15 тиждень вагітності

Відео: вагітність та шкідливі звички

Розглянемо, як різноманітні токсичні речовини впливають на розвиток вашого малюка. Дізнайтеся про те, чому вагітним слід зменшити користування засобами побутової хімії.

П’ятнадцятий тиждень: розглянемо токсичні речовини, які оточують нас в повсякденному житті. Вони можуть потрапляти до вашого організму через їжу та засоби побутової хімії.

Однак, найбільша кількість токсинів потрапляє всередину нашого тіла завдяки вживанню алкоголю і тютюнового диму.

Дізнайтесь, як це відображається на розвитку вашої майбутньої дитини.

Розвиток дитини

На 15 тижні вагітності ваше майбутнє дитя швидко росте і вже важить близько 70 грамів. Продовжується розвиток опорно-рухового апарату (м’язів та кісток). Інтенсивно відбувається осифікація – окостеніння скелету і у цей період малюкові необхідно багато кальцію. Зараз плід покритий тонкою прозорою шкіркою, крізь яку просвічуються судини і капіляри. Колір шкіри скоріш червоний, ніж рожевий.

На 15 тижні вагітності маленьке серце вже щосили трудиться і прокачує за добу до 23 літрів крові, яка виробляється в кістковому мозку.

Почав працювати жовчний міхур і вироблений жовч потрапляє в кишечник.

Майбутній малюк продовжує покриватися малесеньким пушком, який трохи густіший і жорсткіший на брівках і голівці. Якщо ви чекаєте маленького брюнета, то знайте, що вже тепер його волосяні фолікули виробляють фермент, який відповідальний за колір волосся.

Розвиваються вушні раковини, вони вже здатні вловлювати звуки: мамин голос і гучний шум ззовні – можна починати розмовляти з ним і співати колискові пісні.

Очі ще закриті повіками, але вже можуть реагувати на світло.

Майте на увазі, що яскраве світло здатне проникати крізь стінки живота і матки, тому краще не засмагати на сонці.

З 15 тижня вагітності до організму малюка налагоджено постачання кисню та всіх необхідних поживних речовин за допомогою плаценти й пуповини. Амніотична рідина, оновлюється 8 – 10 разів на добу. Це дозволяє їй підтримувати стерильність і необхідний хімічний склад для успішного розвитку плоду. Також навколоплідні води захищають його від ударів, сприяють розвитку легенів, нирок і травної системи.

Показники фетометрії (розмірів) плоду 15 тижня

Вага, г Ріст, см БПР, мм
(Біпаріє­тальний розмір)
ДГК, мм
(Діаметр грудної клітки)
ДСК, мм
(Довжина стегнової кістки)
77 14,2 32 28 19

Стан і відчуття матері

Тіло майбутньої дити­ни стає з кожним днем рухливішим і гнучкішим. У плода гнуться в суглобах руки і він здатен стискати кулачки. Активність дитини зростає настільки, що деякі жінки вже на 15 тижні вагітності можуть відчути його поштовхи. Поки що вони ще дуже легкі.

Тіло жінки вже майже повністю адаптувалося до свого нового становища, що проявляється в нормалізації самопочуття. Вільний обмін кров’ю між матір’ю і плодом вже припинений, так як з 15 тижня вагітності в повну силу почала функціонувати плацента.

Також, поступово знижується рівень ХГЛ, а це теж впливає на нормалізацію емоційного фону.

На 15 тижні вагітності у багатьох майбутніх мам стає вже помітним зростаючий животик. Триває збільшення грудей, а колір сосків стає все темнішим. Також пігментація посилюється і на інших частинах тіла, що може проявитись в більшій помітності родимок і веснянок. Біла лінія на животі також стає темнішою.

Триває збільшення ваги і до цього терміну ви можете вже набрати до 3-х кілограмів.

Починаючи з цього тижня, виділення стають рідкішими і деяким жінкам можуть знадобитися щоденні прокладки. Але, якщо їх колір і запах залишаються незмінними, то можна не хвилюватися.

Можливі ускладнення і ризики

Обсяг крові в жіночому організмі збільшується приблизно на 20%, що створює додаткове навантаження на серце. Особливо обережними потрібно бути жінкам з різними хворобами та проблемами серця, так як вагітність, без виконання рекомендацій, може ускладнити їх.

У випадку наявності проблем з серцем – необхідний ретельний контроль з боку кардіолога протягом всіх 9 місяців.

Майбутній мамі на 15 тижні вагітності особливо загрожують ускладнення, пов’язані з дефіцитом кальцію в організмі, зокрема, варикозне розширення вен чи геморой.

Корисні поради і рекомендації

Багатьом майбутнім матусям здається, що раз самопочуття покращилося, то вже всі негаразди позаду і можна ігнорувати та легковажити порадами лікарів. Але це далеко не так, потрібно, як і раніше, стежити за своїм харчуванням, вести здоровий спосіб життя і бути уважною до свого організму.

Малюк в утробі матері може відчувати її настрій, через проникність гормонів стресу. Тому вагітним жінкам не варто дивитися трилери і фільми жахів. Віддайте перевагу комедіям і фільмам, що піднімають настрій, спокійній музиці і добрим книгам.

Зростаюча матка може здавлювати нервові закінчення, що може проявитися болями в районі куприка. Щоб уникнути цього, потрібно більше рухатися і виконувати рекомендовані фізичні вправи.

Дуже важливо до 15 тижня вагітності повністю відмовитись від алкоголю і паління. Ця рекомендація відноситься до двох батьків, а не тільки до матері.

Варто записатися на спеціальні курси для вагітних. Вони корисні, оскільки там вас навчать правильно поводитися під час пологів, готують до цієї події морально та фізично.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *