20 тиждень вагітності

Відео: поради юриста для вагітних

В цій серії ви дізнаєтесь про права та обов’язки вагітної жінки на робочому місці.

20 тиждень вагітності: розглянемо основні питання прав вагітної жінки. Які питання необхідно вирішити заздалегідь, до того часу, як ви підете в декретну відпустку. Що робити і куди звертатися, коли порушуються права вагітної жінки? Прислухайтесь до кваліфікованих порад фахівця-юриста, який відповідатиме на хвилюючі вас питання.

20 тиждень вагітності: розвиток дитини

На 20 тиждень вагітності йде активний розвиток захисного шару тіла малюка. Його шкіра (епідерміс) стає товстішою і розділяється на чотири шари. Нігті й волосся продовжують рости. На верхньому шарі шкіри починають вимальовуватись характерні лінії – унікальний малюнок, який є у всіх людей на подушечках пальців, долонях і ступнях. Під шаром епідермісу ховається дерма, їх зв’язує мережа капілярів і нервових закінчень. Також, у дермі розміщені волосяні фолікули. Ще глибше, під дермою, знаходиться шар підшкірної жирової тканини.

Сальні залози малюка виробляють білий воскоподібний секрет – первородне мастило, яке затримується на тілі малюка за допомогою лануго і захищає шкіру від дії навколоплідних вод. Це покриття поки що виконує захисні функції, але під час пологів воно допоможе малюку проходити родові шляхи.

В 20 тиждень вагітності серце малюка б’ється зі швидкістю 120 – 160 ударів в хвилину і його вже можна почути за допомогою стетоскопа.

Показники фетометрії (розмірів) плоду 20 тижня

Вага, г Ріст, см БПР, мм
(Біпаріє­тальний розмір)
ДГК, мм
(Діаметр грудної клітки)
ДСК, мм
(Довжина стегнової кістки)
345 24,1 47 48 34

20 тиждень вагітності: стан і відчуття матері

Матка піднялася до рівня пупка і продовжує поступовий рух вгору, долаючи приблизно по 1 см в тиждень. Вона вже тисне на діафрагму та легені, це може викликати у вас задишку та печію.

Скільки вагітні набирають у вазі на 20 тиждень вагітності? Оскільки у всіх жінок різна генетика і вагітність протікає теж по-різному, то й набирають зайві кілограми всі теж по різному. Це в рівній степені залежить, як від харчування і фізичної активності, так і від спадковості. Загальноприйнята думка, що нормально, коли на 20 тиждень вагітності вагітна жінка набрала від 3,5 до 4 кг.

Корисні поради і рекомендації

Часто під час вагітності збільшуються виділення. Це явище (лейкорея) спричинене тим, що у вагітних жінок кров прибуває в область тазу і це цілком природно. При сильних виділеннях використовуйте щоденні прокладки.

Скільки потрібно випивати рідини протягом дня? Лікарі сходяться на думці, що якщо у вагітної жінки немає проблем з набряками, нирки функціонують без проблем, то станом на 20 тиждень потрібно випивати не менше 2 – 2,5 літрів води на добу.

При цьому, важливо обмежити споживання солі, оскільки сіль затримує рідину в організмі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *