30 тиждень вагітності

Відео: продовжуємо готуватись до пологів

30 тиждень вагітності – час прислухатись до порад кваліфікованого інструктора про те, як звикнути до зміни центру ваги. Також, дізнайтеся про спеціальні вправи, які допоможуть вам побороти втомлюваність.

30 тиждень вагітності: вам все важче і важче стає рухатись не говорячи про те, щоб ще й робити фізичні вправи. Ознайомтесь зі спеціальним масажем, який допоможе вам зменшити біль під час пологів.

30 тиждень вагітності: розвиток дитини

На 30 тиждень вагітності ваше дитя вже настільки підросло, що передчасні пологи нічим для нього не загрожують. Малюк продовжує активно збільшувати свою вагу. За рахунок підшкірного жирового шару, зморшки на шкірі зменшуються. Дитя вже добре все чує і реагує на те, що відбувається навколо нього.

В 30 тиждень вагітності малюк починає тренувати легені, підготовлюючи їх до дихання за межами маминого живота. Грудна клітка збільшується, і легені заповнюються амніотичною рідиною, після чого вона виштовхується з легень. Таким чином розвиваються м’язи, які задіяні в процесі дихання і збільшується об’єм легень.

Якщо амніотична рідина потрапляє не туди, куди потрібно, то дитина починає гикати. Мама з легкістю може відрізнити гикавку від звичайних рухів і поштовхів дитини: гикавка проявляється дрібними одноманітними і ритмічними поштовхами. Не потрібно лякатися, гикавка – це природній рефлекс і вона досить швидко проходить.

Зуби малюка вкриваються емаллю, але вони ще заховані всередині ясен. Все харчування дитини і надалі відбувається за допомогою плаценти. Вона, за формою, схожа на корж червоно-бурого кольору, діаметром 18-20 см і товщиною близько 3 см. До пологів її маса складатиме близько 700 грамів. Вона повністю пронизана кровоносними судинами.

Малюк з’єднується з плацентою за допомогою пуповини, яка в довжину може досягати від 50 сантиметрів до 1 метра. По ній проходять дві артерії і пупкова вена, по яких проходить постачання поживних речовин і кисню.

Показники фетометрії (розмірів) плоду 30 тижня

Вага, г Ріст, см БПР, мм
(Біпаріє­тальний розмір)
ДГК, мм
(Діаметр грудної клітки)
ДСК, мм
(Довжина стегнової кістки)
1636 39,9 78 79 59

Можливі ускладнення і ризики

Дуже рідко на пуповині можуть утворюватися вузли (вузли пуповини). Такий вузол здатен затягуватися коли дитина рухається. Але не варто хвилюватися, така проблема легко діагностується за допомогою УЗД.

Вагітним жінкам слід з обережністю відноситись до використання гормональних препаратів і мазей. Їх часто призначають при проблемах зі шкірою. Плацента не відфільтровує всіх речовин, які можуть зашкодити дитині.

Будь-яке лікування і використання препаратів погоджуйте з лікарем, який веде вашу вагітність.

Лікар допоможе вам підібрати те лікування, які не зашкодить вашій дитині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *