44 міфи про вагітність (15-29)

Не можна заздалегідь купувати придане для малюка

Це поширений в давнину забобон. У сучасному світі людство стало більш освіченим і свідомим, тому такий погляд уже давно пійшов у небуття.

Не можна багато їсти, дитина буде великою і народжувати буде важко

Неправда, але переїдати шкідливо з інших причин.

Вага, яку набирає жінка під час вагітності, не пов’язана зі швидкістю розвитку малюка і збільшенням його ваги.

Дослідження показують: ті жінки, котрі дотримувався певної дієти, за час вагітності набрали в середньому на 3,84 кг менше, ніж жінки, котрі себе ні в чому не обмежували. Все це ніяк не вплинуло на вагу їх дітей при народженні, але, що дуже важливо, відсутність переїдання знизило ризик прееклампсії (ускладненою ступеня токсикозу, що виникає при вагітності). Тому збалансоване здорове харчування (без надмірностей і тістечок на ніч) буде найвірнішим рішенням.

Ніяких польотів на літаку, це дуже шкідливо і небезпечно!

Міф на 95%. Все залежить від того, як протікає вагітність, і від її терміну. Варто зауважити, що самій жінці найбільш легко і комфортно подорожувати в 2-му триместрі вагітності.

Авіакомпанії дійсно не дозволяють жінкам літати на літаках на останніх місяцях вагітності. Головна причина полягає в тому, що пологи на борту не принесуть особливої радості ні пасажирам, ні екіпажу, ні самій матері. Та й відсутність акушера в літаку збільшує ризики.

Перед польотом вагітній жінці обов’язково необхідно пройти остеження якщо в неї: високий тиск, цукровий діабет або підвищений ризик передчасних пологів. Якщо нагальної потреби летіти літаком не має, то краще відмовитись від польоту. Якщо ж все таки іншого виходу немає то, вагітним жінкам під час польоту рекомендується регулярно прогулюватися по літаку і пити побільше води, щоб знизити ризик виникнення тромбозу глибоких вен.

Ніякої кави, інакше дитинка там заснути не зможе!

Від чашки кави в день ніякої шкоди не буде.

Згідно з офіційною заявою Європейської асоціації з безпеки харчових продуктів (EFSA), 200 мг кофеїну – це добова доза, яку може дозволити собі вагітна жінка без шкоди для дитини. У чашці кави міститься від 70 до 90 мг кофеїну, так що цей напій – аж ніяк не заборонений продукт.

Важливо пам’ятати, що кофеїн є і в чаї (30-50 мг), і в колі (40 мг в 355 мл), і в темному шоколаді (від 20 до 70 мг в 100 г, в залежності від виду). Тому протягом дня можна дозволити собі і чашку чаю, і латте, і трохи шоколаду – головне, не слід перевищувати безпечну норму в 200 мг.

Якщо малюк дуже активно ворушиться, народиш непосиду

Факт, але також варто виключити гіпоксію.

Дослідження показують, що по рухах плода в матці дійсно можна передбачити, наскільки активним буде малюк, коли він з’явиться на світ, і навіть передбачити, в які періоди він буде максимально бадьорим, а коли – спокійним.

Однак, якщо рухи дитини в животі різко змінилися (стали дуже частими або, навпаки, занадто рідкісними), краще відвідати свого лікаря і переконатися, що малюк не страждає від гіпоксії – нестачі кисню. Нормою ворушінь плода при вагітності лікарі називають більше 10 рухів за 12 годин.

Чоловікові не зрозуміти, що відчуває вагітна жінка

Деякі чоловіки теж відчувають себе «вагітними».

Не тільки жінки страждають від гормональних змін. Батькам теж часом доводиться несолодко. Під час вагітності жінки рівень тестостерону у її партнера знижується, а рівень пролактину підвищується. Вчені вважають, що цей процес допомагає чоловікові в майбутньому краще справлятися зі своєю роллю батька.

Буває навіть і так, що у чоловіка виникає фізичний стан, схожий з тим, що відчуває майбутня мама. Наприклад, він також може страждати від ранкової нудоти і перепадів настрою. Це дивне явище називають синдромом кувади або симптоматичної вагітності партнера, і до кінця його ще не вивчили. Після пологів всі симптоми уявної вагітності у чоловіка проходять.

Під час вагітності не можна вакцинуватися від грипу

Міф, багаторазово спростований науковими дослідженнями на цю тему.

Існує думка, що вакцинація жінки під час вагітності пов’язана з можливістю розвитку аутизму у дитини, але сучасні дослідження довели, що це не так. У жіночій констультаціі лікар навряд чи запропонує вам зробити щеплення від гепатиту B, правця або дифтерії, а вже тим більше від грипу. Однак ризики для здоров’я матері і майбутньої дитини збільшуються, якщо вагітна жінка хворіє на грип.

Жінкам рекомендовані щеплення в 2-му і 3-му триместрах вагітності, але використовувати можна тільки вакцини з неактивним, мертвим вірусом. Всі вакцини повинні бути схвалені Міжнародною асоціацією клінічних фармакологів і фармацевтів. Це означає, що було проведено безліч тестів, які доводять їх безпеку для жінки і плоду.

Дитина – чистий аркуш паперу, і те, якою вона виросте, повністю залежить від виховання

Не все так просто. Уже немовля вибирає, як ставитися до тих чи інших подій. Мама не відразу підійшла на плач – один пережив спокійно, інший відчув себе покинутим і нікчемним. Дуже багато закладено генетично. Тому батькам не варто всю відповідальність за те, яким виросте дитина, звалювати на свої плечі. Як і нав’язувати йому свої нереалізовані мрії і уявлення про щастя. Якщо ви мріяли грати на арфі або вивчити хінді, не означає, що цього ж буде хотіти ваша дитина. Подаруйте їй свободу вибору.

Годувати грудьми малюка потрібно до тих пір, поки він не кине сам, хоч до 3 – 5 років

Грудне молоко зберігає свої поживні та захисні властивості до 10 – 11 місяців. Після цього терміну великої користі від материнського молока немає, та й складніше відучити малюка від грудей. Він вдається до неї як до ритуалу, психологічної підтримки. Іноді доводиться спостерігати, як в гостях дворічний малюк раз по двадцять пристає до мами, піднімає блузку, хвилинку годується і знову тікає. Мамі незручно, гостям теж. Зрозуміло, що дитина зовсім не хоче їсти, а просто демонструє своє право на маму.

Татусі нічого не розуміють в немовлятах, тому до виховання їх потрібно підключати, коли дитина підросте

Становлення батьківства залежить від того, наскільки мама включає чоловіка в процес виховання малюка. З перших днів життя у батька повинні бути свої обов’язки, наприклад, купання або прогулянка по вихідним. Татам потрібно довіряти, навіть якщо спочатку вони щось роблять не зовсім правильно. Інакше чоловік може так ніколи і не захотіти займатися дитиною. А дитині потрібна турбота як мамина так і батькова.

У рік дитину потрібно постригти якнайкоротше – волося буде краще рости

Стрижка ніяк не впливає на ріст волося. Просто до року у багатьох малюків змінюється структура волося, воно стає жорсткіше, товстіше, іноді змінюється колір. Хоча процес цей індивідуальний і у декого такі зміни з’являться тільки в три-чотири роки.

Від грудного вигодовування молочні залози обвисають

Міф, за винятком того випадку, коли вагітна жінка палить чи є багатодітною мамою.
Багато жінок відмовляються від грудного вигодовування, побоюючись, що це негативно вплине на форму і пружність їх молочних залоз. І дарма. Годування малюка груддю не призводить до довготривалих змін в її пружності і не спричиняє її опущення.

Більш серйозну небезпеку несуть в собі куріння, нездорове харчування, вікові зміни і велика кількість вагітностей, через що груди часто і різко змінюють свою форму і розмір. Варто враховувати і генетичний фактор, який багато в чому визначає і наявність розтяжок після пологів, і стан грудей після грудного вигодовування. Якщо це 1-а або 2-а вагітність, а жінка веде здоровий спосіб життя, то ніякої катастрофи не станеться.

Страждаєш від болю під час місячних? Роди, і все налагодиться!

Правда, але лише наполовину.

Вчені з Тайваню протягом 8 років спостерігали за більш ніж 3,5 тисяч жінок. За цей період деякі народжували, і у багатьох менструальні болі значно слабшали після пологів. Але далеко не у всіх. Серед тих, кому робили кесарів розтин, 51% матерів продовжували страждати від цих болей, а серед тих, хто народжував звичайним способом, відчували колишню біль – 35% жінок.

Ще одним важливим фактором виявилася тривалість вагітності. 77% матерів, у яких діти народилися недоношеними, продовжували відчувати біль при місячних.

Обвиття пуповиною – найстрашніше, що може бути під час вагітності

Під час вагітності є речі, на які ми не можемо вплинути – гострі пуповинні, плацентарні фактори, такі як вузол пуповини, передчасне відшарування плаценти та інше. Ми не можемо це з точністю прогнозувати і діагностувати. Такі ситуації дуже рідкісні, але час від часу трапляються. Але навколо цього міфів і зомбування дуже багато. Хоча в акушерській практиці відомі випадки сприятливих пологів навіть при шестикратному обвиттю пуповиною.

Народжувати можна тільки худим. Або тільки «пишним» жінкам!

Це дві крайності, які однаково погано впливають на вагітність. Є так званий індекс маси тіла, який розраховується за співвідношенням росту і маси тіла. Якщо є дефіцит маси тіла з індексом нижче 18, то такі вагітні жінки в групі ризику з невиношування – у них маса жиру в організмі нижче 20%, що є критично мало для виношування дитини. У жирової тканини виробляються гормони, необхідні як для нормального менструального циклу (ось чому у жінок з анорексією місячні припиняються), так і для виношування вагітності.

Якщо жінка «пишна», у неї теж може не бути місячних – в жировій тканині гормонів так багато, що вони «глушать» цикл. А якщо така жінка завагітніла, то вона в групі ризику по прееклампсії (ускладнення у вигляді підвищення тиску аж до судом і набряку мозку) і діабету. Все повинно бути оптимально, але «коридор здоров’я» досить широкий і діапазон ваги, сприятливий для вагітності, великий.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *