31 тиждень вагітності

Відео: аквафітнес для вагітних

31 тиждень вагітності: в цій серії розглянемо, які фізичні вправи корисні під час останнього триместру вагітності. Також, поговоримо про аквафітнес. Кваліфікований інструктор продемонструє серію вправ з аквааеробіки, які підходять для вагітних жінок. Дізнайтесь, яка користь вагітним, від вправ у воді?

31 тиждень вагітності: розвиток дитини

Підшкірний захисний жировий шар вже достатньо великий, і ваш майбутній малюк все більше схожий на новонародженого. Його тіло округлилося і розгладились зморшки на шкірі. Шкіра набуває блідо-рожевого кольору і перестають просвічуватись кровоносні судини. Нігтики виростають і дістають вже до кінчиків пальців.

На 31 тиждень вагітності вже всі органи дитини сформовані, тому вплив зовнішніх факторів не є критичним. Проте, на цьому етапі велике значення для подальшого розвитку і росту малюка має мамине харчування.

Плацента і матка зараз працюють ще активніше, вони пропускають не менше 500 мілілітрів крові через судини. Тим не менш, кров дитини не змішується з кров’ю матері.

Збільшується розмір підшлункової залози і вона вже практично готова виробляти ферменти для розщеплення білків, жирів і вуглеводів. Але зараз підшлункова залоза виконує функцію забезпечення організм дитини інсуліном, який підтримує необхідний рівень цукру в крові.

В 31 тиждень вагітності вже досить добре працюють нирки малюка, і він продовжує виводити сечу в навколоплідної рідини.

Мозок малюка активно росте, збільшується кількість звивин. Утворюється захисна оболонка у нервових закінчень. Тепер нервові імпульси передаються набагато швидше, і дитина вже здатна засвоювати інформацію і навчатися.

Тепер ваш малюк відчуває біль. І якщо ви випадково, сильніше ніж звичайно, натиснете на живіт, він моментально зреагує – почне ворушитися і, таким чином, протестувати.

Важлива особливість: на 31 тиждень вагітності малюк добре чує мамин голос і сприймає колискові пісеньки, які йому співають.

Показники фетометрії (розмірів) плоду 31 тижня

Вага, г Ріст, см БПР, мм
(Біпаріє­тальний розмір)
ДГК, мм
(Діаметр грудної клітки)
ДСК, мм
(Довжина стегнової кістки)
1779 41,1 80 81 61

31 тиждень вагітності: стан і відчуття матері

На 31 тиждень вагітності жінка вже не може вести такий активний спосіб життя, який вела раніше. Стає набагато важче дихати, через те, що дитина росте і живіт підпирає всі органи, в тому числі і легені, не даючи нормально вдихнути на повні груди.

Навіть після легких фізичних навантажень може з’являтися задишка, тому треба частіше відпочивати і намагатися не перенапружуватися.

Зазвичай, уже до цього терміну у жінки, за рахунок дії гормону пролактину, з грудей починає виділятися густа солонувата рідина – молозиво. У ньому містяться усі поживних речовини, які необхідні дитині в перші дні життя. У майбутньому вона заміниться на грудне молоко.

Майже у всіх вагітних виникають болі в спині через те, що великий живіт зміщує центр ваги і вона сильно вигнута в попереку. Також, можлива поява болісних відчуттів в тазовій області. Причиною цього є гормон релаксин, який розм’якшує сухожилля тазових кісток для його розширення. Тазове кільце, з кожним днем, стає більш еластичним, що забезпечить легший вихід дитини під час пологів.

Ще одна особливість – релаксин викликає ослаблення. Хода жінки в 31 тиждень вагітності все більше нагадує качину, але це – тимчасово, після пологів відновиться нормальна хода.

Зараз ще більше посилюється обмін речовин, тому буває жарко навіть в прохолодних приміщеннях, вам може бути некомфортно через пітливість.

Корисні поради і рекомендації

Поки до пологів ще є трохи часу, можна відвідати спеціальні курси з підготовки до них. На них ви навчитесь правильно дихати і тужитися під час пологів. Вам розкажуть про те, що може чекати вас в пологовому будинку (огляди, клізма, моніторинг стану плоду, епізіотомія), які бувають види анестезії і стимуляції пологів, коли необхідно робити кесарів розтин. Також, скоріш за все, навчать як поводитись з немовлям у перші дні життя: як годувати, купати, сповивати. Такі заняття, окрім практичної, дають і психологічну користь, допомагаючи вам, у колективі інших вагітних, позбутися страхів перед пологами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *