37 тиждень вагітності

Відео: вчимось годувати грудьми

37 тиждень вагітності: у цьому відео послухайте поради фахівців про те, яким чином слід прикладати і відлучати вашого малюка від грудей.

Вам уже слід потрохи готуватись до того, щоб годувати дитину грудьми. Про що треба пам’ятати? Кваліфікований інструктор розкаже, яке вам потрібно займати положення під час годування, щоб було легше і вам і вашій дитині.

37 тиждень вагітності: розвиток дитини

На 37 тиждень вагітності ваша дитина вже повністю завершує свій внутрішньоутробний розвиток. Її ріст становить 45 – 48 см, а вага вже складає майже 3 кілограми. Кожен день малюк прибавляє приблизно по 30 грам ваги, половину (15 грам) з якої складає захисний підшкірний жировий шар. Твердішими стають хрящі у носі і вушках.

Дитина в 37 тиждень вагітності вважається доношеною і повністю готова до народження. Легені повністю розвинені, але ще не включені в кровоносну систему. В момент народження, в серці дитини відкривається клапан, через який кров буде поступати кровоносну систему легень і насичуватись киснем.

В мозку дитини на нейронах формується захисна мієлінова оболонка (оболонка з великої кількості клітинних мембран). Вона продовжить своє формування протягом першого року життя дитини. Від степені розвитку мієлінової оболонки залежить швидкість передачі нервових імпульсів, і, зокрема, координація рухів дитини. Вже зараз у малюка дещо покращилась координація рухів – він може схоплювати і утримувати предмети.

Сон дитини тепер, крім швидкої фази, складається і з повільної фази, під час якої розслаблюються м’язи і знижується артеріальний тиск. У новонародженої дитини повільна фаза складає в середньому 50% сну, а у дорослої людини – до 80%.

Показники фетометрії (розмірів) плоду 37 тижня

Вага, г Ріст, см БПР, мм
(Біпаріє­тальний розмір)
ДГК, мм
(Діаметр грудної клітки)
ДСК, мм
(Довжина стегнової кістки)
2820 47,9 91 97 71

37 тиждень вагітності: стан і відчуття матері

Вже 37 тиждень вагітності, і ви з таким нетерпінням чекаєте на пологи, що вас уже починають дратувати розпитування оточуючих. Старайтесь спокійно на все реагувати, розслабляйтесь і більше відпочивайте, адже пологи можуть бути як і протягом цього тижня, так і аж через п’ять тижнів.

На 37 тиждень вагітності ви скоріш за все відчуваєте себе дуже неповороткою і незграбною. Дискомфорт в районі тазових кісток стає все більшим, починають турбувати больові відчуття, а хода все більше схожа на «качину».

Вам все складніше стає спати, бо вибрати зручну позу майже нереально і це підсилює емоційне напруження. Але вам потрібно більше відпочивати і набиратися сил, оскільки скоро вас очікує поява малюка.

Положення дитини поступово знижується і вам стає все легше дихати. Але, разом з цим, збільшується тиск на нижню частину живота.

Тренувальні перейми Брекстона-Хікса стають більш тривалими і сильнішими. Інколи вони можуть бути дуже болючими, віддаючи болем в спину і живіт. Намагайтесь змінювати положення тіла, прийміть теплий душ, прогуляйтесь.

На 37 тиждень вагітності відбувається найбільше вироблення гормону релаксину. Його дія проявляється наступним чином:

  • знижується активність матки – запобігаючи передчасним пологам;
  • розм’якшується шийка матки, що полегшує її розкриття;
  • розм’якшуються зв’язки і збільшується еластичність кісток тазового кільця;
  • збільшуються молочні залози, готуючись до вигодовування дитини.

Ознаки близьких пологів

На 37 тиждень вагітності вже можуть проявитися так звані передвісники пологів. Їх викликає чергова хвиля перебудови гормонального балансу. Вона викликана гормонами, які готують організм жінки до народження дитини.

У різних жінок ознаки близьких пологів проявляються по різному, і ви можете їх не помічати, аж поки у вас не відійдуть води і не почнуться перейми.

Отже, до наближення пологів слід готуватися якщо:

  • Опустився живіт, полегшилось дихання, але посилилися болі в спині і тиск на нижню частину живота. Це означає, що дитина зайняла положення близьке до родових шляхів і готується до народження;
  • Порушення травлення (діарея, нудота);
  • Відійшла слизова пробка, яка захищає матку від потрапляння інфекції.

А якщо у вас відійшли води, то це вже не передвісник пологів, а фактично їх початок – терміново викликайте швидку і відправляйтесь в пологовий будинок.

Корисні поради і рекомендації

Навіть якщо ви дотримуєтесь ідеально збалансованого харчування, вам все одно не вдасться споживати достатню кількість всіх необхідних вітамінів і мінералів.

Тому, обов’язково порадившись з лікарем, приймайте збалансовані полівітамінні комплекси, як до пологів, так і після пологів.

Але не призначайте собі самостійно вітаміни, тільки лікар зможе підібрати необхідне кількість, щоб уникнути передозування.

Досить безпечно можна приймати додатковий кальцій, він дуже необхідний вагітним жінкам, на будь-якому терміні вагітності.

Скоріш за все, через постійну втому, ви постійно обмежуєте свою фізичну активність. Старайтесь кожного дня прогулюватись на свіжому повітрі та виконувати легкі вправи для вагітних. Вправи бажано робити під наглядом тренера, або хоча б за допомогою когось з близьких. Корисними будуть і дихальні вправи. Також не забувайте і про вправи Кегеля, які треба робити до самих пологів. За рахунок зміцнення і розминки м’язів тазового дна – вони полегшать вам пологи і прискорять відновлення після пологів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *