36 тиждень вагітності

Відео: від’їзд до пологового будинку

36 тиждень вагітності, у цьому відео подивіться і послухайте поради кваліфікованих фахівців, як зробити комфортним своє перебування в пологовому будинку.

Що необхідно зробити перед тим, як ви відправитесь до пологового будинку? Що потрібно з собою взяти і які питання необхідно вирішити зі своїм лікарем-акушером?

36 тиждень вагітності: розвиток дитини

На 36 тиждень вагітності вже більшість дітей розташовуються головою вниз. Завдяки такому положенню ваш малюк зможе народитися природнім шляхом. У тому випадку, якщо на цей час дитина не займає належне положення, не переживайте, – у лікарів є способи допомогти дитині зайняти необхідне положення.

У малюка на 36 тиждень вагітності вже досить округлені щічки. Це забезпечує відкладений захисний жировий шар та достатньо розвинуті лицьові м’язи. Кістки черепа дитини залишаються досить м’якими і рухливими – це забезпечить легке проходження голівки через родові шляхи. Зазвичай, після пологів голова дитини дещо деформується – звужуючись проходячи через вузькі родові шляхи. Але не варто хвилюватися – дуже скоро, після народження, голова набуде свою звичну форму.

Продовжує зникати пушок, який покривав тіло дитини. Разом з пушком (лануго) стає тоншим і шар захисної воскоподібної первородної змазки.

Показники фетометрії (розмірів) плоду 36 тижня

Вага, г Ріст, см БПР, мм
(Біпаріє­тальний розмір)
ДГК, мм
(Діаметр грудної клітки)
ДСК, мм
(Довжина стегнової кістки)
2612 46,6 89,5 94 69

36 тиждень вагітності: стан і відчуття матері

Основне відчуття майже усіх жінок на 36 тиждень вагітності – це сильна втома. Великий та тяжкий живіт, складність зберігати зручну позу для сну ускладнюють вашу ситуацію.

В 36 тиждень вагітності ваша дитина вже досить велика і важка. Але саме з цього часу вона поступово опускається донизу, готуючись до проходження родових шляхів. За рахунок цього вам стає трохи легше дихати, нормалізується травлення, зникає печія.

Але, при цьому, збільшується тиск матки на нижню частину живота, зокрема на сечовий міхур та кишечник. Через це ви частіше відвідуєте туалет. Також, зміна положення дитини в черговий раз змінює ваш центр ваги, а це викликає болі в спині.

Дитина все менше рухається, через обмежене місце в матці, але поштовхи стають все болючішими для вас.

Ваше тіло починає активну підготовку до пологів і до вигодовування дитини. Активне виділення гормону релаксину викликає розходження кісток тазу. Через це можуть виникати неприємні відчуття та втома при ходьбі.

Чергові гормональні зміни можуть викликати ріст волосся в незвичних для вас місцях (наприклад, на животі). Але не варто хвилюватися, після народження дитини все швидко прийде в норму.

Можливі ускладнення і ризики

На 36 тиждень вагітності продовжують зміцнюватись кістки вашої дитини, тому вам потрібно споживати багато кальцію.

Дефіцит кальцію в харчуванні може призвести до зменшення його концентрації в стінках кровоносних судин. А це, в свою чергу, може стати причиною варикозного розширення вен і геморою.

Також, брак вітаміну Д в третьому триместрі може спричинити рахіт у дитини після народження.

Надмірна прибавка у вазі вагітною жінкою може ускладнити проходження пологів. Також, вона призводить до післяпологового ожиріння, яке порушує метаболізм (обмін речовин) і може спричинити цукровий діабет.

Можливість кесаревого розтину

Існує ймовірність того, що вашому малюку не доведеться народжуватись зі всіма труднощами. На сьогоднішній день, все більше вагітних жінок народжують за допомогою кесаревого розтину. Кесарів розтин – це операція, при якій дитину витягують з матусиного живота через розріз на стінці живота і на матці.

Кесарів розтин буває плановим і екстреним. Екстрену операцію роблять у тому випадку, коли при звичайних пологах виникли труднощі, які загрожують життю чи здоров’ю дитини або матері. Зазвичай, екстрена операція проводиться при передчасних пологах багатоплідної вагітності. Плановий кесарів розтин проводиться, коли за рекомендацією лікаря, який слідкує за вагітністю, було вирішено відмовитися від звичайних пологів.

Корисні поради і рекомендації

Навіть на кінцевому етапі вагітності вам слід бути уважною до свого харчування: не переїдайте і надавайте перевагу корисними продуктам. Харчуйтесь малими порціями, 5 – 7 разів на день.

На 36 тиждень вагітності вже бажано виключити з свого раціону продукти, які протипоказані при годуванні грудьми:

  • цукерки, тістечка і торти;
  • чорний шоколад;
  • консервовану їжу;
  • арахіс;
  • цитрусові;
  • суші і морепродукти;
  • екзотичні фрукти і овочі;
  • смажену, жирну, гостру і копчену їжу.

Надавайте перевагу свіжим і простим продуктам. Готуйте за допомогою варки, приготування на пару або запікання. З напоїв старайтесь пити звичайну чисту воду, компоти на сухофруктах, легенькі чаї.

Немає також доказів шкідливості для вагітних газованих напоїв. Тому, якщо хочете – можете їх вживати. Але пам’ятайте, що вони містять багато цукру і штучних добавок, тому не варто зловживати ними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *