Зміст
Відео: екскурсія пологовим будинком
35 тиждень вагітності: настав час зробити відео-подорож у пологовий будинок та познайомитись з фахівцями, які будуть займатись вами під час пологів.
Цілком природно, що ви зараз все більше хвилюєтесь перед пологами. Незвична обстановка в пологовому будинку та оточення незнайомих людей навколо вас тільки підсилюють напруження. Якщо ви заздалегідь проведете екскурсію та познайомитесь з медичними працівниками, то це додасть вам впевненості та душевної рівноваги.
35 тиждень вагітності: розвиток дитини
Станом на 35 тиждень вагітності у вашої дитини вже повністю сформовані всі внутрішні органи. Налагоджується їх робота і взаємодія. Зараз малюк продовжує набирати захисну жирову тканину, тому ручки, ніжки і плечі у нього стають більш округлими.
Так як малюк досяг свого найвищого зросту, то йому дуже тісно в матці і досить складно рухатись. Але поштовхи, навпаки, тепер стали сильнішими і відбуваються частіше. Коли він штовхається, то можна побачити, як з’являються горбики на поверхні матусиного живота.
Якщо рахувати календарними місяцями, то на 35 тиждень вагітності починається завершальний етап – дев’ятий місяць вагітності. Легені дитини, у випадку передчасних пологів, вже здатні самостійно дихати, без додаткової кисневої підтримки. Діти, що народилися на 35 тиждень вагітності, вже здатні самостійно регулювати температуру свого тіла і не потребують перебування у кувезі.
Показники фетометрії (розмірів) плоду 35 тижня
Вага, г | Ріст, см | БПР, мм (Біпарієтальний розмір) |
ДГК, мм (Діаметр грудної клітки) |
ДСК, мм (Довжина стегнової кістки) |
---|---|---|---|---|
2414 | 45,4 | 88 | 91 | 67 |
35 тиждень вагітності: стан і відчуття матері
На 35 тиждень вагітності ваш живіт здається вам просто величезним: він підпирає грудину і вам важко пересуватися, їсти, дихати, чи навіть просто подивитися вниз. Додаткові 11-15 кг ваги досить відчутні для вас, особливо для нижньої частини тіла.
Намагайтесь частіше змінювати положення тіла і відпочивати, щоб ноги і спина не затікали.
Якщо обставини примушують довший час знаходитись в одному положенні (наприклад, поїздка в автомобілі чи робота за комп’ютером), старайтесь кожних півгодини робити легенькі розминки. Слідкуйте за тим, щоб не закидати ногу на ногу при сидінні: таке положення ніг порушує кровообіг в кінцівках, який і без цього досить ускладнений збільшеною маткою.
Можливі ускладнення і ризики
В наслідок дії гормону релаксину, який готує організм вагітної жінки до пологів, розм’якшуються зв’язки тазового дна і інших суглобів. Через це жінці стає досить складно ходити, змінюється хода і виникає ризик падінь і травмування. Будьте дуже обережною та вибирайте зручне взуття.
Корисні поради і рекомендації
У вас ще є трохи часу до пологів, але на 35 тиждень вагітності вже варто задуматись над вибором пологового будинку. Почніть з розмови з лікарем-гінекологом, який слідкує за вашою вагітністю. Разом з лікарем вирішіть, чи є необхідність в спеціалізованому пологовому будинку та лікарях-акушерах, які спеціалізуються на вагітних з певними ускладненнями (пороки серця, захворювання очей, ендокринологічні проблеми і інші).
Наступний крок – поцікавтеся і зберіть інформацію про пологовий будинок, який знаходиться поблизу вашого дому, до якого можна швидко приїхати в будь-який час доби.
Зберіть наступну інформацію про установи, які вас зацікавили:
- відгуки;
- перелік послуг, які вони надають;
- які забезпечені умови для пологів і післяпологового перебування;
- можливість партнерських пологів;
- прейскурант платних послуг.
Важливими умовами для пологів можуть бути наступні:
- можливість партнерських пологів;
- перебування разом з дитиною, одразу після народження;
- окрема палата;
- дозвіл на відвідування близькими;
- інші важливі для вас моменти.
Прислухайтесь до відгуків матусь, які вже народжували в вибраному вами пологовому будинку. Зверніть увагу на те, наскільки кваліфіковані медичні працівники. Вибирайте пологовий будинок, в якому є дитяча реанімація та постійно чергує кваліфікований лікар неонатолог (лікар, який спеціалізується на новонароджених).
Дізнайтеся, які види анестезії використовують в даному пологовому будинку. Виясніть, чи відсутні у вас протипоказання з прийому цих препаратів? Домовтеся, по можливості, з конкретним лікарем, який вас зацікавив, щоб приймати пологи. Проясніть можливість зв’язатися з ним вночі, чи в вихідний і святковий день. Пологи можуть початись в будь-який момент.
Заздалегідь приготуйте всі речі і необхідні документи, які можуть вам знадобитися в пологовому будинку. Це полегшить ситуацію, якщо перейми почнуться раніше ніж заплановано. Складіть речі на виписку для себе і немовляти, бо коли почнуться перейми, вам буде складно пакувати сумки.