40 тиждень вагітності

Відео: народження – початок нового життя

Прийшов 40 тиждень вагітності і настав довгоочікуваний момент, коли ваш малюк з’явиться на світ! Ви крок за кроком йшли до цього дня, мужньо переносили труднощі і вчилися їх долати.

Тиждень за тижнем ви наближались до цієї мети – народження вашої дитини. Ви робили все, щоб будь-які ускладнення чи труднощі не перешкодили вам відчути радість від майбутнього материнства.

Народження дитини – це безцінна винагорода за 40 нелегких тижнів очікування, терпіння і бажання стати матусею.

40 тиждень вагітності: стан дитини

Настав довгоочікуваний 40 тиждень вагітності, який знаменує рівно 10 акушерських місяців чи близько 9 календарних місяців. Кінець 40 тижня вагітності знаменується важливою датою – прогнозованою датою народження вашої дитини. Якщо ваш малюк ще не народився, то ймовірність родів вже дуже висока.

Дитина зараз повністю готова до проходження родових шляхів і народження. Положення дитини в 40 тиждень вагітності максимально наближене до родових шляхів. Малюк згорнутий в зручній для народження позі (позі ембріона) – головою донизу, ноги зігнуті в колінах і притиснуті до тулуба.

Показники фетометрії (розмірів) плоду 40 тижня

Вага, г Ріст, см БПР, мм
(Біпаріє­тальний розмір)
ДГК, мм
(Діаметр грудної клітки)
ДСК, мм
(Довжина стегнової кістки)
3373 51,3 94,5 103 77

40 тиждень вагітності: стан і відчуття матері

Після пологів породіллі (так називають жінку, яка щойно народила дитину) роблять холодний компрес на живіт. Крім цього, можуть застосовуватись препарати, які сприяють скороченню матки.

Лікарі ще протягом кількох годин спостерігатимуть за вами, після чого вас переведуть в палату. Зараз увага лікарів зосереджена на тому, щоб матка прийшла в норму і не виникло кровотечі.

У випадку хорошого проходження пологів, хорошого стану матері та немовляти – при бажанні породіллі дитину можуть покласти на живіт і дозволити погодувати її грудьми. Перші краплі материнського молока несуть малюкові багато поживних речовин. Також, смоктання стимулює процес лактації в материнському організмі. В організмі породіллі виробляється гормон окситоцин, який прискорює скорочення матки і зменшує ризик кровотечі після пологів.

Але основне – це почуття щастя, яке ви відчуєте в момент першого годування дитини. Це відчуття радості є прекрасною винагородою за мужньо пройдений вами шлях в 40 тижнів вагітності.

40 тиждень вагітності: пологи

Коли дитина проходить родові шляхи, відбувається знаменна подія – лікар перерізає пуповину. Після цього малюка витирають спеціальною серветкою і загортають в стерильну пелюшку. На цьому етапі важливо підтримувати температуру тіла дитини, оскільки системи організму, які відповідають за терморегуляцію тільки почали налагоджувати свою роботу.

Одразу після народження (через 5 хвилин) педіатр оцінює стан дитини за шкалою Апгар. Шкала Апгар – це прийнята міжнародна система оцінки життєздатності новонародженої дитини.

Оцінюється п’ять факторів:

 • забарвлення шкіри;
 • частота серцебиття;
 • рефлекторна збудливість;
 • тонус м’язів;
 • дихання.

Кожен фактор оцінюють по двобальній системі (0, 1 або 2 бали). Нормальний показник від 7 до 10 балів – дитина не потребує особливого догляду. Якщо 5 – 6 балів, то це означає, що лікарям варто насторожитись. Якщо через кілька хвилин кількість балів підвищиться до 7, то дитина вважається здоровою. Якщо ж сума балів не збільшується, то за дитиною продовжують уважно стежити і при необхідності надавати допомогу. Якщо дитина набрала 4 і менше балів, то необхідна невідкладна реанімація.

Зазвичай, пологи розподіляють на три основні етапи.

Перший етап пологів: розкриття шийки матки

Цей етап пологів проходить тривалий час. Це може відбуватись протягом 10-ти, і навіть 20-ти годин. Протягом цього часу йдуть перейми. Сила і частота переймів поступово збільшується. За рахунок дії переймів шийка матки стає коротшою. Коли розкриття шийки матки досягає більше 5 сантиметрів, то відбувається розрив плодового міхура. Повне розкриття шийки матки становить 10 – 11 см.

Другий етап пологів: вихід дитини

Після розкриття шийки матки починається етап виходу дитини. Перейми на цьому етапі досить сильні і часті. Оскільки шийка матки відкрита, то під час скорочень матки дитина проходить по родовому каналу. Остаточне народження дитини відбувається завдяки потугам.

Потуги – це процес, при якому одночасно скорочуються діафрагма, прес і м’язи матки.

Період потуг відбувається до 2-х годин. В цей час потрібен постійний контроль компетентного акушера, оскільки сама породілля може діяти неправильно і нашкодити собі або дитині. Особливої уваги потребує момент виходу з родових шляхів голови і плечей дитини.

Коли з’являється немовля, його очищають і він робить свій перший крик. Цей момент прийнято вважати народженням. Після цього перерізують пуповину, попередньо перетиснувши її прищіпкою. Не хвилюйтесь, це повністю безболісно – в пуповині немає нервових закінчень.

Третій етап пологів: народження посліду

Після того, як народилася дитина настає третій етап – відділення і виштовхування з організму породіллі плаценти, плодових оболонок і пуповини. Інколи плацента може досить міцно триматися за стінки матки і лікарі змушені виймати її вручну.

Якщо пологи не почалися на 40 тиждень вагітності

Проминув 40 тиждень вагітності, а ви і надалі з животом, ніби нічого і не трапилось. Скоріш за все, справа в неточності розрахунку прогнозованої дати пологів. Також, може бути и таке, що ваш малюк просто не спішить покидати матусин живіт.

В будь-якому випадку, не слід хвилюватися, що ви не народили в 40 тиждень вагітності. Цілком нормально, коли жінки народжують і до закінчення 42 тижня вагітності, вирахуваного від початку останнього менструального циклу.

Це пов’язано з тим, що на тривалість вагітності впливає багато факторів:

 • тривалість менструального циклу;
 • точна дата виходу з яєчника і запліднення яйцеклітини;
 • спадковість;
 • ендокринні порушення;
 • вік жінки.

Але пам’ятайте, якщо пологи затримуються, то потрібно постійно стежити за станом дитини і плаценти. Продовжена вагітність, при кваліфікованому догляді, не несе небезпеки дитині, окрім того, що малюк може набрати більшу вагу і йому стане важче проходити родові шляхи. Отже, важливий постійний нагляд акушерів на термінах, що перевищують 40 тиждень вагітності. Для цього зручніше знаходитись в допологовому відділенні пологового будинку.

Відгуки і коментарі20

 • Мар'яна

  У мене треті пологи, термін родів лікарка поставила через десять днів. Але вчора, у другій половині дня, почалися перейми з інтервалом 10 – 15 хвилин. Це відбувалось 3 години, не скорочуючи свого ритму, потім закінчилися. Потім, уже вночі, знову повторилися на годину. Дівчата, у кого таке було і через який час народжували?

  • Марта

   Це тренувальні перейми. У мене вже четверта вагітність, до родів ще далекувато, а тренувальні перейми мучать з 20 тижня. Правда, чим ближче до дати родів, тим частіші і болючіші. Але ще поки що ходжу. Як не дивно, у мене пробка відходила в перші три вагітності за день до пологів, а цього разу вийшла на 35 тижні і теж до цих пір ще не народила.

 • Руслана

  Я народила рівно в перший день 40-го тижня. Синочок, 3150 грам і 50 см. Рівно на тиждень скоріше, ніж планувалося.

 • Марійка

  40 тижнів уже. Сьогодні почалися болі внизу живота, відпускають, скоро вже, думаю, поїду в пологовий будинок. Це в мене вже другі пологи. Перші пологи були важкими, дуже надіюсь, що цього разу я швидко народжу синочка. Всім легких пологів!

 • Христина

  Почався 40 тиждень і я з нетерпінням чекаю на вирішальний момент. Першу дитину я народила на 38 тижні, впоралася за чотири години. Лягла в пологовий будинок заздалегідь. На цей раз вирішила, що буду сидіти вдома до останнього, вже хоча б знаю чого очікувати. Малюк поводиться добре, йому там вже зовсім тісно, але ніжки витягнути або попою поворухнути ухитряється навіть в маленькому просторі.
  Останні чотири дні я їм не зупиняючись, як хом’ячок, який на зиму запасається. А ще, кожен день по-різному, іноді голову від подушки відірвати не можу, а іноді весь день навіть до дивану не підходжу. Моральні і фізичні сили вже закінчуються, але намагаюся триматися. Живіт більшість часу в тонусі, іноді відпускає. Пробка вже відходить. А ще, у мене іноді такі ріжучі болі внизу живота, що ходити неможливо, але добре, що вони швидко проходять. Лікарка сказала, що це нормально, організм так готується до пологів.
  Пологів не те, що боюся, але іноді все таки мандраж охоплює. Просто намагаюся думати тільки про те, що все буде добре.

 • Таня

  Ось ми і народилися! Рівно 39 тижнів. Ще вранці все було тихо, а в третій годині дня відійшли води. А вже в шостій годині вечора з’явився на світ мій синочок Назар. Вага 3960 грам і ріст 54 см.

 • Оксана

  Сьогодні йду на прийом. Не знаю що скажуть, але відчуваю я себе чудово, ніяких симптомів немає. Маленьку шкода, їй там тісно, я сама худенька і таке відчуття ніби шкіра лусне, коли вона ворушиться.

 • Галя

  Я на 40 тижні вагітності. Хотіла б запитати: іноді, коли дитина ворушиться – мені дуже боляче віддає в низ живота, це нормально? І так сильно іноді спина болить. А останнім часом, стала помічати, що болить живіт, починає тягнути живіт, ніби дитина всюди і на дотик живіт, в такі моменти, не такий м’який як завжди. Підкажіть, у кого так ще відбувається? Чи це не перед пологами так?

 • Ляна

  Я народила третього синочка. В 40 тижнів і 3 дні. Вага – 3,670 кг і на зріст – 51см. Роди були дуже легкими і швидкими. Разом з переймами і народженням малюка вклалися в 4 години всього. Щиро бажаю всім вагітним легких родів і здорових міцних діточок. Головне, не хвилюйтеся і нічого не бійтесь, все буде добре.

  • Інна

   Здорово, коли від пологів залишаються тільки позитивні враження. Так не хочеться, щоб будь-який негатив затьмарював цей радісний момент. І я з дня на день чекаю, вся в нетерпінні вже. Призначений день пологів через тиждень. Теж третя дитина.

 • Анюта

  А мені, в результаті, зробили кесарів розтин. Виявляється, лікарка не помітила, що малюк перекинувся попою вниз. Перейми йшли, глушили мені їх в патології дві доби, а потім прооперували. Ось така лікарка мені попалась.

 • Настя

  У мене 40-й тиждень почався. Ось уже примхи вагітних у мене в повному порядку: прокинулася в половині шостої ранку від того, що хочу солянки і легенької кави з молоком. Довелося йти їсти. А ще, ми домовилися з синочком, щоб раніше 27 числа на світ не просився. Подивимося, наскільки слухняний синок народиться. Всім вагітним успіхів, легких пологів і щасливих дітей.

 • Троянда

  Дівчата, я ще зіткнулась з ось такою проблемою – зубний біль на 40 тижні. Сходила в зубну поліклініку, мене завернули назад. Лікар сказав – не буду лікувати, якщо пологи почнуться, то ми навіть не зможемо тобі допомогти. Так що лікувати можна на пізніх термінах, просто лікарі самі не беруться. Якщо у вас дуже сильний біль, то раджу покласти шматочок сала на ясна і біль повинен вщухнути. Свекруха порадила і мені дуже допомогло, я змогла виспатися.

  • Олена

   Лікувати тепер не будуть, поки годувати грудьми не закінчите.

   • Троянда

    Сходила сьогодні на прийом до лікаря і задала питання по лікуванню зубів. Так ось, вона сказала на 40 тижні можна все: і лікувати, і всі таблетки приймати знеболюючі, плід повністю сформований і жодної небезпеки немає.

 • Соломія

  Всім привіт! День пологів вже начебто зовсім скоро, а у мене навіть натяків немає, що малятко повинно народитися. Тренувальних переймів немає і не було. Тільки всю вагітність боксує зсередини у реальному часі. Як взагалі це має бути? Чого чекати? А то мені всі кажуть не переживай, перейми не пропустиш.

  • Яна

   Не хвилюйтесь. Я у день пологів приїхала в пологовий будинок, лікарка подивилася і сказала, що ти до нас приїхала, тобі ще тиждень мінімум ходити. Тренувальних теж не було, матка була тверда, закрита. А на наступний день в шостій годині ранку почалися перейми і в третій годині дня я вже народила.

 • Ірина

  Ох страшно, не те слово. Сьогодні лікарка перевіряла відкриття і каже готовність 75%. Потім каже, можна простимулювати і вже народжувати. А у мене дата пологів через тиждень по УЗД, у мене аж очі полізли на лоба, і я їй кажу: пані, дозвольте моїй дитині самій вибрати день появи, ми нікуди не поспішаємо. Ось чому їм не йметься, лікарям. Ну втомилася я вже, хочу на животі поспати і малюка обійняти, але це ж не означає, що я буду противитись фізіології.

 • Віка

  А у мене термін через чотири дні, ось-ось. Паніки немає, але страшнувато. пологи пізні, другі (різниця 18 років), але очікування принцеси варте того. Надіюсь на Господа Бога і на лікарів, що пологи пройдуть добре, і зі мною, і з малятком все буде гаразд. Перші пологи пройшли не дуже гладко, але дивлюся на своє 18-ти літнє щастя – синочка і згадуються тільки щасливі хвилини.

  • Ольга

   У мене теж через чотири дні і я теж побоююсь. Чомусь немає ніяких передумов, крім низького живота, хоча пологи другі, різниця рівно 7 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *