Календар вагітності

Календар вагітності допоможе вам послідовно, без хвилювань і крок за кроком проходити один з найважливіших періодів у вашому житті – виношування дитини.

За допомогою нашого календаря вагітності, розбитого по окремих тижнях, ви можете ознайомитись, як повинна проходити вагітність, що необхідно робити і чого остерігатися.

Також, під час проходження вагітності, ви можете переглядати, що є найбільш актуальним саме в цей конкретний період, що відбувається з вашою дитиною і як вберегтись від небезпек і можливих ризиків.

Тижні першого триместру

Тижні другого триместру

Тижні третього триместру

Як вираховується календар вагітності

Відлік терміну вагітності починається з першого дня менструального циклу, який передував вашій вагітності. Для зручності, основною одиницею часу, при розрахунку терміну вагітності, прийнято тиждень. Вся вагітність, зазвичай, проходить 40 тижнів. Наступним є акушерський місяць, який триває рівно 4 тижні, або 28 днів. Таким чином, вагітність триває 10 акушерських місяців. Це є трохи незвичним для багатьох людей, які звикли рахувати час в календарних місяцях. Проте, така система дуже зручна для лікарів-акушерів, бо досить проста в розрахунку.

І найбільші періоди, на які розділяють календар вагітності, це триместри. Перший складається з тринадцяти тижнів (з 1-го по 13-й), другий з чотирнадцяти (з 14-го по 27-й) і третій з тринадцяти (з 28-го по 40-й).

Чому календар вагітності розраховується в тижнях?

Більшість звичайних людей, коли дізнаються про ваше особливе положення, зазвичай цікавляться: який у вас місяць вагітності? Маючи на увазі, при цьому, звичайні календарні місяці. Проте, зовсім інша ситуація у медиків. Кваліфікований лікар-акушер цікавиться кількістю тижнів вашої вагітності.

Розрахунок вагітності в тижнях дозволяє лікарям-акушерам точно, без плутанини, слідкувати і описувати динаміку стану вагітної жінки і дитини. Така система дозволяє правильно розподілити проведення необхідних лікарських процедур, досліджень і аналізів. Таким чином зручно чітко встановити рекомендовані і крайні терміни медичних оглядів для уникнення можливих ризиків і ускладнень.

Відгуки і коментарі15

 • Strichka

  Дівчата, хто тепер що робить для вагітності? Що треба пити, як планувати?
  Я всі аналізи поздавала (мазок, сеча, кров, УЗД, гормони). Все добре, тільки естрадіол вище норми.
  Зараз приймаю полівітамінний комплекс і Йодомарин, міряю базальну температуру. Але так вже це все набридло: рахувати дні, вимірювати і сподіватися кожного місяця.

  • Оксана

   І мені вже набридло все це. Зараз перестала що-небудь робити. Вирішила покластися на Божу волю. Але єдине, що не забуваю до чоловіка чіплятися. )))

  • Інна

   Дівчата, я по собі знаю: поки я кожен місяць чекала, заглядала і вираховувала – нічого не виходило. А потім: на роботі завал, дома син з чоловіком, клопоти, голова кругом. І раптом дізнаюсь, що вагітна. Я навіть перші кілька днів ходила як чумна, не могла повірити смужкам тесту. Так, що відволічіться, займіться чим-небудь і у вашому житті станеться чудо. Хоч сама розумію, що сказати легше ніж зробити.

   • Кара Пузівна

    Я теж зараз намагаюся жити легко і на позитиві. Дивлюся на діток навкруги і посміхаюся. Себе уявляю зі своїми крихітками. Коли помічаю вагітних, то починаю думати про те, як я буду ходити з пузиком, і щоб я собі прикупила симпатичного.

   • Дюймовочка

    А я, напевно, взагалі божевільна! Розпланувала вже які меблі я куплю для малюка і де все це буде стояти! Коляски, дрібнички і все інше теж уже продумала і прорахувала до дрібниць.
    Ось думаю, чи це маразм в мене, чи це від того, що я часто спілкуюся з подругами, у яких є діти. Сподіваюся, що все-таки другий варіант! )))

    • Аня

     Ти не одна така. Я ось вже собі обої в дитячу кімнату придивилася. ))) Коли чоловікові розповіла, то він запитав, чому не купила. Здивувала така його реакція, бо ми зазвичай спільно вирішуємо, а тут він мені довірився. Але все одно треба затягнути його в магазин, а то я сама не донести до їх до дому.

 • Fox

  Всім привіт. Допоможіть будь-ласка, місячні були 13 квітня і зараз затримка 3-й день (а взагалі, зазвичай у мене вони йдуть 2 дні). При цьому, ниє низ живота але груди не болять. Зробила тест – одна смужка. Що думати – не знаю.

  • Нетутешня

   Просто потрібно набратися терпіння і трохи почекати. Можливо місячні будуть з невеликим запізненням, весною часто так буває у багатьох через авітаміноз. Або все ж таки, сталося маленьке диво. Але точно дізнатися можна тільки трохи пізніше, таке теж буває. Ну а те що ниє низ живота – це може бути як і ознакою вагітності, так і ознакою місячних.

 • Фіалка

  Підкажіть будь-ласка! Ми з чоловіком вже більше ніж півроку живемо відкрито, але нам не вдається завагітніти. Ми дуже хочемо малюка. У чоловіка сидяча робота. Чи може це впливати на його репродуктивну функцію. У мене все гаразд, єдине тільки, що цикл не стабільний. Проміжок між місячними може складати від 21-го до 23-х днів і ніяк не виходить на перед точно вирахувати овуляцію.

  • Каріна

   Як нам пояснювала лікар в гінекології, то це може залежати від сидячої роботи. А ось кава (в розумних межах) навпаки може сприяти чоловічій здатності до зачаття. Здайте аналізи на приховані статеві інфекції, вони можуть впливати на зачаття. Також, ви можете сходити на УЗД малого тазу в середині вашого циклу і простежити коли дозріває яйцеклітина.

 • Неля

  Підкажіть будь-ласка, у кого є досвід. У мене затримка 4-й день. Живіт почав боліти, як зазвичай при місячних. Болів дуже сильно, думала що вже ось-ось настануть, але їх немає. Живіт періодично болить, болі тягучі. Також болять груди і нудить. Але коли зробила тест – результат негативний. То я вагітна?

  • Таня

   У мене така сама ситуація, але вже 5-й день. Теж зробила тест, який показав негативний результат. Лікарі кажуть, що треба тест робити на 11-й – 12-й день затримки. Є тести які здатні визначити вагітність з 7-го дня затримки, можете через 4 дні зробити його.

  • Діана

   Це у всіх проявляється індивідуально. У мене було таке, що і на 7-й день затримки тест показував негативний результат. А було й таке, що на 4-й день затримки тест вже показав вагітність. Так що не переживайте і не хвилюйтеся, зачекайте трохи і час покаже. Дай бог, щоб все було добре!

  • Бронетапок

   У мене теж було таке, що живіт болів, як при місячних і я думала, що з хвилини на хвилину почнуться. А виявилось, що це вагітність. Візьміть хороший німецький тест і він одразу точно покаже. Я спочатку дешевший взяла – він не показав, а дорогий – відразу, за декілька секунд видав другу смужку. Правда, вже не пам’ятаю назви.

  • Ліка

   Таку інформацію вам може сказати тільки лікар, або УЗД. Ви ніколи не визначите точно вашу вагітність за загальними ознаками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *