкі психічні захворювання в вашій родині. У випадку необхідності, вагітність буде взята на особливий контроль, для зменшення ризику народження хворої дитини.