8 тиждень вагітності

Відео: альтернативна терапія

8 тиждень вагітності, розглянемо, які лікувальні процедури дозволені під час вагітності. Також, послухайте наведені у відео поради фахівців, яким чином можна полегшити симптоми токсикозу.

8 тиждень вагітності: розвиток ембріону

На 8 тиждень вагітності ембріон продовжує стрімко розвиватися, оскільки йому потрібно пройти дуже складний шлях всього за кілька місяців.

Серце майбутнього малюка ускладнюється і розділяється на чотири камери, налагоджує і розвиває зв’язки з великими судинами.

На руках і ногах формуються пальчики. Розвиваються суглоби і руки малюка вже можуть згинатися в ліктях і зап’ястях.

Кишечник ембріону вже настільки великий, що може частково протискатись в пуповину (фізіологічна грижа). Шлунок переміщається в черевну порожнину і в ньому розвивається мережа нервових закінчень.

На обличчі все більше вимальовуються риси: виділяється верхня губа, формуються вушні раковини і розвивається форма носа.

На цьому етапі з’являються перші ознаки статі вашої дитини. Зокрема, у хлопчиків починають формуватися яєчка.

8 тиждень вагітності характерний тим, що малюк починає рухатись, але ви ще не відчуваєте цього.

Показники фетометрії (розмірів) ембріону 8 тижня

Діаметр плодового міхура, мм Куприково-тім’ячковий розмір, мм Біпаріє­тальний розмір, мм Діаметр жовтко­вого мішка, мм
30 16 6 4,5

8 тиждень вагітності: Стан і відчуття матері

На 8 тиждень вагітності у вас можуть початися проблеми зі сном та слабкість протягом дня. Покращити свій стан та самопочуття вам допоможуть тривалі прогулянки на свіжому повітрі.

Ще одна неприємність, яка може статися з вагітною жінкою – защемлення сідничного нерва. Зростаюча матка тисне на сідничний нерв і це проявляється неприємним гострим і смикаючим болем в попереку, який може також віддавати в стегна або сідниці. Щоб позбутися болю необхідно зменшити тиск матки: полежіть на боці.

Якщо ви очікуєте двійню, то вже у 8 тиждень вагітності, за допомогою ультразвукового дослідження, можна визначити, що всередині вашого живота б’ються два сердечка.

Можливі ускладнення і ризики

Якщо у вагітної жінки є проблеми з щитовидною залозою, то про це потрібно обов’язково сказати своєму лікарю.

На 8 тиждень вагітності у ембріону починає функціонувати його власна щитовидна залоза, і проблеми матері можуть викликати збої в її роботі. Неправильний розвиток щитовидної залози може бути проблемою для дитини протягом всього життя. Вчасне лікування у ендокринолога допоможе уникнути ускладнень.

Особливо уважними потрібно бути жінкам з негативним резус-фактором крові. Якщо у батька майбутньої дитини резус-фактор позитивний, то необхідно проводити профілактику за допомогою ліків. Профілактика лікарськими препаратами допоможе уникнути конфлікту антитіл, який може призвести до пошкодження чи загибелі плоду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *