18 тиждень вагітності

Відео: міфи, пов’язані з вагітністю

В цій серії ми розкажемо вам про міфи, які оточують вагітність. Дізнайтеся, на які не варто звертати увагу, а які не є безпідставними.

Вісімнадцятий тиждень. Процес появи нової людини завжди привертав увагу людей, і через це, на протязі всього часу, огортався забобонами, міфами, народними повір’ями та різноманітними ритуалами. Скоріш за все ви вже багато чого почули від подруг, знайомих та людей старших за віком. Чи слід звертати увагу на це, чи це все пусті вигадки? Як убезпечити себе та майбутню дитину від непотрібних хвилювань, які викликані різноманітними забобонами?

Розвиток дитини

У 18 тиждень вагітності майже не відбувається істотних змін. Малюк продовжує ріст і його тіло стає все більш пропорційним.

Триває зміцнення скелета майбутньої дитини – кістки поступово стають твердішими. У дитини сформований слуховий апарат, і вона вже здатна почути ваше серцебиття. Завдяки сформованому ковтальному рефлексу дитя п’є навколоплідну рідину.

На 18 тиждень вагітності завершується формування імунної системи плоду. Організм майбутньої дитини сам здатний виробляти інтерферон і імуноглобулін. Отже, дитя вже самостійно може дати відсіч ряду інфекцій.

Серце вже сформоване настільки, що можна робити висновки про відсутність вад у його розвитку. Якщо ж чергова УЗД виявить наявність проблем, то це можна буде взяти на постійний контроль.

Показники фетометрії (розмірів) плоду 18 тижня

Вага, г Ріст, см БПР, мм
(Біпаріє­тальний розмір)
ДГК, мм
(Діаметр грудної клітки)
ДСК, мм
(Довжина стегнової кістки)
217 20,3 42 41 28

Стан і відчуття матері

У 18 тиждень вагітності більшість вагітних вже відчувають дитячі ворушіння. Зазвичай, вони відбуваються від 4 до 8 разів на годину.

До 18 тижня вагітності ваша вага повинна би збільшитись приблизно на 4 – 6 кілограмів. Якщо ви прибавили значно більше, то зверніть увагу на свій раціон, а також порадьтеся з дієтологом.

Дієти під час вагітності застосовувати не варто, але необхідно зменшити споживання солодощів і швидких вуглеводів. Подумайте про заміну смаженої картоплі з відбивною на тушковані овочі з курячою грудкою.

Корисні поради і рекомендації

На 18 тиждень вагітності матка все більше тисне на кишечник. Якщо ви ще й не слідкуєте за своїм харчуванням, то у вас можуть виникнути проблеми з запорами. Перш ніж бігти в аптеку за ліками, спробуйте вирішити проблему природними засобами. Добре допомагають при запорах: чорнослив, буряк а також кисломолочні продукти. Значно покращить травлення хоча б одна тарілка супу на день.

Якщо малюк штовхається дуже часто, то це може означати, що йому не вистачає кисню. Такими рухами він намагається пришвидшити серцебиття, щоб приходило більше крові, збагаченої киснем і поживними речовинами.

В такому разі, вам варто глибше дихати, прогулюватись на свіжому повітрі, зайнятись неважкими фізичними вправами, щоб наситити кров киснем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *