19 тиждень вагітності

Відео: спосіб життя під час вагітності

Послухайте поради фахівців стосовно питань зі способу життя та здоров’я майбутньої матері.

Дев’ятнадцятий тиждень: чи можна вагітним керувати автомобілем та працювати сидячи за комп’ютером?

Крім того, питання яке хвилює всіх майбутніх матусь – розтяжки на шкірі. Послухайте поради лікаря-дерматолога – які косметичні засоби допоможуть вам максимально зберегти вашу шкіру.

Розвиток дитини

З 19 тижня вагітності руки і ноги малюка все більше набувають тих пропорцій, які будуть на момент народження.

Дитина продовжує набирати жирову тканину. Основна частина коричневої жирової тканини утворюється біля шиї, за легенями та навколо нирок.

Продовжує активно розвиватись головний мозок. Зв’язки між центральною нервовою системою і м’язами удосконалюються за рахунок розвитку периферичних нервових закінчень, тому рухи малюка стають все більше скоординованими. Нові нейрони утворюються безперервно протягом всього часу внутрішньоутробного розвитку.

На 19 тижні вагітності у майбутнього малюка стають більш помітними вушка. Під молочними зубами з’являються зародки постійних. У легенях закладаються бронхіоли (невеличкі розгалуження бронхів), розвивається система кровоносних судин, які доставляють кров до легень.

Показники фетометрії (розмірів) плоду 19 тижня

Вага, г Ріст, см БПР, мм
(Біпаріє­тальний розмір)
ДГК, мм
(Діаметр грудної клітки)
ДСК, мм
(Довжина стегнової кістки)
270 22,1 44 44 31

Стан і відчуття матері

19 тиждень вагітності і ваш животик вже досить помітний, особливо якщо у вас худорлява статура. Вважається нормальним, якщо до цього часу ви прибавили у вазі від 3,6 до 6,3 кілограмів. Ця прибавка у вазі включає в себе масу плоду (близько 250 грамів), плаценти (170 грамів), навколоплідних вод (320 грамів) та матки (близько 300 грамів). Також, слід враховувати, що збільшилися груди і у вагітної жінки виробився додатковий об’єм крові.

Можливі ускладнення і ризики

19 тиждень вагітності важливий тим, що починаючи з цього часу, при ультразвуковому дослідженні, можна виявити таку патологію у розвитку мозку плоду, як гідроцефалія (водянка головного мозку). При гідроцефалії рідина, яка омиває мозок, затримується, накопичується і створює надлишковий тиск, перешкоджаючи росту і розвитку мозку.

При вчасному діагностуванні, можливості сучасної медицини дозволяють лікувати це ускладнення, ще до народження дитини.

Корисні поради і рекомендації

За рахунок росту і збільшення ваги живота у вагітних жінок змінюється осанка. Через зміщення центру ваги поперек все більше вигинається вперед та розходяться тазові кістки. Це може викликати досить сильні болі в області спини. Полегшити біль та дискомфорт допоможе бандаж, який підтримує спину та збалансовує навантаження. Також, будуть корисними спеціальні вправи для вагітних жінок.

Коли піднімаєтесь з ліжка, чи навіть зі стільця, не робіть різких рухів – у вас може запаморочитись голова і ви можете втратити рівновагу.

Під час сну чи відпочинку лягайте на бік і підкладайте під живіт і між колінами невеликі подушки або згорнуту ковдру. Існують навіть спеціальні подушки для вагітних, які схожі за формою на величезний банан. Таке положення допоможе перерозподілити навантаження і забезпечити кращий відпочинок та розслаблення вашого опорно-рухового апарату.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *