35 тиждень вагітності

Відео: екскурсія пологовим будинком

35 тиждень вагітності: настав час зробити відео-подорож у пологовий будинок та познайомитись з фахівцями, які будуть займатись вами під час пологів.

Цілком природно, що ви зараз все більше хвилюєтесь перед пологами. Незвична обстановка в пологовому будинку та оточення незнайомих людей навколо вас тільки підсилюють напруження. Якщо ви заздалегідь проведете екскурсію та познайомитесь з медичними працівниками, то це додасть вам впевненості та душевної рівноваги.

35 тиждень вагітності: розвиток дитини

Станом на 35 тиждень вагітності у вашої дитини вже повністю сформовані всі внутрішні органи. Налагоджується їх робота і взаємодія. Зараз малюк продовжує набирати захисну жирову тканину, тому ручки, ніжки і плечі у нього стають більш округлими.

Так як малюк досяг свого найвищого зросту, то йому дуже тісно в матці і досить складно рухатись. Але поштовхи, навпаки, тепер стали сильнішими і відбуваються частіше. Коли він штовхається, то можна побачити, як з’являються горбики на поверхні матусиного живота.

Якщо рахувати календарними місяцями, то на 35 тиждень вагітності починається завершальний етап – дев’ятий місяць вагітності. Легені дитини, у випадку передчасних пологів, вже здатні самостійно дихати, без додаткової кисневої підтримки. Діти, що народилися на 35 тиждень вагітності, вже здатні самостійно регулювати температуру свого тіла і не потребують перебування у кувезі.

Показники фетометрії (розмірів) плоду 35 тижня

Вага, г Ріст, см БПР, мм
(Біпаріє­тальний розмір)
ДГК, мм
(Діаметр грудної клітки)
ДСК, мм
(Довжина стегнової кістки)
2414 45,4 88 91 67

35 тиждень вагітності: стан і відчуття матері

На 35 тиждень вагітності ваш живіт здається вам просто величезним: він підпирає грудину і вам важко пересуватися, їсти, дихати, чи навіть просто подивитися вниз. Додаткові 11-15 кг ваги досить відчутні для вас, особливо для нижньої частини тіла.

Намагайтесь частіше змінювати положення тіла і відпочивати, щоб ноги і спина не затікали.

Якщо обставини примушують довший час знаходитись в одному положенні (наприклад, поїздка в автомобілі чи робота за комп’ютером), старайтесь кожних півгодини робити легенькі розминки. Слідкуйте за тим, щоб не закидати ногу на ногу при сидінні: таке положення ніг порушує кровообіг в кінцівках, який і без цього досить ускладнений збільшеною маткою.

Можливі ускладнення і ризики

В наслідок дії гормону релаксину, який готує організм вагітної жінки до пологів, розм’якшуються зв’язки тазового дна і інших суглобів. Через це жінці стає досить складно ходити, змінюється хода і виникає ризик падінь і травмування. Будьте дуже обережною та вибирайте зручне взуття.

Корисні поради і рекомендації

У вас ще є трохи часу до пологів, але на 35 тиждень вагітності вже варто задуматись над вибором пологового будинку. Почніть з розмови з лікарем-гінекологом, який слідкує за вашою вагітністю. Разом з лікарем вирішіть, чи є необхідність в спеціалізованому пологовому будинку та лікарях-акушерах, які спеціалізуються на вагітних з певними ускладненнями (пороки серця, захворювання очей, ендокринологічні проблеми і інші).

Наступний крок – поцікавтеся і зберіть інформацію про пологовий будинок, який знаходиться поблизу вашого дому, до якого можна швидко приїхати в будь-який час доби.

Зберіть наступну інформацію про установи, які вас зацікавили:

  • відгуки;
  • перелік послуг, які вони надають;
  • які забезпечені умови для пологів і післяпологового перебування;
  • можливість партнерських пологів;
  • прейскурант платних послуг.

Важливими умовами для пологів можуть бути наступні:

  • можливість партнерських пологів;
  • перебування разом з дитиною, одразу після народження;
  • окрема палата;
  • дозвіл на відвідування близькими;
  • інші важливі для вас моменти.

Прислухайтесь до відгуків матусь, які вже народжували в вибраному вами пологовому будинку. Зверніть увагу на те, наскільки кваліфіковані медичні працівники. Вибирайте пологовий будинок, в якому є дитяча реанімація та постійно чергує кваліфікований лікар неонатолог (лікар, який спеціалізується на новонароджених).

Дізнайтеся, які види анестезії використовують в даному пологовому будинку. Виясніть, чи відсутні у вас протипоказання з прийому цих препаратів? Домовтеся, по можливості, з конкретним лікарем, який вас зацікавив, щоб приймати пологи. Проясніть можливість зв’язатися з ним вночі, чи в вихідний і святковий день. Пологи можуть початись в будь-який момент.

Заздалегідь приготуйте всі речі і необхідні документи, які можуть вам знадобитися в пологовому будинку. Це полегшить ситуацію, якщо перейми почнуться раніше ніж заплановано. Складіть речі на виписку для себе і немовляти, бо коли почнуться перейми, вам буде складно пакувати сумки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *