14 тиждень вагітності

Відео: можливі причини викидня

В цій серії фахівці розкажуть, які фактори можуть призвести до викидня. Дізнайтесь про те, яка ймовірність викидня та як можна захистити майбутню дитину і себе.

Чотирнадцятий тиждень: поговоримо про викидень. Розберемось з тим, що може його спричинити та поговоримо про те, як діяти, коли неможливо уникнути викидня?

Розвиток дитини

На 14 тижні вагітності ручки майбутньої дитини вже видовжуються, і стають все більше пропорційними до тіла, проте ніжки ще залишаються відносно коротенькими.

На обличчі з’являються перенісся і щічки а на голові з’явилось волоссячко та можна помітити брівки.

З чотирнадцятого тижня вагітності усе тільце майбутнього малюка покрите дрібненькими волосинками. Це м’якенький пушок, який називається – лануго. Лануго виконує захисну функцію, затримуючи на шкірі воскоподібний секрет, який виділяється поверхнею тіла. Він повністю зникне через 1 – 2 тижні після народження, а можливо ще й до пологів.

Майбутній малюк потрохи починає контролювати свої рухи. Вони вже не такі різкі і хаотичні, і в них з’являється плавність. Він може помацати себе руками за обличчя або вхопитися за пуповину. Малюк навчився повертати голову, супити брови.

Легені майбутнього малюка готуються до роботи, зараз він здійснює 40 – 70 дихальних рухів в хвилину. Його нирки і кишечник вже працюють, виконуючи видільну і травну функції.

Показники фетометрії (розмірів) плоду 14 тижня

Вага, г Ріст, см БПР, мм
(Біпаріє­тальний розмір)
ДГК, мм
(Діаметр грудної клітки)
ДСК, мм
(Довжина стегнової кістки)
52 12,3 28 26 16

Можливі ускладнення і ризики

Під час 14 тижня вагітності частішають позиви до сечовипускання. Не терпіть і ходіть в туалет по першому бажанню, тому що зараз уретра вкрай вразлива.

Якщо під час процесу сечовипускання виникають неприємні відчуття, різь або печіння, то терміново повідомте про це свого лікаря, щоб не отримати або не ускладнити інфекцію сечовивідних шляхів.

Корисні поради і рекомендації

Ваш живіт помітно збільшився на 14 тижні вагітності і зараз варто уважніше берегти його від тиску і ударів.

Якщо ви користуєтеся автомобілем, то придбайте спеціальні ремені безпеки для вагітних, які не перетискають живота. А якщо немає такої можливості, то пристібайтесь звичайним, пропускаючи верхній ремінь між грудьми над животом, а нижній – під ним.

Вашу вагітність з кожним днем стає важче приховувати на роботі. Якщо ви ще не повідомили про свій делікатний стан керівництву, то поспішіть це зробити. Варто прихопити з собою довідку від гінеколога – це вбереже вас від звільнення. Також це буде підставою для перегляду умов роботи і зниження навантаження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *