38 тиждень вагітності

Відео: продовжуємо навчання годуванню грудьми

38 тиждень вагітності, у відео фахівці розкажуть вам, з якими труднощами та проблемами ви можете зіткнутись в період годування малюка грудьми.

Продовжуємо готуватися до грудного вигодовування. Також, у цьому відео розглянемо, яким чином відрізнити перейми справжні від несправжніх і як визначитись, коли потрібно відправлятись до пологового будинку.

38 тиждень вагітності: розвиток дитини

На 38 тиждень вагітності з вашою дитиною вже практично не відбувається ніяких змін. Малюк просто набирає вагу і внутрішні органи та системи організму удосконалюють взаємодію між собою. Оскільки етап внутрішньоутробного розвитку вже завершився, то і в вазі малюк став прибавляти значно менше, суттєво сповільнився і ріст.

Легені розвинені настільки, що він без проблем зможе вижити поза межами матусиного живота. На 38 тиждень вагітності малюк просто потрохи росте і чекає свого народження. Йому с кожним днем все тісніше в матці.

Нігті дитини вже стали твердішими і можуть виступати за краї пальців. Через це малюк може дряпати собі тіло і личко. Не слід через це хвилюватися – у нього ще немає стільки сили, щоб сильно пошкодити себе.

На 38 тиждень вагітності починає старіти плацента: вона поступово тоншає, і на ній з’являються кальцифікати і нарости. Плацента поступово втрачає здатність виконувати свої функції.

Показники фетометрії (розмірів) плоду 38 тижня

Вага, г Ріст, см БПР, мм
(Біпаріє­тальний розмір)
ДГК, мм
(Діаметр грудної клітки)
ДСК, мм
(Довжина стегнової кістки)
2992 49 92 99 73

38 тиждень вагітності: стан і відчуття матері

38 тиждень вагітності, ось все ближче і ближче довгоочікуваний момент пологів. Положення дитини знижується і ви постійно відчуваєте тиск на нижню частину живота. Вам все важче стає ходити і ви постійно відчуваєте втому.

Багато вагітних жінок, особливо ті хто народжуватиме вперше, не можуть позбутися тривоги, що матка занадто низько опустилася.

Несправжні перейми Брекстона-Гікса турбують вас все частіше і стали сильнішими. Це змушує вас дещо хвилюватися за початок пологів.

Кістки тазового суглобу розходяться, разом з ними, від дії гормону релаксину, і інші суглоби стають рухливішими. Це досить неприємно і вам все важче ходити і рухатись. Живіт вже такий великий, що вам практично неможливо зручно розміститися під час сну. В додачу до цього, розтягнення на шкірі живота може викликати свербіж.

Дуже рідко жінки народжують рівно в заплановану дату, по закінченню 40 тижнів від вирахуваної дати зачаття. Зазвичай пологи починаються або на один-два тижні раніше, або навіть і після запланованої дати. Це, в основному, залежить від того наскільки зріла дитина і від степені старіння плаценти.

У більшості вагітних жінок в 38 тиждень вагітності проявляється «синдром гніздування». Майбутня мати починає шукає затишне містечко для пологів і життя майбутньої дитини. З’являється нестримне бажання прибирати і робити перестановки в квартирі.

Корисні поради і рекомендації

Багато вагітних жінок на 38 тиждень вагітності починають хвилюватися і переживати, чи зможуть вони завчасно добратися до пологового будинку і не пропустити початку пологів.

Якщо немає ускладнень, при нормальній вагітності рекомендується їхати в пологовий будинок тоді, коли перейми стають регулярними (з частотою менше 10 хвилин).

Також, якщо у вас відійшли води, то необхідно їхати в пологовий будинок, навіть якщо немає переймів.

Ще одне хвилювання: вагітні жінки не впевнені, що не зможуть впізнати справжні перейми, якщо вони почнуться. Не бійтесь, коли їх частота складає менше 10 хвилин, то відчуття настільки сильні, що ви їх ні з чим не переплутаєте. Зазвичай, вони проявляються як біль в животі, який поступово наростає. Інші жінки відчувають тягнучий біль в спині. В загальному, перейми проявляються, як будь-який регулярно виникаючий біль в нижній частині тіла, який поступово стає сильнішим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *