23 тиждень вагітності

Відео: правильне харчування в другому триместрі

Послухайте поради експерта дієтолога стосовно того, яким повинно бути харчування вагітної жінки на цьому етапі, щоб воно було корисним для майбутньої дитини.

23 тиждень вагітності: поради від дієтологів про те, яким має бути здорове харчування для вагітних. Яка користь від різноманітних продуктів? Як правильне і здорове харчування може допомогти уникнути тих, чи інших проблем зі здоров’ям.

23 тиждень вагітності: розвиток дитини

В 23 тиждень вагітності малюк активно набирає вагу, це пов’язано з тим, що відбувається нарощення захисного підшкірного жирового шару. Жировий шар ще не є достатнім і на вигляд малюк червоний і зморщений (ріст шкіри випереджає набір жирової тканини). Шкіра робиться менш прозорою, через накопичення червонуватого пігменту.

На 23 тиждень вагітності тіло вашої майбутньої дитини вже має такі пропорції, які залишаться до самого народження.

Відбувається інтенсивний розвиток кісткової і м’язової тканини. Вже майже сформовані нігтики на пальцях. Пушок, який покриває шкіру малюка стає темнішим.

У майбутнього малюка сформована і розвивається підшлункова залоза. Вона виробляє ряд гормонів, основний з яких – інсулін, який регулює метаболізм глюкози.

В цей період малюк поводить себе дуже активно, відбувається розвиток його нервової системи і органів чуття. Завдяки розвитку нервових закінчень, ваш малюк вже може відчувати дотики – він часто доторкається до свого обличчя та смокче палець.

Малюк не рухається безперервно: вже можна виділити періоди сну і активності дитини.

Показники фетометрії (розмірів) плоду 23 тижня

Вага, г Ріст, см БПР, мм
(Біпаріє­тальний розмір)
ДГК, мм
(Діаметр грудної клітки)
ДСК, мм
(Довжина стегнової кістки)
607 29,7 56 56 43

23 тиждень вагітності: стан і відчуття матері

На 23 тиждень вагітності вас можуть почати турбувати легкі короткочасні спазми – це несправжні перейми Брекстона Хікса. Не варто хвилюватися, на відміну від справжніх переймів, вони нерегулярного характеру і практично безболісні. Їх поява викликана ростом матки і таким чином ваше тіло поступово готується до пологів.

Для жінок худорлявої і нормальної статури, станом на 23 тиждень вагітності, вважається прийнятною надбавка близько 7 кілограмів до початкової ваги.

Можливі ускладнення і ризики

Якщо у вагітної жінки цукровий діабет, то це може викликати збої в роботі підшлункової залози малюка. Тому вагітній жінці слід обов’язково перевіритися, а якщо він є – не замовчувати, оскільки майбутній дитині потрібно вчасно здійснювати особливу терапію. Необхідність додаткової перевірки викликана тим, що іноді може виникати цукровий діабет вагітних.

Корисні поради і рекомендації

Вам слід навчитись відрізняти перейми по Брекстону Хіксу від підвищеного тонусу матки, який загрожує перериванням вагітності. Для цього: ляжте на бік в зручному положенні і заспокойтесь. Якщо напруження знижується і проходить, то значить це несправжні перейми. А якщо, при цьому, нічого не змінюється, то слід звернутися до лікаря.

Під час вагітності вам хочеться і необхідно більше і частіше пити, організму потрібно пити більше рідини. Пийте без обмежень, якщо рідина не затримується в організмі. Це можна визначити, якщо вимірювати протягом доби кількість випитої (включаючи фрукти і перші страви) і виділеної рідини.

Обмежте споживання солі, оскільки вона затримує рідину в організмі. Надмірне накопичення рідини призводить до утворення набряків і погіршення загального стану.

Замість солодких газованих напоїв і консервованих соків старайтесь більше вживати простої води, свіжих фруктів, соків, компотів і морсів. Не зловживайте кавою та чаєм. В чаї теж міститься кофеїн, а в зеленому чаї його навіть більше, ніж у каві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *