44 міфи про вагітність (30 – 44)

Малюк, який народився в “сорочці”, буде щасливим

В акушерській практиці бувають випадки, коли плодові оболонки, в яких дитина перебуває в утробі матері, не розриваються під час пологів і малюк з’являється на світ в так званій “сорочці”. Таке трапляється дуже рідко, і колись існував забобон, що це хороший знак.

Звичайно, що це безпідставний міф, але сьогодні плодовий міхур може допомогти недоношеним дітям. У науковій літературі описана і успішно застосовується методика, за якою, під час кесаревого розтину, недоношених дітей витягують в плодовому міхурі. Це дозволяє знизити травматизм, якому може піддаватись ослаблений організм дитини під час пологів.

Якщо жінка не народжує – це шкідливо для здоров’я

Період вагітності – це випробування, але в цей час стимулюються всі захисні механізми організму, відбувається своєрідне тренування всіх органів і систем. За аналогією: якщо м’яз тренується, він сильний і добре працює. Науково доведені наступні факти позитивного впливу вагітності – профілактика раку молочної залози, матки, яєчників. Все інше залежить від жінки – якщо вона в гармонії зі своїм рішенням не народжувати. Повторюся, завдання медиків – інформувати, а рішення приймає кожен сам.

Під час вагітності не можна фарбувати волосся і нігті

Це найпоширеніший міф, який з’явився після одного випадку, що співпав з якимось ускладненням – хтось нафарбував нігті і потім дитина народилася з таким собі відхиленням. Але після цього – не означає внаслідок цього. Ми вже давно не користуємося хімічно шкідливими лаками для нігтів. Вони могли принести шкоду тільки через вдихання, тому що через шкіру вони не всмоктуються. Акрил може бути шкідливим – через вдихання мікрочастинок, які можуть завдати шкоди навіть не дитині, а самій жінці, усі решта ризики є надуманими та ніякої шкоди не несуть.

Чому виникають побоювання з приводу фарб для волося, зрозуміло, але в дійсності зараз немає підстав забороняти вагітним фарбувати волося. Речовини, які містяться у фарбах, погано проникають через шкіру і на весь організм в цілому не діють. Рекомендується тільки дотримуватися правил, які вказані на упаковці, а при особливій настороженості просто не фарбуватися в першому триместрі. Ще потрібно пам’ятати, що під час вагітності волося може вести себе непередбачувано і результат фарбування буває несподіваним.

Бути красивою і доглянутою під час вагітності цілком реально. Секрет в тому, щоб ретельно вивчати склад продукту. Якщо серед компонентів ви знайшли толуол, формальдегід, камфору, аміак або резорцин, то краще відкласти засіб до народження дитини.

Якісна сучасна косметика відомих брендів не містить небезпечних речовин, тому використовувати її можна.

Те, що не можна зав’язувати волося у вузол і стригтися – це прості забобони, і спростовувати їх з позиції науки безглуздо.

Не можна різко кидати пити і курити, це стрес для мами і дитини

Беззаперечно, набагато більше, ніж лак для нігтів і фарба для волосся, шкідливі алкоголь і сигарети. Етиловий спирт безпосередньо проходить через плаценту і при частоті ударів серця у малюка в утробі матері на рівні 140-160 ударів в хвилину, кров з алкоголем проходить через ще зовсім несформований мозок майбутньої людини. Келих вина може виявитись це вкрай небезпечний для дитини, особливо на ранніх стадіях так званого ембріонального періоду. Фетальний алкогольний синдром у дітей, матері, яких страждають алкоголізмом, – ситуація, яка в багатьох країнах навіть є показанням до переривання вагітності, так як може викликати глибоку розумову відсталість.

Міф про куріння при вагітності звучить так: коли дізнаєшся про майбутню дитину, не можна кидати одразу, тому що це викличе синдром відміни. Це міф, тому що у дитини ще немає синдрому звикання, а кожна затяжка додає йому негативного впливу нікотину на поділ клітин, на доставку кисню до клітин і тканин. І навіть адреналін, що з’являється в організмі матері, коли вона кидає палити, не так негативно впливає на дитину, як нікотин.

Вагітним краще відмовитись від УЗД, КТ та МРТ, радіація шкодить плоду!

Навіть якщо говорити про іонізоване випромінювання (радіацію), тобто про рентгенографію та комп’ютерноу томографію (КТ), то зазвичай ризики для жінки і дитини набагато нижчі, аніж здається. По-перше, не так-то просто зробити стільки досліджень, щоб доза опромінення була загрозливою. По-друге, зазвичай опромінення направлене не на область живота, і його завжди, якщо необхідно, можна захистити. По-третє, невірний діагноз або відсутність діагнозу без необхідної рентгенографії або КТ може бути небезпечнішим для здоров’я і навіть життя матері.

Ультразвукові дослідження (УЗД) дуже важливі під час вагітності, і зараз є величезна кількість даних, які говорять, що цей метод безпечний. Ніякі жахи з жіночих форумів про те що ультразвук розплітає ДНК дитини не мають відношення до дійсності.

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) теж безпечна. Побоювання викликає хіба що контраст гадолиний, який іноді вводять внутрішньовенно, щоб виконати це дослідження.

За формою живота можна визначити стать дитини

Раніше, коли не було УЗД, наші бабусі намагалися навмання визначити стать дитини, за формою і розміром живота, в тому числі. Але немає ніяких доказів що підтверджують такі здогади, так як на форму живота впливають тільки розмір дитини і його положення.

Широкі стегна – показник легких пологів

Стегна візуально здаються широкими через розмір клубової кістки – найвища частина стегон, але вона ніяк не задіюється в пологах, тому на те, як вони будуть протікати ніяк не впливає. Під час пологів важливий впускний канал – круглий отвір в середині тазу, він у кожної жінки різний, але побачити його зовні неможливо.

Вагітним не можна лежати на животі

Жінка може спати на животі до тих пір, поки їй це зручно, дитині нашкодити неможливо. Плід в животі надійно захищений м’язами матки, тому можете не хвилюватися, що придавите його.

Кесарів розтин – легкий і безпечний спосіб розродження

Багато жінок вважають, що кесарів розтин – це більш легкий і безпечний спосіб розродження, ніж природні пологи, але це не так. Різниця в тому, що при кесарському розтині біль з’являється не під час пологів, а після. Крім того, після кесаревого розтину, як і після будь-якого серйозного оперативного втручання, дуже довгий відновлювальний період. Крім того існує велика кількість можливих ускладнень, як після пологів, так і під час наступної вагітності.

Вагітним не можна піднімати руки вгору

Існує думка, що якщо жінка буде піднімати руки вгору під час вагітності, дитина заплутається пуповиною і може задихнутися. Але то, піднімає жінка руки вгору чи ні, ніяк не пов’язане з тим, чи буде обвиття пуповиною. На обвиття впливають зовсім інші фактори. Але навіть, якщо малюк обмотаний пуповиною, акушерка під час пологів швидко зніме її і ніяких негативних наслідків для малюка не буде.

Токсикоз буває тільки на початку вагітності

Нудота – один з перших “симптомів” вагітності, часто по ранковому нездужанню жінки і дізнаються про своє становище. Але всупереч поширеній думці, що токсикоз може турбувати тільки в першому триместрі, це не так. Деякі жінки можуть страждати від нудоти до 20 тижнів, деякі відчувати нудоту протягом всієї вагітності, а деяких, токсикоз може наздогнати на останніх тижнях вагітності.

Вагітних завжди тягне на солоне

Організм вагітної жінки може вимагати відсутніх йому поживних елементів і мінералів дуже дивним способом. Наприклад, через бажання з’їсти шматочок крейди або жменьку попелу. Ще однією причиною особливих «капризів» вагітної є її гастрономічні уподобання, що криються в гормональних перепадах, а часом просто в бажанні себе побалувати.

При цьому тягнути може як на солоне, так і на солодке або кисле, а часом і на все відразу. До речі, в списку улюблених продуктів вагітних 1-е місце займає шоколад.

Їжте рибу і волоські горіхи – і народите розумну дитину!

Корисні властивості цих продуктів не можна заперечувати. Волоські горіхи багаті калієм і магнієм, які зміцнюють судини і серце, а також благотворно впливають на нервову систему. Йод у складі риби корисний для щитовидки. Тому майбутній мамі варто додати їх в свій раціон.

І риба, і горіхи містять жирні кислоти омега-3, які допомагають зберегти здоров’я мозку. Однак їх вплив на розвиток розумових здібностей майбутнього малюка не доведено.

Крем від розтяжок – ваш помічник № 1

Крем від розтяжок вважають справжньою панацеєю і ефективним способом вирішення всіх проблем. Але його склад не сильно відрізняється від зволожуючого лосьйону. Звичайно, використання такого крему може зробити вашу шкіру більш еластичною, але чудодійним чином прибрати всі ваші розтяжки йому не під силу.

Не варто недооцінювати в цьому питанні і генетичний фактор, а також тип вашої шкіри. Дізнайтеся, яка була ситуація з розтяжками після вагітності у вашої мами, тітки або бабусі. Найімовірніше, вас чекає те ж саме.

Вагітній не можна жити з тваринами

Жити з тваринами можна. Тільки не з усіма. Вагітній жінці краще зовсім не мати справи з гризунами (кролики до гризунів не належать): вони поширюють небезпечний для плоду вірус лімфоцитарного хоріоменінгіту. Рептилії відмінно розносять сальмонелу, і з ними теж краще спілкуватися поменше. З іншими тваринами треба просто дотримуватися елементарних правил гігієни. Ну і, звичайно, всі знають: вагітна жінка не повинна змінювати котячий лоток – так вийде звести до мінімуму ризик захворіти токсоплазмозом. З тією ж метою краще не заводити кошеня і не спілкуватися з незнайомими кішками.

Котів пов’язують з небезпечною під час вагітності хворобою – токсоплазмозом, однак не всі кішки є його переносниками і не тільки кішки. Набагато простіше підхопити його, з’ївши недоварене м’ясо або прибираючи відро для сміття без рукавичок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *