25 тиждень вагітності

25 тиждень вагітності: розвиток дитини

На 25 тиждень вагітності продовжують розвиватися всі органи і системи організму дитини. В легенях збільшується кількість альвеол і таким чином вони вже здатні забезпечувати організм більшим об’ємом кисню.

Росте і розвивається мозок малюка, розвивається мережа нервових закінчень. Станом на 25 тиждень вагітності у малюка сформоване внутрішнє вухо, яке дозволяє йому орієнтуватися в просторі і змінювати своє положення.

За допомогою УЗД можна помітити, якою рукою дитині зручніше користуватися, оскільки ще до народження закладається те, що малюк буде лівшею чи правшею.

Кістки дитини стають щільнішими і скелет міцнішає. Також, став товстішим і підшкірний захисний жировий шар, через що плід стає все більш схожим на немовля.

Серце збільшилось і б’ється вже настільки сильно, що серцебиття можна почути без будь-яких спеціальних приладів, приклавши вухо до матусиного живота. Вушка малюка вже повністю сформовані.

Показники фетометрії (розмірів) плоду 25 тижня

Вага, г Ріст, см БПР, мм
(Біпаріє­тальний розмір)
ДГК, мм
(Діаметр грудної клітки)
ДСК, мм
(Довжина стегнової кістки)
844 32,4 63 62 48

25 тиждень вагітності: стан і відчуття матері

Системи кровообігу у матері і дитини роздільні, взаємозв’язок здійснюється через плаценту.

На 25 тиждень вагітності матка помітно виступає вперед, підпираючи зсередини діафрагму і шлунок. Це може викликати у вас біль в ребрах і печію.

Для уникнення печії:

  • спробуйте збільшити кількість прийомів їжі;
  • їжте невеликими порціями;
  • уникайте жирних і гострих страв;
  • не прилягайте одразу після їжі – при горизонтальному положенні шлунковий сік може попадати в стравохід.

Можливі ускладнення і ризики

Дуже рідко у вагітних виникає недостатність шийки матки, яка може викликати передчасні пологи. Вона полягає в розм’якшенні і розкритті шийки матки задовго до часу пологів. Від цього розривається плодовий міхур і народжується дитина.

Причинами недостатності шийки матки зазвичай є травми під час абортів або інших операції і вроджена патологія. В групу ризику входять жінки, в яких раніше вже були викидні і проблеми з виношуванням вагітності.

Також, передчасне розкриття шийки матки може викликати надто високий рівень гормонів – гіперандрогенія.

При виявленні відкриття шийки матки, накладаються спеціальні шви, щоб уникнути передчасних пологів. Окрім цього, лікар може призначити препарати, які знижують тонус матки, щоб не пошкоджувались шви. Рекомендується зменшити навантаження і активність, а інколи навіть постільний режим. Вам потрібно регулярно проходити огляди у лікаря і УЗД.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *