28 тиждень вагітності

Відео: підготовка до пологів

В 28 тиждень вагітності розглянемо плюси та мінуси сімейних пологів (разом з чоловіком).

28 тиждень вагітності, ось і настав час розглянути питання, які виникають і все більше хвилюють вас при наближенні пологів:

  • Чи слід використовувати анестезію?
  • Народжувати разом з чоловіком чи самій?

Також, дізнайтесь від фахівця, за допомогою яких дихальних вправ ви зможете полегшити біль під час пологів.

28 тиждень вагітності: розвиток дитини

Починаючи з 28 тижня вагітності, при народженні, малюк офіційно, за законом, визнається людиною, і йому видається свідоцтво про народження. До 28 тижня вагітності, передчасні пологи з загибеллю плоду офіційно вважаються викиднем.

Ваш малюк здоровий, добре себе почуває у матусиному животі і на вихід не збирається. В цей період у нього йде активний розвиток мозку: він збільшується в масі і в корі, яка раніше була гладкою, утворюються звивини. Збільшуються нервові закінчення у вже сформованій нервовій системі. Швидкість серцебиття на 28 тиждень вагітності складає 150 ударів на хвилину. Воно прискорюється, якщо малюк чує голос матері.

Хоч малюк, в цей період, росте не дуже активно, але йде розвиток його захисного підшкірного жирового шару. По вазі, ваш малюк вже досягає близько одного кілограма.

Вушні і носові хрящики ще досить м’які, а на руках і ногах вже ростуть нігті.

Показники фетометрії (розмірів) плоду 28 тижня

Вага, г Ріст, см БПР, мм
(Біпаріє­тальний розмір)
ДГК, мм
(Діаметр грудної клітки)
ДСК, мм
(Довжина стегнової кістки)
1319 37,2 73 73 55

28 тиждень вагітності: стан і відчуття матері

На 28 тиждень вагітності вік плоду становить вже 26 тижнів. На такому терміні вагітна жінка вже відчуває всю тяжкість і незручності, пов’язані з прибавкою у вазі і великим животом. Збільшена матка помітно здавлює сечовий міхур і зміщує майже всі внутрішні органи.

Можливі ускладнення і ризики

На 28 тиждень вагітності майбутнім матусям, у яких негативний резус-фактор необхідно зробити ін’єкцію імуноглобуліну.

Це допоможе зупинити вироблення вашим організмом антитіл до крові малюка. Перед цією процедурою проводиться аналіз на антитіла. Ризик резусного конфлікту є у 75% жінок, якщо у батька дитини кров з позитивним резус-фактором.

З 28 тижня вагітності вам бажано відвідувати свого лікаря-гінеколога раз на два тижні, і кожного разу здавати аналіз сечі перед візитом.

Таким чином ви зможете вчасно виявити ускладнення, які трапляються на третьому триместрі: передчасні пологи, гестоз, набряки, діабет вагітних. Окрім цього лікар-акушер вимірюватиме живіт, слухатиме серцебиття дитини, перевірятиме її розташування. Все це допоможе краще спланувати пологи, для їх успішного проходження.

Також, регулярне відвідування лікаря допоможе помітити підтікання амніотичної рідини. Це хоч і дуже рідкісна, але досить небезпечна проблема: якщо навколоплідні води підтікають, то значить пошкоджений плодовий міхур і всередину може потрапити інфекція.

Точно виявити підтікання амніотичної рідини можна за допомогою тесту, який схожий на тест на вагітність. Також, лікар-гінеколог може визначити це за допомогою мазка. У випадку, якщо побоювання підтвердяться, лікар призначає вагітній жінці режим максимального спокою і необхідне лікування. Також, якщо дозволяє термін вагітності і немає ризиків для дитини, можлива стимуляція пологів. У випадку швидкого і сильного відходу вод (приблизно півлітра рідини), то народжувати прийдеться в цей же день.

Корисні поради і рекомендації

На 28 тиждень вагітності лікарі рекомендують готуватись до пологів: робити дихальні вправи і вправи, які зміцнюють м’язи тазового дна.

Скоро довгоочікувана декретна відпустка, а це значить, що у вас буде більше часу на себе.

Якщо є можливість піти в декрет раніше, то так і зробіть. Ви скинете вантаж щоденних проблем. Особливо, це стосується майбутніх мам, які добираються на роботу на громадському транспорті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *