32 тиждень вагітності

Відео: продовження підготовки до пологів

Настав 32 тиждень вагітності, дізнайтеся з цього відео, з допомогою яких вправ можна зменшити біль під час пологів.

Продовжуємо вивчати вправи, які входять в комплекс підготовки до пологів. Навчіться полегшувати біль від переймів та займати правильне положення.

32 тиждень вагітності: розвиток дитини

На 32 тиждень вагітності ваше майбутнє маля вже знаходиться на останній стадії свого формування. Ручки і ніжки малюка стають гладкішими і вже досить пухкими. Шкіра випрямляється, втрачає червоний відтінок і зникають зморшки. У нього вже ростуть брівки та вії, а нігтики стали твердими.

Починає функціонувати імунна система малюка. Він отримує імуноглобуліни з маминого організму і формує антитіла, які будуть захищати його від бактерій в перші місяці після народження.

В 32 тиждень вагітності голова дитини вже пропорційна до тіла, і у багатьох малюків вже є волосся. Пушок (лануго), який захищав малюка поступово зникає, так як він вже не потрібен, з забезпеченням терморегуляції повністю справляється підшкірний захисний жировий шар. Лануго повністю зникне перед пологами або через деякий час після них.

Показники фетометрії (розмірів) плоду 32 тижня

Вага, г Ріст, см БПР, мм
(Біпаріє­тальний розмір)
ДГК, мм
(Діаметр грудної клітки)
ДСК, мм
(Довжина стегнової кістки)
1930 42,3 82 83 63

32 тиждень вагітності: стан і відчуття матері

В 32 тиждень вагітності переважна частина дітей займає правильне положення – вниз головою. Вагітна жінка може це відчути по поштовхам малюка ніжками під ребра. Вони можуть бути досить болючими і неприємними.

Полегшити ситуацію можна наступним чином: сядьте, повністю відкинувшись на спинку стільця або дивана. Таке положення створює більший простір для вашого живота.

Те, що ви добре відчуваєте рухи та поштовхи малюка пов’язане також з тим, що його м’язи вже більш міцні та пружні. Також ви можете відчувати біль в області нижніх ребер, через збільшений тиск матки на них.

В більшості випадків, вагітність – це виношування однієї дитини, але приблизно 1% вагітних жінок виношує двійню, а одна з восьми тисяч – трійню. 65% двійнят виникають за рахунок запліднення двох яйцеклітин, а 35% при розподілі плодового яйця на дві частини. У випадку розподілу одного плодового яйця, близнюки називаються монозиготними, або однояйцевими – вони однієї статі і дуже схожі за зовнішністю.

Ризики виношування двійнят і трійні

Двійнята – це не тільки подвійна радість, але це ще й збільшення проблем і ризиків. При багатоплідній вагітності підвищується ризик передчасних пологів і навіть викидня. Виношування більше ніж однієї дитини прискорює старіння плаценти. В результаті, двійнята як правило, народжуються на 2 тижні раніше запланованого терміну, а трійнята, при необхідному догляді, з’являються на світ у 35 тиждень вагітності. З третього триместру їм досить тісно всередині матки, і материнському організму дуже важко забезпечувати їх необхідними ресурсами (поживними речовинами і киснем). Як наслідок двійнята і трійнята народжуються з невеликою масою тіла і можуть потребувати особливого догляду.

Якщо ви виношуєте кількох дітей, то вам необхідно споживати їжі більше на 300 калорій ніж звичайно, також у вас підвищена потреба в додатковому прийомі вітамінів і мінералів. Слід бути обережною, не перенапружуватись і багато відпочивати, особливо в третьому триместрі вагітності, коли ваша головна місія – доносити малюків якомога довший час і не спричинити передчасних пологи.

У випадку виношування двійнят чи трійнят більшість лікарів-акушерів схиляється до призначення пологів через кесарів розтин. Такий спосіб дозволяє зменшити ризик ускладнень, але якщо діти зайняли правильне положення (головою вниз), то цілком можливі успішні пологи природним способом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *