6 тиждень вагітності

Відео: cпорт на початкових термінах вагітності

Розглянемо декілька спортивних вправ, які допоможуть вам зміцнити тіло на початковому етапі вагітності.

Розвиток дитини

Ембріон продовжує свій ріст і на шостому тижні вашої вагітності він досягне від 2 до 4 мм в довжину. Обсяг навколоплідної рідини, яка оточує його, вже складає 2 – 3 мл. На цьому етапі він більше схожий на маленького пуголовка і у нього навіть є хвостик.

Дві трубочки, які, в майбутньому, сформують серце, вже скорочуються і це можна помітити на потужних апаратах УЗД.

Нервова трубка затягується тканиною, а на її верхньому кінці формується головний мозок. На майбутньому личку виділяються зачатки очей – зорові бульбашки. Поки що, це дві чашоподібні форми з крихітними пігментними дисками всередині.

Показники фетометрії (розмірів) ембріону 6 тижня

Діаметр плодового міхура, мм Куприково-тім’ячковий розмір, мм Біпаріє­тальний розмір, мм Діаметр жовтко­вого мішка, мм
22 5 3

Стан і відчуття матері

Шостий тиждень – це той термін, коли більшість вагітних жінок страждає від частого відчуття нудоти. Відчуття нудоти може з’явитися як з самого ранку, так і в будь-який інший час.

На превеликий жаль, немає чарівної пігулки, яка б позбавила вас від цього неприємного відчуття нудоти. Ці неприємності неминучі, вони пов’язані з тим, що ваш організм адаптується до нових умов функціонування.

У цей період можуть почати темніти ареоли навколо сосків та турбувати неприємні відчуття в грудях. Також, ви можете відчувати часті позиви до сечовипускання.

Можливі ускладнення і ризики

У цей період варто бути особливо обережною – ризик викидня в першому триместрі складає 15 – 20%. При появі тягучих болей внизу живота, а тим паче кров’яних виділень – терміново викликайте швидку чи звертайтесь до лікаря. Чим раніше ви потрапите до лікаря і отримаєте допомогу, тим вищий шанс зберегти вагітність.

Токсикоз набирає силу: вас нудить від запахів, звуків, смаків. З’являється підвищена стомлюваність, постійно хочеться спати – організм витрачає багато сил на підтримку нового життя. З цим станом можна намагатися боротися способами, які ми розглянули в огляді минулого тижня. Цей стан потрібно перетерпіти – зазвичай токсикоз відступає до закінчення першого триместру (на 12-му тижні вагітності).

Корисні поради і рекомендації

В цей період, ви можете допомогти своєму організму переналаштуватися на новий лад виконуючи деякі фізичні вправи.

Перед тим, як приступати до фізичних вправ, обов’язково проконсультуйтесь з лікарем, який стежить за вашою вагітністю.

В окремих школах для майбутніх матерів та спортивних клубах проводяться спеціальні заняття з кваліфікованими інструкторами.

На шостому тижні вагітності можна здійснити перший візит до акушера-гінеколога. Лікар проведе ретельний огляд в гінекологічному кріслі, виміряє розміри таза і матки та зафіксує вашу вагу на початку вагітності.

Будьте готові до того, що лікар попросить вас розповісти про перенесені захворювання, операції, алергічні і особливі реакції вашого організму. Окрім цього, повідомте лікаря про генетичні і важкі психічні захворювання в вашій родині. У випадку необхідності, вагітність буде взята на особливий контроль, для зменшення ризику народження хворої дитини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *