Перший триместр вагітності

Це прекрасний час, але й одночасно достатньо складний для майбутньої матері. Складність першого триместру полягає в тому, що майбутній матусі необхідно психологічно й фізично переналаштовуватися до нових умов. Обом батькам, на цьому етапі, необхідно переглянути свій звичний спосіб життя враховуючи те, як він відображається на їх майбутній дитині.

На початку вагітності цілком нормальним є хвилювання для жінки, яке часто може виражатись в нестримному бажанні навести порядок, почистити все в своїй квартирі, організувати генеральне прибирання. В цьому немає нічого поганого, так як активна діяльність, в розумних рамках, допомагає справитись зі стресом і тривожністю.

У зв’язку з тим, що гормональний баланс організму в цей період активно змінюється, жінка часто почуває себе втомленою. Багато жінок, в цей період, також скаржаться на поганий і неглибокий сон. Тому, майбутній матусі, варто не нехтувати можливістю більше поспати. Слід лягати якомога раніше, відмовитись, перед сном, від перегляду телевізора і користування комп’ютером, а також можна попросити чоловіка про заспокійливий масаж.

У першому триместрі формуються всі основні органи та системи організму майбутньої дитини. Через це вам слід переглянути свій спосіб життя, щоб виключити можливість впливу на майбутню дитину негативних факторів, таких як: куріння (в тому числі і пасивне), алкоголь, перенавантаження, стреси і інших.

Не менш важливим є дотримання правильного раціону харчування – збалансованого, багатого на вітаміни, мінерали, клітковину і антиоксиданти. Цього легко досягти, збільшивши в своєму раціоні кількість овочів і фруктів і обмеживши себе у вживанні солодощів і висококалорійної їжі.

Перший триместр по тижнях

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *