33+ цікавих фактів про вагітність

Вагітність – чарівний період в житті жінки, який не тільки впливає на її фізичний стан, а й змінює її внутрішній світ. Під час нього жінці доведеться багато усвідомити і зрозуміти, а головне – підготуватися до зустрічі з малюком. Існує безліч міфів і прикмет, що стосуються вагітності. Ми ж зібрали 50 фактів про вагітність, про які ви навряд чи чули.

Основні факти вагітності

1. Середня тривалість вагітності у жінок становить 280 діб. Це прирівнюється до 10 акушерських місяців або до 9 календарних місяців і ще 1 тижня.

2. Зачати дитину з першого менструального циклу вдається лише 25% жінок. Іншим 75%, навіть при хорошому жіночому здоров’ї, доведеться «працювати» від 2 місяців до 2 років.

3. 10% вагітностей закінчується викиднем. Однак більшу їх частину жінки навіть не помічають і сприймають кровотечу за трішки запізнілу, а іноді навіть вчасно наступившу менструацію.

4. Вважається нормою, якщо вагітність триває від 38 до 42 тижнів. Якщо менше, то вона вважається недоношеною, якщо більше – переношеною.

5. Початок вагітності відраховують не з дня передбачуваного зачаття, а з першого дня останньої менструації. Це означає, що дізнатися про своє становище жінка може не раніше, ніж через 4 тижні, коли у неї трапляється затримка, і з’являється привід зробити тест.

Тривалість

6. Найтриваліша вагітність тривала 375 діб. При цьому дитина народилася з нормальною масою.

7. Найкоротша вагітність тривала без 1-го дня 23 тижні. Малюк народився здоровим, але зростом він був, як довжина ручки доношеної дитини.

Близнюки і двійнята

8. Багатоплідна вагітність буває однояйцева і різнояйцева. Однояйцева розвивається після запліднення одним сперматозоїдом однієї яйцеклітини, що розділилася згодом на кілька частин, а різнояйцева – після запліднення сперматозоїдами двох, трьох і більше яйцеклітин.

9. Близнюки володіють ідентичною зовнішністю, так як генотипи у них однакові. З цієї ж причини вони завжди одностатеві.

10. Двійнята, трійнята і т.д. можуть бути одностатевими і різностатевими. Вони не мають ідентичної зовнішності, так як їх генотипи відрізняються один від одного так само, як і у звичайних братів, сестер, що народилися з різницею в кілька років.

11. Траплялося і таке, що у вагітної жінки починалася овуляція, і вона знову вагітніла. В результаті народжувалися діти з різним ступенем доношенності: максимальна зафіксована різниця між дітьми становила 2 місяці.

Нудота і настрій

12. З нудотою на ранніх термінах стикається лише 80% вагітних. 20% жінок переносять вагітність без симптомів токсикозу.

13. Нудота може турбувати вагітних жінок не тільки на початку вагітності, але і в її кінці. Якщо ранній токсикоз не рахується небезпечним, то пізній може стати підставою для стимуляції родової діяльності або проведення кесаревого розтину.

14. З настанням вагітності у жінки в організмі відбувається гормональна перебудова. В результаті волосся починає рости швидше, тембр голосу стає нижче, з’являються дивні смакові пристрасті, відбуваються різкі зміни настрою.

Малюк

15. Серце плоду починає функціонувати з 5-6 акушерських тижнів. Б’ється воно дуже часто: до 130 ударів в хвилину і навіть більше.

16. У людського ембріона є хвіст. Але він пропадає на 10-му тижні вагітності.

17. Вагітній жінці не потрібно їсти за двох, їй потрібно їсти для двох: організм потребує підвищеної дози вітамінів і мінералів, але не енергії. У першій половині вагітності енергетична цінність раціону повинна залишатися незмінною, а в другій половині її потрібно буде збільшити всього на 300 ккал.

18. Перші руху малюк починає здійснювати на 8-му тижні вагітності. Хоча майбутня мама відчує ворушіння тільки на 18-20-му тижні.

19. При другій і наступних вагітностях перші ворушіння відчуваються на 2-3 тижні раніше. Тому майбутні мами можуть помітити їх вже в 15-17 тижнів.

20. Малюк всередині може перекидатися, стрибати, відштовхуючись від стінок матки, грати з пуповиною, смикаючи її ручками. Він вміє гримасувати і посміхатися, коли йому добре.

21. Статеві органи дівчаток і хлопчиків до 16 тижня виглядають майже однаково, тому до цього терміну візуально визначити стать практично неможливо.

22. Сучасна медицина навчилася розпізнавати стать малюка без видимих ознак статевих органів за статевим горбком з 12-ти тижнів вагітності. У хлопчиків він відхиляється на більший кут порівняно з тілом, у дівчаток – на менший.

23. Форма живота, наявність або відсутність токсикозу, а також смакові уподобання не залежать від статі малюка. І дівчатка не забирають мамину красу.

24. Смоктальний рефлекс починає діяти ще в утробі матері. Так, малюк із задоволенням смокче великий пальчик вже на 15-му тижні.

25. Малюк починає чути звуки на 18-му тижні вагітності. А в 24-25 тижнів уже можна спостерігати його реакцію на ті чи інші звуки: він любить слухати маму і спокійну музику.

26. З 20 або 21 тижня малюк починає розрізняти смаки, ковтаючи оточуючі його води. Смак амніотичної рідини залежить від того, що їсть майбутня мама.

27. Рівень солоності навколоплідних вод можна порівняти з рівнем вмісту солі в морській воді.

28. Коли дитина навчиться ковтати навколоплідні води, її починає регулярно турбувати гикавка. Вагітна жінка може відчувати її у вигляді ритмічних і одноманітних здригувань всередині.

29. У другій половині вагітності малюк може за добу проковтнути близько 1 літра вод. Стільки ж він виділяє у вигляді сечі назад, а потім знову заковтує: так починає працювати травна система.

30. Малюк приймає головне передлежання (голова внизу, ніжки вгорі) зазвичай в 32-34 тижні. До цього він може в добу змінювати своє положення кілька разів.

31. Якщо до 35 тижня дитина не перекинулася головою вниз, швидше за все, вона вже цього не зробить: в животі дуже мало місця для цього. Однак траплялося і таке, що малюк перевертався догори дригом перед самим народженням.

Стан вагітної жінки

32. Живіт вагітної може бути непомітний для оточуючих до 20 тижня. До цього часу плід набирає масу всього до 300-350 г.

33. При першій вагітності живіт росте повільніше, ніж при другій і наступних. Це пов’язано з тим, що одного разу перенесена вагітність розтягує м’язи живота, а матка вже не відновлюється до колишніх розмірів.

34. Обсяг матки до кінця вагітності в 500 разів більший, ніж до неї. Маса ж органу збільшується в 10-20 разів (з 50-100 г до 1 кг).

35. У вагітної жінки обсяг крові збільшується до 140-150% від початкового об’єму. Багато крові потрібно для посиленого харчування плода.

36. Кров до кінця вагітності стає густішою. Так організм готується до майбутніх пологів, щоб зменшити обсяг втраченої крові: чим густіше кров, тим менше її загубиться.

37. Розмір ноги в другій половині вагітності збільшується на 1. Це пов’язано з накопиченням рідини в м’яких тканинах – набряках.

38. При вагітності суглоби стають більш еластичними за рахунок вироблення гормону релаксину. Він розслаблює зв’язки, готуючи таз до майбутніх пологів.

39. У середньому вагітні жінки набирають від 10 до 12 кг. Причому вага плода становить лише 3-4 кг, все інше – води, матка, кров (приблизно по 1 кг), плацента, молочні залози (приблизно по 0,5 кг), рідина в м’яких тканинах і жирові запаси (приблизно по 2, 5 кг).

40. Вагітним приймати ліки можна. Але це стосується лише тих ліків, які дозволені при вагітності.

41. Маса дитини майже ніяк не залежить від того, як харчується майбутня мама, якщо, звичайно, вона не голодує до повного виснаження. У повних жінок часто народжуються малюки з вагою менше 3 кг, в той час як у худих так само часто народжуються діти з масою до 4 кг і вище.

42. Близько століття тому, середня вага новонароджених становила 2 кг 700 г. Сучасні діти народжуються більшими: їх середня вага тепер варіюється в межах 3-4 кг.

43. ПДР (приблизну дату пологів) розраховують лише для того, щоб приблизно знати, коли дитина вирішить народитися на світ. Лише 6% жінок народжують саме в цей день.

44. Згідно зі статистикою, у вівторок з’являється більша кількість новонароджених. Днями-антирекордсменами являються субота і неділя.

45. Діти з обвиттям народжуються однаково часто, як у тих, хто в’язав під час вагітності, так і у тих, хто від цього рукоділля утримувався. Вагітним жінкам можна і в’язати, і шити, і вишивати.

46. Вагітним жінкам можна стригтися і видаляти небажане волосся в будь-якому місці, де їм заманеться. На здоров’ї дитини це ніяк не відіб’ється.

47. У Кореї до віку дитини зараховується і час вагітності. Тому корейці в середньому на 1 рік старше своїх ровесників з інших країн.

48. Ліна Медіна – наймолодша в світі мама, якій зробили кесарів розтин в 5 років і 7 місяців. На світ з’явився семимісячний хлопчик вагою 2,7 кг, який дізнався про те, що Ліна не сестра, а його рідна мати лише у віці 40 років.

49. Найбільша дитина народилася в Італії. Її зріст після народження становив 76 см, а маса – 10,2 кг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *