39 тиждень вагітності

Відео: початок пологів

39 тиждень вагітності: дізнайтеся з відео, яким чином лікарі складають план пологів, а також, послухайте, що таке епідуральна анестезія.

Готуємось до народження малюка. Чи варто скористатись епідуральною анестезією? Окрім цього, що ж таке індивідуальне планування пологів і як воно робиться?

39 тиждень вагітності: розвиток дитини

В 39 тиждень вагітності пушок лануго вже майже повністю зник з тіла вашої дитини, а от на голові у багатьох діток вже справжні зачіски, довжина волосинок може сягати до 5 см.

Дитина фокусує свій погляд на відстані близько 30 см (на такій відстані буде ваше обличчя, коли ви годуватимете малюка грудьми). Сітківка дитини сприймає кольори і рухливі зображення, мозок здатен бачити об’ємну картину навколишнього середовища.

Центральна та периферійна нервові системи розвиваються нерівномірно. На момент народження достатньо розвинутий спинний мозок і частина лицьового нерва, яка відповідає за смоктальний рефлекс. Інші ділянки нервової системи будуть розвиватись після народження дитини.

Показники фетометрії (розмірів) плоду 39 тижня

Вага, г Ріст, см БПР, мм
(Біпаріє­тальний розмір)
ДГК, мм
(Діаметр грудної клітки)
ДСК, мм
(Довжина стегнової кістки)
3170 50,2 93 101 75

39 тиждень вагітності: стан і відчуття матері

Положення вашої дитини постійно знижується і це вам нагадує про те, що довгоочікуваний момент пологів вже зовсім близько. В 39 тиждень вагітності рухи і поштовхи дитини для вас вже досить відчутні і болючі. Через низьке положення дитини вам стало відчутно легше дихати, але тепер вам важко сидіти. Збільшується тиск на сечовий – готуйтесь частіше бігати в туалет. Додає дискомфорту розтягнута шкіра на животі.

На 39 тиждень вагітності вас очікує справжній емоційний маятник, який складатиметься з вибухів протилежних емоцій. В одні моменти вас переповнюють радість і щастя від передчуття, що скоро ви зустрінетесь з малюком, а в інші – страх і хвилювання перед близькими пологами.

В 39 тиждень вагітності ви повинні вже бути готові, що початок пологів може відбутися в будь-яку мить. Але, з іншого боку, якщо їх не буде ще протягом двох-трьох тижнів – то не хвилюйтесь, так теж буває. Через таку невизначеність ваша нервова система постійно знаходиться в напрузі, особливо, якщо у вас це перша вагітність. Поговоріть з близькими, про те, що вам зараз дуже потрібна їх підтримка, особливо це стосується майбутнього батька.

Багато вагітних жінок відзначають, що на 39 тиждень вагітності дитина стає менше рухатися. Не хвилюйтесь, це нормально – і пов’язано з тіснотою в матці.

Через чергову зміну гормонального балансу у вагітних жінок можуть виникати проблеми з травленням: діарея і поганий апетит.

Тренувальні перейми Брекстона-Гікса відбуваються частіше і відчутніше. Але вони відрізняються від справжніх нерегулярним ритмом. Окрім того, несправжні перейми з часом проходять, тоді як справжні постійно частішають.

Корисні поради і рекомендації

Серед вагітних жінок на 39 тиждень вагітності поширене хвилювання, що не вдасться вчасно добратися до пологового будинку. Тому, важливо наперед прорахувати, як і за скільки часу ви зможете доїхати до пологового будинку. Враховуйте, що перейми можуть початися і в нічний час.

Якщо ваша вагітність проходить без ускладнень і пологовий будинок розташований в нормальній доступності (можна добратися за півгодини), то ви можете знаходитись вдома і спокійно себе почувати до настання ознак початку пологів.

Запам’ятайте для себе ознаки, при яких треба негайно вирушати в лікарню:

 • регулярні проміжки між переймами складають менше 10 хвилин;
 • якщо відійшли води, то потрібно їхати негайно, незалежно від частоти переймів;
 • різке збільшення артеріального тиску, сильний головний біль і запаморочення;
 • кров’яні виділення;
 • болісне напруження матки протягом довшого часу;
 • різке припинення рухів малюка або незвично інтенсивне штовхання.

Можливість оперативного втручання при пологах

Настав 39 тиждень вагітності і момент пологів все ближче. Ви повинні знати, що в ході пологів може бути необхідність оперативного медичного втручання, і це не тільки кесарів розтин. Найбільш часто проводиться розсічення промежини і введення знеболювальних препаратів.

Розсічення промежини

Хірургічне розсічення промежини називається епізіотомією. Вона застосовується для того, щоб не було сильних розривів промежини та щоб не травмувалася голівка вашої дитини. Це буває у випадках, коли голова малюка завелика для проходження родовими шляхами. Ще епізіотомію проводять тоді, коли накладаються акушерських щипці (при слабкості родової діяльності, гіпоксії у дитини і в інших випадках). Розсічення і накладення швів проводять під місцевою анестезією.

Не треба лякатися епізіотомії. Ця операція набагато краща за звичайні розриви при родах.

Основні переваги епізіотомії:

 • рана виходить чистіша;
 • шов краще і швидше заживає;
 • низький ризик виникнення кровотечі;
 • іноді дуже важливо пришвидшити проходження дитини родовими шляхами.

Введення знеболювальних препаратів

У випадку природних пологів можливе використання регіональної епідуральної анестезії. Знеболювальне вводиться в спинномозковий канал і діє на нижню частину тіла. У цьому випадку шийка матки відкривається швидше. Також, при епідуральній анестезії розслаблюються м’язи промежини, а це полегшує проходження голови малюка, але, при цьому, збільшується час потуг.

Епідуральну анестезія призначають, якщо у вагітної жінки наявні наступні ускладнення:

 • захворювання серця;
 • захворювання нирок;
 • гіпертонія;
 • цукровий діабет;
 • повільне або нерівномірне розкриття шийки матки;
 • висока чутливість до болю (для уникнення больового шоку);
 • при екстрених хірургічних втручаннях.

При екстрених хірургічних втручаннях епідуральна анестезія краща за загальне знеболювання. Вона діє тільки на вагітну жінку, ніяк не впливаючи на дитину. Але пам’ятайте, що вона має протипоказання і побічні ефекти.

Не варто наполягати на використання епідуральної анестезії тільки для полегшення болю, якщо лікар не бачить в цьому необхідності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *