Третій триместр вагітності

Ось уже і промайнули півроку з початку вашої вагітності і до довгоочікуваного моменту народження залишилось не так багато часу. Третій триместр вагітності ставить, перед майбутньою матусею, нові завдання та виклики, вже час поступово готувати себе до пологів.

Малюк, в цьому періоді, стрімко набирає вагу і вагітній жінці потрібно пристосовуватись до збільшеної ваги і розмірів живота.

Розміри та форма живота у майбутньої матері залежать від багатьох факторів, і в значній мірі – визначені генетично. Цілком нормальним є те, що й ви відрізняєтесь від інших вагітних жінок – не варто себе порівнювати з іншими і переживати з цього приводу.

Великий малюк все більше тисне на внутрішні органи матусі, зокрема на сечовий міхур, що спричиняє часті відвідування туалету. Майбутній мамі слід частіше відпочивати, час від часу лежачи з дещо припіднятими ногами, підставивши подушку чи скручену ковдру.

Організм вагітної жінки теж готується до пологів, і на останніх тижнях вагітності можуть проявлятись несправжні або так звані “тренувальні” перейми.

В цей час, у вас може з’являтися задишка і ускладнене дихання, яке пов’язане зі збільшеними розмірами дитини.

Тепер ви вже досить добре і виразно відчуваєте поштовхи і рухи вашого малюка, які стали регулярними і організованими. Інколи вони можуть бути досить болючими і, в такому випадку, рекомендується прилягти на бік.

Третій триместр по тижнях

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *