33 тиждень вагітності

Відео: ускладнення в третьому триместрі

33 тиждень вагітності, послухайте наведені у відео рекомендації лікарів стосовно того, чому варто бути обізнаним про можливі ризики виникнення ускладнень.

Які ускладнення можуть виникнути на кінцевому етапі вашої вагітності? Які фактори можуть викликати передчасні пологи?

33 тиждень вагітності: розвиток дитини

Станом на 33 тиждень вагітності майже усі кістки скелету дитини стали міцнішими, але черепна коробка все ще складається з окремих частин, які не зрослися. Нігтики на пальчиках вже сформувалися повністю. На подушечках пальців і долонях вже видно характерний малюнок, який унікальний у кожної людини.

Легені малюка стрімко розвиваються. Цьому допомагає імітація дитиною процесу дихання. Малюк вдихає в легені амніотичну рідину, розвиваючи дихальну систему і м’язи, які задіяні в процесі дихання.

В 33 тиждень вагітності малюк більшість часу спить, в основному, лежачи головою донизу. Дитина вже бачить сни, а коли не спить, то прислухається до звуків які доносяться зовні і лунають всередині маминого організму. Мозок активно розвивається, утворюються нейронні зв’язки.

Показники фетометрії (розмірів) плоду 33 тижня

Вага, г Ріст, см БПР, мм
(Біпаріє­тальний розмір)
ДГК, мм
(Діаметр грудної клітки)
ДСК, мм
(Довжина стегнової кістки)
2088 43,6 84 85 65

Можливі ускладнення і ризики

Під час останнього триместру може виникнути досить важке ускладнення – відшарування плаценти. При нормальному перебігу вагітності, плацента відділяється від стінок матки на останньому етапі пологів, але у приблизно 1,5% вагітних жінок відшарування відбувається раніше ніж потрібно. Під час відшарування, зазвичай, проявляються наступні симптоми:

 • сильно болить живіт;
 • кровотеча з матки;
 • можливе невелике випирання матки, яке викликане скупченням в місці розриву кров’яних згустків.

Може бути повне або часткове відшарування. Якщо відбулось невелике часткове відшарування, то можна продовжувати виношування. Лікар призначає вагітній жінці:

 • повний спокій;
 • кровоспинні препарати;
 • постійне спостереження за станом дитини.

Якщо ж плацента повністю відшарувалася, то терміново проводяться пологи. Зазвичай, в таких випадках використовують кесарів розтин, щоб не гаяти час. Через відшарування плаценти у матері може бути велика втрата крові, а малюк може навіть загинути через дефіцит кисню, який він отримує через кров з організму матері.

Отже, першій підозрі на відшарування плаценти негайно повідомте свого лікаря-акушера, який оцінить ситуацію і прийме необхідні компетентні рішення.

Корисні поради і рекомендації

Половина вагітних жінок (переважно тих, хто страждає на алергії), на 33 тиждень вагітності переживає риніт вагітних. Закладений ніс і нежить, при відсутності інших симптомів застуди, викликані гормонами: естрогени і прогестерон. Гормони розслабляють м’язи та судини, тим самим викликають набряк слизової оболонки носа.

Полегшити дихання і зменшити риніт допоможуть наступні кроки:

 • промивання носу фізрозчином;
 • зволоження повітря в приміщенні;
 • зменшення кількості алергенів навколо (шерсть тварин, пилюка, квіти і інше);
 • дихальна гімнастика;
 • масаж носа.

Не захоплюйтесь краплями які звужують судини, для легкого і швидкого подолання риніту.

По-перше, пам’ятайте, що вони викликають звикання.

По-друге, їх діюча речовина проникає в плаценту і звуження її судин може викликати нехватку кисню в дитини.

Перед початком прийому будь-яких препаратів – радьтеся зі своїм лікарем-акушером.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *