34 тиждень вагітності

Відео: роль майбутнього батька

34 тиждень вагітності, подивіться у цьому відео як майбутній батько може полегшити проходження вагітності своїй дружині і допомогти провести цей час з задоволенням.

Перед тим, як настане час, коли вся увага буде приділятись виключно вагітності жінки, чоловік, який скоро стане батьком, теж вартий деякої уваги.

34 тиждень вагітності: розвиток дитини

Ваша дитина продовжує свій ріст. Її шкіра набуває світло-рожевого кольору. Це пов’язано з тим, що на 34 тиждень вагітності до 10% ваги дитини складає захисний підшкірний жировий шар білого кольору. Волосяний покрив (лануго), що захищав тіло малюка від дії амніотичної рідини, майже зник.

Волосся на голові стає густішим. В 34 тиждень вагітності малюк потребує багато кальцію, оскільки йде активний процес розвитку і зміцнення кісток. Надниркові залози почали виробляти гормон, який активізує зміни в маминому організмі – підготовку до лактації (вироблення молока для вигодовування дитини).

У випадку дострокових пологів, на 34 тиждень вагітності, немовля уже вважалося б не недоношеним, а достроково народженим. Різниця між цими визначеннями полягає в зрілості дитини, а зокрема в здатності її легень до самостійного дихання. Недоношеним дітям необхідна стимуляція дихання, а достроково народжені вже дихають самостійно і реанімація їм не потрібна.

Легені вашої дитини вже сформовані і достатньо розвинуті. Продовжують розвиватися мозок та нервова система.

Показники фетометрії (розмірів) плоду 34 тижня

Вага, г Ріст, см БПР, мм
(Біпаріє­тальний розмір)
ДГК, мм
(Діаметр грудної клітки)
ДСК, мм
(Довжина стегнової кістки)
2248 44,5 86 88 66

34 тиждень вагітності: стан і відчуття матері

В більшості випадків, в 34 тиждень вагітності дитина приймає те положення в маминому животі, в якому буде залишатися до самих пологів. В 96% випадків – це головне передлежання, при якому дитина розміщується головою донизу, по направленню до родових шляхів. Це найбільш безпечне і зручне положення для природних пологів.

Інколи (до 4% випадків), трапляється, що дитина повертається і розміщується ногами до родових шляхів. Таке положення називається – тазовим передлежанням.

Дуже рідко, але буває косе і навіть поперечне передлежання, при яких дитина розміщується під кутом до родових шляхів. При всіх цих передлежаннях, крім головного, лікарями рекомендується кесарів розтин, який зменшує ризик травмування дитини під час пологів.

На 34 тиждень вагітності матка вже розмістилася досить високо і помітно виходить вперед. Вагітні жінки в цей період можуть відчувати несправжні перейми (так звані тренувальні перейми Брекстона Хікса, які названі так на честь англійської доктора, який вперше їх описав в 1872 році).

Корисні поради і рекомендації

Іноді, під час переймів Брекстона Хікса, напруження може бути таким сильним, що вагітна жінка може побоюватись початку справжніх пологів. Через це варто навчитись відрізняти помилкові перейми від справжніх. При тренувальних переймах скорочення матки можуть бути болючі, але нерегулярні, і біль віддає в різні частини тіла. При переймах Брекстона Хікса, біль можна зняти за допомогою но-шпи, магне-В6 і теплого душу. Вони тривають не довше хвилини, раптово починаються і так само раптово припиняються. Несправжні перейми безпечні, нічим не загрожують і шкодять хіба що нервовій системі вагітної жінки.

Справжні перейми відбуваються з однаковою або наростаючою частотою. По їх частоті можна вираховувати час, який залишився до народження дитини. Скорочення матки починається з верхньої частини і поступово спазм поширюється вниз на всю матку. Часто, при цьому, вагітна жінка відчуває тягучий біль в попереку.

Справжні перейми но-шпою і теплим душем не зупиниш – слід відправлятися в пологовий будинок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *