Бандаж для вагітних: як він працює і кому необхідний?

Вагітність – дуже важливий і досить складний період в житті жінки. Ростучий, живіт дарує їй надії, але при цьому викликає дискомфорт, так як збільшує навантаження на поперек і ноги. Щоб цього не відбувалося, лікарі рекомендують носити спеціальний бандаж для вагітних, який розподіляє вагу рівномірно, допомагає підтримувати дитину в потрібному положенні і дозволяє швидше відновитися після пологів. Часто виникають питання, як вибрати бандаж для вагітних, на якому терміні його варто починати носити і як правильно використовувати, і ми постараємося на них відповісти.

Бандаж до і після пологів: коли і для чого він потрібен?

Бандаж для вагітних (допологовий бандаж) і бандаж після пологів (післяпологовий) – це ортопедичні вироби, які суттєво допомагають майбутнім мамам максимально правильно і безболісно виносити дитину, а також надають неоціненну допомогу після того радісного моменту, коли малюк вже з’явився на світ.

Різновиди бандажів

На сьогоднішній день, існує великий вибір бандажів для вагітних. Це і просто допологові підтримуючі бандажі, і дородові бандаж-труси, і бандажі-грації, тазовий бандаж, бандаж для вагітних з функцією корекції постави, а також бандаж з ребрами жорсткості. Є й такі, як бандажі-шорти, бандажі-майки та бандажі-спідниці, але зустрічаються вони набагато рідше.

В тому числі, серед підтримуючих дородових пристосувань, у жінок користуються великою популярністю пояси для вагітних.

Також, існує такий зручний вид бандажу – універсальний бандаж до і післяпологовий.

1. Допологовий бандаж

Допологовий бандаж лікарі рекомендують носити практично всім жінкам, які готуються стати матусями, починаючи приблизно з 20-го тижня вагітності, незалежно від того, наскільки виріс животик. Особливо він потрібний, якщо жінка продовжує працювати, веде активний спосіб життя, проводить на ногах більше 3-4 годин в день, якщо є набряки нижніх кінцівок.

Купити допологовий бандаж необхідно, якщо у жінки остеохондроз, викривлення в поперековому відділі хребта, якщо у неї є болі в області попереку, а також, якщо ця вагітність не перша. Допологові бандажі виконують не тільки медичну, а й косметичну функцію. Вони запобігають утворенню розтяжок на шкірі живота і стегон, утворенню так званого «в’ялого животика», так як при вагітності стінки черевної порожнини і шкіра розтягуються. Необхідно взяти до уваги, що при повторному виношуванні, цей процес відбувається набагато сильніше і швидше.

Обов’язковими показаннями для використання даного виробу є:

 • загроза викидня;
 • наявність рубця на матці;
 • наявність великої кількості навколоплідних вод;
 • великий розмір плоду;
 • збільшення розміру матки вище норми;
 • при деяких захворюваннях сечостатевої системи;
 • низьке розташування плоду;
 • при певних патологіях вагітності.

Якщо є перераховані вище ознаки, то найчастіше бандаж рекомендують одягати вже з 16-го тижня. Приблизно з 39-го тижня, його вже не носять постійно, а тільки при тривалому пересуванні, при виконанні домашньої роботи, або інших відчутних фізичних навантаженнях, тому що в цей час дитинка починає підготовку до появи на світ і живіт, на цьому терміні, поступово опускається. У деяких випадках, за вказівкою лікаря, бандаж носять до самих пологів.

Дородовий бандаж допомагає зняти навантаження з органів малого тазу, з хребта та м’язів, усуває або значно полегшує біль і напруження в спині. Також, він допомагає майбутній дитині зайняти правильне положення, що відіграє дуже важливу роль при пологах.

При покупці допологового бандажу, необхідно знати:

 1. виріб не можна туго затягувати, він не повинен тиснути. Правильно підібраний і правильно одягнений бандаж м’яко підтримує живіт і так само делікатно фіксує положення плоду в матці, він практично не відчувається на тілі і не спричиняє дискомфорту;
 2. бандаж не можна носити цілодобово. Його необхідно знімати під час нічного і денного відпочинку, а також бажано робити перерву на 30 хвилин через кожні 3 – 4 години.

2. Допологовий пояс (пояс бандаж для вагітних)

Допологовий пояс (пояс бандаж для вагітних) буває кількох різновидів:

 1. підтримуючий пояс для вагітних;
 2. дородовий пояс-трусики.

Багато хто вважає, що носити пояс зручніше, ніж бандаж. Його, наприклад, не треба знімати при відвідуванні туалетної кімнати.

Але слід враховувати, що при дуже великому животику, носити пояс не зовсім ефективно.

У будь-якому випадку, перш ніж купити дородовий бандаж, або пояс, необхідна консультація лікаря акушер-гінеколога.

3. Післяпологовий бандаж

Бандаж після пологів допомагає організму молодої мами відновитися в найкоротші терміни. Він:

 • нормалізує тиск у середині черевної порожнини;
 • сприяє поверненню внутрішніх органів на свої звичні місця;
 • служить швидшому скороченню матки;
 • відновленню тонусу м’язів живота, їх еластичності і пружності;
 • запобігає утворенню гриж;
 • запобігає опущенню внутрішніх органів;
 • знімає біль в спині.
 • Звичайно, прибрати розтяжки, обвислий живіт можна і в косметологічній клініці, і за допомогою правильно підібраних фізичних вправ. Але це забирає багато коштів, сил і часу, яких у молодої мами і так обмаль. Тому, з метою економії всіх своїх ресурсів, найкращим рішенням буде купити післяпологовий бандаж.

  Купувати такий вид бандажу найкраще безпосередньо після пологів, так як під час вагітності жінка може не вгадати з розміром, який їй потім знадобиться.

  Післяпологовий бандаж рекомендують у випадках:

  • Якщо молода мама істотно додала у вазі;
  • Скаржиться на болі в спині.

  При таких симптомах, як біль у спині та попереку, рекомендується придбати корсет попереково-поясничної області.

  Серед таких моделей є корсети з металевими ребрами. Вони фіксують і підтримують хребет у правильному положенні, що зменшує на нього навантаження, знімають напругу і біль, сприяють формуванню хорошої постави. Такий корсет для попереково-поясничної області хребта відрізняється комфортом і простотою у використанні.

  Для жінок, які перенесли кесарський розтин, існує спеціальний бандаж, який так і називається: післяпологовий після кесарського. Він має ще одну назву – післяопераційний. Використовуючи такий бандаж після кесарського розтину, жінка зуміє вберегти себе від багатьох ускладнень, оскільки його призначення – підтримувати нижню частину черевної стінки, фіксувати і зберігати в нерухомому положенні шви в післяопераційний період.

  Рішення придбати післяродовий бандаж, безперечно, приймають для себе жінки, які стежать за своїм здоров’ям, красою, фігурою і поставою. Зрозуміло, якщо у них немає для цього протипоказань.

  4. Універсальний бандаж (бандаж допологовий і післяпологовий)

  Такий універсальний бандаж – це 2 в 1. Він однаково ефективно справляється зі своїм завданням, як в процесі виношування малюка, так і після його появи на світ. Це, по-перше, досить зручно. А по-друге, дозволяє заощадити кошти, адже замість двох бандажів, є можливість придбати один. Під час вагітності, універсальний бандаж одягають широкою частиною назад, для розвантаження спини і її підтримки, а вузьку частину фіксують під животом.

  Після народження дитини, так само як і після кесарського розтину, виріб просто перевертають навпаки. У такому положенні, широка частина буде фіксувати і тягнути живіт, а вузьку необхідно застебнути на спині. Дородовий або післяпологовий комбінований бандаж є, як звичайний, так і з ребрами жорсткості. Підбирати його необхідно індивідуально, залежно від потреб організму.

  Протипоказання щодо використання бандажів

  Пояси і бандажі не можна носити, якщо присутні:

  • Шкірні захворювання в місці зіткнення уражених ділянок шкіри з бандажем (поясом);
  • Захворювання нирок, які супроводжуються набряком;
  • Серцево-судинна недостатність;
  • Деякі захворювання шлунково-кишкового тракту;
  • Алергія;
  • Особиста заборона лікаря у вашому конкретному випадку.

  Бандаж або пояс – це, без сумніву, дуже корисні і необхідні речі в гардеробі, як під час вагітності, так і після пологів. Але за умови, якщо жінка всі свої дії узгоджує з фахівцями, ретельно стежить за станом і реакціями свого організму. І не тільки свого організму, але і дитини, яку вона носить і за яку несе відповідальність.

  Поради і рекомендації з користування бандажем

  Для вагітної жінки бандаж – це не розкіш, а необхідність. Він виконує косметичну функцію: оберігає шкіру живота від розтяжок, а черевний прес – від в’ялості. Бандаж дуже важливий і з медичної точки зору – він зменшує навантаження на хребет. Але найголовніше, бандаж фіксує плід в порожнині матки в поздовжньому положенні. Це особливо важливо після 24 тижнів вагітності, коли дитина може розташуватися горизонтально. Якщо плід зафіксується в неправильному положенні, – а таке може статися при різних акушерських патологіях, скажімо, при міомі матки, – то дитина не зможе з’явитися на світ без оперативного втручання. Вирушати на пошуки бандажу потрібно на п’ятому-шостому місяці вагітності. Підбирати бандаж необхідно за розміром, який ви легко визначите, вимірявши обсяг своєї округленої талії на рівні пупка.

  Обов’язково приміряйте бандаж – надягніть його поверх нижньої білизни. Сьогодні існує багато різних моделей дородових бандажів, і тільки примірка допоможе вам з’ясувати, в якому з них ви будете почувати себе найбільш комфортно. Одягати бандаж слід лежачи на спині. Коли жінка стоїть, матка опускається під власною вагою, і, зафіксувавши її в такому положенні, ми тільки посилимо проблеми, з якими покликаний боротися бандаж. Знімати його теж зручніше лежачи.

  Допологовий бандаж потрібно носити протягом усього дня, знімаючи тільки на ніч. Сьогодні на ринку найбільш широко представлені дородові бандажі іноземного виробництва. Вони продаються в спеціалізованих магазинах для майбутніх мам і в аптеках. Більшість зарубіжних бандажів зроблені у вигляді високих трусиків, що підтримують. Нижня частина яких представляє собою широку гумку, а верхня – виконана з еластичної тканини. На різних моделях гумка може бути вужча, ширша, може розташовуватися нижче або вище – примірявши, ви зрозумієте, який варіант вам більше підходить.

  Якщо, одягнувши еластичний бандаж потрібного розміру, ви помітили, що він не дуже щільно прилягає до тіла, не поспішайте замінювати його виробом меншого розміру. Невеликі складочки розгладяться, коли ваші обсяги збільшаться. Плюси таких бандажів – простота експлуатації: нічого не потрібно застібати або зав’язувати. А недолік полягає в тому, що вони зазвичай повністю або частково зроблені з синтетичних матеріалів – мікрофібри, еластену. Такі бандажі не підійдуть жінкам, у яких є алергічна реакція на синтетичну тканину. Крім того, влітку в них досить спекотно.

  Існують бандажі у вигляді еластичного пояса. Така модель хороша тим, що її можна носити як в допологовий, так і в післяпологовий період. Цей бандаж дуже сильної фіксації, тому він підійде майбутнім мамам, чий живіт досяг значних розмірів, а також тим, кого турбують болі в спині. Одягається еластичний пояс поверх нижньої білизни, тому його “синтетичне походження” не має значення.

  В аптеках можна придбати дородові бандажі вітчизняного виробництва. Вони, звичайно, набагато дешевші ніж закордонні аналоги. Виконані вони у вигляді корсетів з численними завязочками, що, з одного боку, не дуже зручно – самостійно одягатися в такий бандаж важко, а з іншого – навпаки, адже за допомогою шнурочков можна регулювати рівень стягування корсета в залежності від форм вагітної. Вітчизняні бандажі зшиті з чистої бавовни. У них шкіра прекрасно дихає, і алергії можна не побоюватися. У шви корсетів вставлені тонкі пружні планки – кісточки, за рахунок яких матка ефективно утримується в правильному положенні.

  Післяпологовий бандаж допомагає швидше скоротитися м’язам черевного пресу. Він здатний позбавити шкіру від розтяжок, якщо вони з’явилися під час вагітності. Починати носити бандаж слід через 7-10 днів після пологів. Одягати його намагайтеся кожного дня протягом 6 тижнів. Розмір післяпологового бандажу повинен відповідати розміру вашого одягу до вагітності. Якщо ж, виношуючи дитину, ви поправилися більш ніж на 12 кілограм, то вибирайте виріб на 1-2 розміри більший. Післяпологовий бандаж, як і допологовий, надягати потрібно лежачи – таким чином м’язи живота розслаблені, і їх легше зафіксувати в правильному положенні.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *