22 тиждень вагітності

Відео: ультразвукове сканування мальформацій

В цій серії розглянемо, як відбувається процес дуже важливого дослідження для вашої вагітності – ультразвукового сканування мальформацій.

22 тиждень вагітності: проведення ультразвукового сканування мальформацій. В чому полягає це важливе обстеження, яка його мета, і про що ми дізнаємось в результаті? Також, про хороше самопочуття – поради, як вам діяти при печії.

22 тиждень вагітності: розвиток дитини

На 22 тиждень вагітності відбувається активне вдосконалення мозку майбутнього малюка. Він активно вивчає навколишній світ, який зараз складається з пуповини і внутрішніх стінок маминого живота. Основний метод вивчення – дотики. Малюк доторкається до пуповини, свого личка, тіла, рук, смокче палець і нахиляє голову.

Також, на 22 тиждень вагітності відбувається швидкий розвиток клітин шкіри майбутнього малюка, але жировий захисний шар залишається ще невеликим, через це утворюються складки на шкірі. Зараз ваше дитя активно рухається.

Показники фетометрії (розмірів) плоду 22 тижня

Вага, г Ріст, см БПР, мм
(Біпаріє­тальний розмір)
ДГК, мм
(Діаметр грудної клітки)
ДСК, мм
(Довжина стегнової кістки)
506 27,8 53 53 40

22 тиждень вагітності: стан і відчуття матері

На 22 тиждень вагітності у вашому тілі продовжує збільшуватися об’єм циркулюючої крові. Співвідношення різних частин крові (плазми і еритроцитів) називається гематокритом. Під час 21, 22 і 23 тижнів вагітності спостерігається найменша концентрація еритроцитів в крові.

Недостатня кількість еритроцитів, і, відповідно, гемоглобіну, з якого вони складаються, викликає фізіологічну анемію вагітних. Слід своєчасно забезпечити достатнє поступлення заліза в організм вагітної жінки.

Для багатьох майбутніх матусь, у цей термін вагітності, є актуальним порівняння своєї прибавки у вазі з іншими – скільки хто набрав зайвих кілограмів? Орієнтовно, станом на 22 тиждень вагітності, вважається нормальною надбавка в 6 – 7 кг до початкової ваги жінки (для жінок худорлявої і нормальної статури). У наступні тижні вагітності є нормальним збільшення ваги близько 300 грамів на тиждень.

Можливі ускладнення і ризики

Різке збільшення ваги і об’єму циркулюючої крові у вагітних жінок може викликати таке неприємне ускладнення як геморой – набухання кровоносних судин в районі анального отвору. Це може супроводжуватися свербінням, болем і кровотечею. Для профілактики і полегшення свого стану старайтесь пити більше води, їсти свіжі овочі і супи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *