24 тиждень вагітності

Відео: починаємо готуватись до пологів

Подивіться на фізичні вправи для вагітних, які пропонує кваліфікований тренер та послухайте, яка від них користь.

24 тиждень вагітності: як підготуватись до пологів? Які установи допоможуть вам в цьому і як їх відшукати? Яким чином вони допоможуть вам а також і майбутньому батькові?

24 тиждень вагітності: розвиток дитини

На 24 тиждень вагітності завершується розвиток дихальної системи малюка. Хоч дитя, в маминому животі, отримує кисень за допомогою плаценти, легені вже готуються до можливості дихати самостійно.

Розвивається механізм, завдяки якому кисень з легенів проникає в кров. Повітря поступає в легені через бронхи і бронхіоли, які закінчуються невеличкими бульбашками – альвеолами. Альвеоли покриті густою мережею кровоносних капілярів, через які кров насичується киснем.

З 24 тижня вагітності альвеоли виділяють особливу речовину – сурфактант. Сурфактант утворює захисну поверхневу плівку, яка дозволяє тонким стінкам альвеол не злипатися під час дихання. Також, сурфактант захищає легені від бактерій, які потрапляють з повітрям.

Личко майбутнього малюка вже майже таке, яким буде при народженні. Вже сформовані ніс та губи а маленькі вушка розмістилися на своєму місці. На повіках ростуть вії, а над очима – брівки. Очі вже розміщені спереду і нормально розставлені, а не так широко як раніше. Активно розвивається мозок майбутнього малюка.

Показники фетометрії (розмірів) плоду 24 тижня

Вага, г Ріст, см БПР, мм
(Біпаріє­тальний розмір)
ДГК, мм
(Діаметр грудної клітки)
ДСК, мм
(Довжина стегнової кістки)
733 31,2 60 59 46

24 тиждень вагітності: стан і відчуття матері

На 24 тиждень вагітності дитина стає достатньо великою і займає майже весь простір в матці. Рухатись майбутньому малюку стає все важче, через обмежене місце. Удари малюка ніжками чи ліктями стають все чутливішими для майбутньої матусі.

На 24 тижні вагітності матка розмістилася орієнтовно на рівні пупка, і ваш живіт вже став достатньо помітним. Ви вже відчутно прибавили у вазі найбільше це відбивається на ваших ногах: вони можуть набрякати і в кінці кожного дня ви відчуваєте, як вони гудять.

Нормою на 24 тижні вагітності вважається прибавка 7 – 8 кг, але багато вагітних жінок до цього часу набирають не більше 4 кілограмів, тоді як інші можуть прибавити і 10 кг.

Можливі ускладнення і ризики

Причиною болю ніг може бути не тільки збільшення ваги тіла. Збільшена матка може здавлювати судини і, таким чином, погіршувати кровообіг в ногах. Також, у вагітних жінок, від дії гормонів змінюється гематокрит (співвідношення плазми крові і червоних кров’яних тілець – еритроцитів) і швидкість згортання.

Під впливом двох вищенаведених факторів у вагітних жінок може виникати тромбоз вен. Увага до себе допоможе вчасно виявити і вирішити проблему.

Утворення тромбу супроводжується підвищеною чутливістю, набряком і почервонінням в проблемній ділянці ноги, з’являється різкий біль печіння. Лікування проводиться антикоагулянтами, за призначенням лікаря.

Корисні поради і рекомендації

Щоб уникнути затікання, болю і гудіння ніг – старайтесь частіше лежачи чи сидіти, розміщуючи ноги вище рівня тіла. Зняти відчуття тяжкості в ногах вам допоможуть охолоджувальні креми, або звичайне обливання ніг холодною водою перед сном.

Якщо ви турбуєтесь з приводу збільшення своєї ваги – порадьтеся з вашим лікарем-гінекологом. Гінеколог зможе прорахувати темпи збільшення, беручи до уваги вашу вагу до вагітності і вагу дитини. В підсумку, надасть вам компетентні рекомендації і допоможе скоригувати ваш раціон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *