29 тиждень вагітності

Відео: збір та зберігання пуповинної крові

29 тиждень вагітності – розглянемо новітні досягнення науки. Медицина рухається вперед і використовує нові технології. Дізнайтеся для чого збирають та зберігають пуповинну кров малюків.

Збір та зберігання стовбурових клітин пуповини: яка з цього користь для вашої дитини? Розглянемо, чи доступна ця процедура і як її провести.

29 тиждень вагітності: розвиток дитини

Ваше дитя продовжує рости, і на 29 тиждень вагітності його ріст складає близько 38 см, а вага – 1300 грамів. Але, враховуйте, що це приблизні показники, а параметри вашої майбутньої дитини можуть бути і меншими, і більшими і це є нормальним розвитком.

Малюк вже готується до самостійного життя. Організм вашого малюка на 29 тиждень вагітності вже достатньо розвинутий, щоб функціонувати за межами маминого живота. У випадку передчасних пологів, дитина виживе з ймовірністю 90%.

Організм дитини набув пропорцій, які залишаться до моменту народження, голова вже не така велика по відношенню до тіла. Малюк стає гладкішим і повнішим, через збільшення захисного жирового шару. На початок третього триместру частка жирової тканини становить близько 4 % від загальної ваги дитини. За рахунок достатнього жирового шару, малюк вже може самостійно зберігати і регулювати температуру свого тіла.

У малюка починає функціонувати власний імунітет, але антитіла він ще не здатний виробляти, і поки що отримує їх з крові матері. Кістковий мозок малюка вже успішно виконує свою основну функцією – створює нові клітини крові.

Простір в маминому животі став дуже обмеженим і малюк вже не крутиться, а штовхається ліктями і колінами у внутрішні стінки маминого живота. Тепер дуже легко зрозуміти, де у нього знаходиться голова – це саме спокійне місце.

Показники фетометрії (розмірів) плоду 29 тижня

Вага, г Ріст, см БПР, мм
(Біпаріє­тальний розмір)
ДГК, мм
(Діаметр грудної клітки)
ДСК, мм
(Довжина стегнової кістки)
1482 38,6 76 76 57

29 тиждень вагітності: стан і відчуття матері

Дно матки на 29 тиждень вагітності розмістилося орієнтовно на 8 – 10 сантиметрів вище пупка. В цей період у вас може підвищуватись артеріальний тиск і швидкість серцебиття.

Зараз вам важливо уважно стежити за своєю вагою – ви не повинні додавати у вазі більше ніж 400 грам на тиждень, а в ідеалі, прибавка повинна становити 300 грам.

В загальному, на 29 тиждень вагітності вагітні жінки прибавляють у вазі 9 – 12 кг від початкової ваги до вагітності.

Можливі ускладнення і ризики

Цілком можливо, що ваш лікар дасть вам вказівку контролювати скільки ви випиваєте та виділяєте рідини. І якщо виявиться, що протягом доби об’єм виділеної рідини з сечею менший, ніж випито води і іншої рідини (включаючи перші страви і фрукти), то це означає, що відбувається затримка рідини в організмі. Це проявляється в появі набряків, які ви можете і не помічати, оскільки вони проявляються не тільки на ногах і руках, але й у внутрішніх органах.

Зазвичай, поява набряків означає, що ниркам важко справлятися зі збільшеним навантаженням. Крім цього, набряки можуть бути симптомом гестозу, який загрожує здоров’ю дитини і матері.

Через це, важливо бути уважною до свого харчування і особливо того що ви п’єте в третьому триместрі.

Великий живіт перетискає порожнисту вену, особливо, коли ви лягаєте животом до верху. Це порушує кровообіг і понижує артеріальний тиску, і ви можете втрати свідомість. Отже, не забувайте лежати тільки на боці.

Також матка тисне на всі внутрішні органи, особливо на шлунок і сечовий міхур. Ви вже напевно змирилися з частими походами в туалет. А от дискомфорт в шлунку і печію можна побороти за допомогою правильного харчування і прийому їжі невеликими порціями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *