17 тиждень вагітності

Відео: відпустка під час вагітності

Послухайте поради фахівців стосовно того, яким чином подорожувати, щоб це не зашкодило здоров’ю матері і її майбутній дитині.

17 тиждень вагітності: Чи можна подорожувати вагітним жінкам? А як бути тоді, коли є необхідність летіти літаком? Як на здоров’я вагітної жінки впливають сонячні ванни? І приємний бонус — дізнайтеся як покращити самопочуття вагітній жінці за допомогою масажу.

Розвиток дитини

17 тиждень вагітності характерний тим, що у плоду починає формуватися підшкірний шар жирових клітин, так званий «коричневий жир». Цей шар дуже важливий для теплообміну в організмі плоду.

Зараз тіло майбутньої дитини захищене тільки тонкою шкіркою, а жир складає не більше 0,5% від загальної ваги. До пологів частка жирової тканини повинна збільшитись до 60 – 70% і це дозволить малюку витримувати перепади температур за межами матусиного живота.

Також, на 17 тиждень вагітності вже активно розвинутий ковтальний рефлекс. Дитина проковтує за добу до 400 мл навколоплідних вод і іноді це може викликати у неї гикавку. Організм майбутнього малюка вже здатен засвоювати деякі поживні речовини з амніотичної рідини, яку він проковтує.

Показники фетометрії (розмірів) плоду 17 тижня

Вага, г Ріст, см БПР, мм
(Біпаріє­тальний розмір)
ДГК, мм
(Діаметр грудної клітки)
ДСК, мм
(Довжина стегнової кістки)
160 18 39 38 24

Стан і відчуття матері

Станом на 17 тиждень вагітності повинно завершуватися формування плаценти. Зараз вона схожа на щільний млинець, який складає 2,5 см в товщину і важить 480 грамів. Вона містить в собі густу мережу кровоносних судин, за допомогою яких плід отримує поживні речовини і кисень.

Можливі ускладнення і ризики

Навантаження на серце на 17 тижні вагітності зростає на 40 % і це досить високе навантаження. Кровоносна система працює в напруженому режимі: судини, а особливо дрібні капіляри можуть не витримувати. Це може спричиняти кровотечі з носа і кровоточивість ясен.

Вагітним жінкам, які схильні до варикозного розширення вен і інших проблем з судинами варто бути уважними до свого здоров’я.

Корисні поради і рекомендації

В залежності від того, як збільшується живіт, вам треба привчатися спати тільки на боці. Спати обличчям донизу не варто із зрозумілих причин – це створює надмірний тиск на живіт, і відповідно, на матку і на дитину. А лежати на спині не рекомендується через те, що матка тисне на порожнисту вену і порушує кровообіг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *