Ознаки вагітності

Вагітність є досить відповідальним моментом в житті кожної жінки. Чим скоріше ви зможете дізнатись про те, що завагітніли – тим краще зможете підготувати себе до цього важливого стану. Тому кожній жінці важливо прислухатися до свого організму, пам’ятаючи про існуючі ознаки вагітності, які можуть у них проявлятися.

Коли проявляються ознаки вагітності?

Достовірно переконатися в тому, що справді вагітні ви зможете не раніше 5 тижня вагітності (згідно акушерського терміну).

Акушерський термін вагітності вираховується починаючи з першого дня останніх, перед вагітністю, місячних.

Чому повинно пройти так багато часу, щоб дізнатися про вагітність? Це пов’язано зі складним механізмом початку нового життя. Давайте розглянемо його детальніше.

Спочатку в яєчнику жінки повинна відбутися овуляція – дозрівання яйцеклітини. Після овуляції, протягом одного-двох днів яйцеклітина повинна зустрітися в маточній трубі зі сперматозоїдом чоловіка. Слід зазначити, що ця зустріч може відбутися протягом двох діб від моменту зачаття.

Після запліднення, яйцеклітина жінки починає свій шлях з маткової труби до матки. Діставшись до матки, вона чекає на прикріплення. Цей етап зазвичай складає від 5 до 10 днів від зачаття.

Під час подорожі в матку в яйцеклітині відбувається ділення і формується зародок. Потім зародок прикріпляється до стінки матки, що триває ще близько двох тижнів.

Враховуйте, що якщо виникають проблеми з діленням яйцеклітини, то погано сформований зародок не прикріпиться до матки. А це означає, що вагітність не відбудеться. Успішне прикріплення яйцеклітини відбувається тільки в 20% випадків, і жінка зазвичай навіть не помічає цих процесів.

На цьому етапі організм вагітної жінки починає виробляти ХГЛ (хоріонічний гонадотропін людини). Це гормон, який допомагає організму майбутньої матері налаштовуватись на початок вагітності. По концентрації цього гормону і визначають чи вагітна жінки. Також, в цей час за допомогою УЗД можна побачити плодове яйце.

Складність цього процесу говорить нам про те, що достовірно зрозуміти, що ви завагітніли, ви зможете тільки на п’ятий чи шостий тиждень вагітності. Тому немає ніякого сенсу намагатися визначити вагітність одразу після зачаття.

Але існують непрямі ранні ознаки, або симптоми вагітності, які жінка може відчувати і до 4 тижня вагітності. Враховуючи сукупність таких симптомів і інтуїтивні відчуття, жінка може здогадуватися про те, що вона завагітніла. Розглянемо ці симптоми, але пам’ятайте, що вони не є прямими і можуть бути викликані не вагітністю.

Ранні ознаки вагітності

Ознаки чи симптоми вагітності у кожної жінки проявляються індивідуально: у когось певний симптом більш яскраво виражений, у когось менше, а у когось і взагалі відсутній. Ми представляємо вам максимальну кількість ознак, для того, щоб ви були більш інформованими і змогли зробити максимально точний висновок.

  1. Відсутність місячних. Це одна з найвідоміших ознак вагітності і зазвичай після цього більшість жінок задумується про можливу вагітність. Затримка може бути пов’язана з тим, що відбулось запліднення яйцеклітини і це призупинило відторгнення ендометрію. Але причиною затримки місячних можуть бути й інші причини (стрес, гормональні порушення), тому перед остаточним висновком про наявність вагітності слід прислухатись до інших ознак.
  2. Підвищення базальної температури. Під час овуляції базальна температура у жінки може підвищитись на 1 градус Цельсія. Якщо зачаття не відбулося, то температура знижується і починаються місячні. А якщо ви вагітні, то температура, яка підвищилася при овуляції, тримається на своєму рівні.
  3. Збільшення і підвищена чутливість грудей. Жіночі груди дуже чутливі до гормональних змін. Під час вагітності можуть проявитися такі ознаки: збільшення в розмірі, вени на грудях більш помітні, підвищена чутливість і потемніння ареол.
  4. Зміни в сприйнятті харчових продуктів. Несподівані прояви відрази до одних продуктів і сильного потягу до інших. Різкі перепади апетиту.
  5. Швидка втомлюваність та сонливість. Гормональні зміни можуть викликати відчуття втоми а розслаблююча дія прогестерону може викликати сонливість протягом усього дня. Більш виражені ці ознаки під час першої вагітності.
  6. Частіші походи в туалет. Однією з ранніх ознак вагітності є збільшення позивів до сечовипускання. Вони можуть виникати і при ненаповненому сечовому міхурі. В більшості випадків позиви посилюються в нічний час.
  7. Збільшення виділень. В результаті дії гормону прогестерон, можуть посилитися виділення після запліднення.
  8. Поява вугрів. Часто жінки, які ніколи не стикалися з проблемами шкіри, відмічають, що під час вагітності з’являються вугрі на обличчі. Вони викликані змінами в гормональному балансі організму жінки.
  9. Дратівливість та перепади настрою. У більшості вагітних жінок відмічається емоційна нестійкість і часті різкі зміни настрою.

Наскільки достовірні ранні ознаки вагітності?

Перераховані ознаки не завжди вказують на вагітність. Вони можуть сигналізувати про гінекологічні захворювання та про хронічні захворювання органів. Тому стовідсотково повністю покладатися на ознаки не варто.

Наприклад, одна з найвідоміших ознак вагітності – затримка місячних, може бути спричинена змінами в репродуктивних органах жінки, стресами, і змінами гормонального балансу. Нудота також характерна для захворювань травної і центральної нервової системи. А тягнучі болі в попереку можуть свідчити про захворювання нирок.

Враховуйте, що у багатьох жінок під час початкового терміну вагітності взагалі не проявляється ніяких симптомів. Отже, якщо у вас відсутні перелічені ознаки, то це ще не означає, що зачаття не відбулося.

Надійними свідченнями того, що ви виношуєте дитину є тести, аналізи і медичний огляд.

Як остаточно підтвердити вагітність?

Отже, ви помічаєте в своєму організмі ознаки вагітності. Що ж робити далі? Як достовірно дізнатися про наявність, або відсутність вагітності?

На сьогоднішній день існує декілька способів остаточно переконатися, що ви вагітні.

Тест на вагітність

Самий простий і швидкий спосіб – придбання в аптечному закладі тесту на вагітність. Асортимент тестів в аптеках розрахований на будь-який смак та гаманець. Але всі вони працюють однаково: визначають вагітність по концентрації гормону ХГЛ в сечі жінки. Розрізняються вони хіба що по рівню чутливості. Сучасні моделі визначають вагітність навіть при незначному підвищенні гормону на ранньому етапі вагітності

Лікарський огляд

Не варто мучити себе здогадками і сумнівами. Краще, при виявленні ознак вагітності сходіть до лікаря-гінеколога. Гінеколог під час огляду, по розміру і формі матки, і по кольору шийки з легкістю зрозуміє, чи ви вагітні. Окрім цього, ви зможете отримати корисні поради та кваліфіковані відповіді на ваші запитання.

Аналіз крові

Аналіз крові на ХГЛ допоможе виявити вагітність. У крові концентрація гормону вища, ніж у сечі, тому ви зможете раніше і достовірніше дізнатися результат ніж при тесті на вагітність.

УЗД

Ультразвукове обстеження – це ще один достовірний спосіб впевнитися, що ви вагітні. Окрім цього, УЗД дозволяє переконатися, що зародок прикріплений в матці і вагітність розвивається як слід.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *