26 тиждень вагітності

Відео: сприйняття навколишнього середовища

В цій серії ми розглянемо, як розвивається і функціонує слух у вашої дитини. Цікаво, як малюк реагує на звуки, які його оточують?

26 тиждень вагітності: під час проведення кардіотокограми ви зможете переконатися в тому, що ваш малюк чує вас. Ви побачите, яка у нього реакція на голос матері та на шум з навколишнього середовища.

26 тиждень вагітності: розвиток дитини

На 26 тиждень вагітності у вашого малюка вперше відкриваються очки, зникає зінична мембрана. При направленні яскравого світла на живіт, у малюка прискорюється серцебиття. Також, йде розвиток і удосконалення інших органів чуття. Ваше дитя вже розрізняє смаки.

Він добре чує звуки маминого організму (шум легень, серцебиття і інші), а також зовнішні голоси, музику. Дитина запам’ятовує мамин голос і після народження з легкістю впізнає його. Коли малюк чує мамин голос у нього прискорюється серцебиття.

В 26 тиждень вагітності відбувається швидкий розвиток мозку у вашого малюка. Проходить поділ на окремі ділянки, які відповідають за різні емоції. Розвивається система периферійних нервових закінчень, покращуючи зв’язок між мозком і всіма системами організму малюка.

Показники фетометрії (розмірів) плоду 26 тижня

Вага, г Ріст, см БПР, мм
(Біпаріє­тальний розмір)
ДГК, мм
(Діаметр грудної клітки)
ДСК, мм
(Довжина стегнової кістки)
969 33,9 66 64 51

26 тиждень вагітності: стан і відчуття матері

Майбутній малюк стає все сильнішим і більшим, і станом на 26 тиждень вагітності в маминому животі йому вже досить тісно. Тепер його поштовхи вже може відчути і майбутній батько, приклавши руку до живота.

Рухаються і штовхаються всі малюки по-різному, але всі підвищують свою активність, коли мама відпочиває або з’їсть чогось солоденького.

Хоча малюк в 26 тиждень вагітності вже достатньо великий, при передчасних пологах йому буде важко. Він ще занадто слабкий, щоб самостійно дихати і харчуватися. Можливі труднощі з зором, імунітетом та рефлексами. Для підтримки життєдіяльності йому необхідно знаходитися в спеціальному кувезі, де забезпечується постійна необхідна температура і захист від бактерій. Діти, які народилися на шостому місяці потребують кваліфікованого лікарського догляду. Досягнення сучасної медицини, при необхідному догляді, дозволяють таким дітям вижити і зберегти повноцінне здоров’я.

Можливі ускладнення і ризики

Пам’ятайте, що влітку підвищений ризик передчасних пологів. Це пов’язано з підвищеною втратою вологи організмом вагітної жінки. Тому важливо пити багато рідини, особливо, в періоди високої температури повітря.

При появі ознак пологів – повідомляйте свого лікаря. У випадку частих скорочень матки (більше 4 разів на годину), болю внизу живота, тиску в нижній частині тазу, відходу вод – необхідно викликати швидку.

Корисні поради і рекомендації

Якщо ви не використали свою відпустку, то, по закону, маєте право взяти її перед виходом в декрет. В декрет, зазвичай, йдуть з 30-го тижня вагітності, а якщо у вас двійня, то на 2 тижні раніше. Але не забудьте письмово повідомити керівництво про свою вагітність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *