Страх вагітності і пологів

Причини страхів

Як уже згадувалося, вагітність і народження дитини – це ті моменти в житті жінок, які найбільше покриті товщею різноманітних міфів, страхів і забобонів. Це пояснюється тим, що таке сакральне явище, як народження нового життя – завжди непокоїло свідомість людей. Людство весь час свого існування намагалося знаходити пояснення незрозумілим і непідконтрольним їм явищам.

Кожна народність і культура накопичувала і ретельно передавала з покоління в покоління цілі системи правил і повір’їв щодо пологів і вагітності. Майже кожна жінка отримала від своїх бабусь інформаційну спадщину. Частина цієї інформації може бути справді корисною, але більшість все ж таки слід віднести до звичайних забобонів (готуй «посаг» для дитини, не стрижи і не фарбуй волосся, дивитися на вогонь і інше).

Друге джерело забобонів і страхів – це страшилки «досвідчених подруг». Деякі жінки просто обожнюють посилювати свою значимість наганяючи страху на менш досвідчених і довірливих подруг. Для цього в хід йде весь творчий талант: від драматичного перебільшення до перекручених пліток і звичайних вигадок.

Отже, варто скептично відноситися до розповідей і досвіду інших. Всі жінки унікальні і не варто переносити чужі переживання, особливо негативні, на себе.

Важливим фактором страхів жінки є зміна гормонального балансу під час вагітності і перебудови в організмі, які вона викликає. Кожна жінка в різній мірі схильна до тривоги. Тут важливий вихідний рівень тривожності, з яким ви приймаєте рішення про вагітність. Він залежить від наступних чинників:

  • попереднього досвіду вагітності;
  • бажання і готовності народити дитину і стати матір’ю;
  • стану здоров’я;
  • стосунків в сім’ї та з майбутнім батьком дитини;
  • соціальних, побутових та матеріальних передумов.

Але психологічна готовність і обізнаність дозволяє подолати всі страхи перед вагітністю і пологами. Якщо ми не знаємо, що є причиною нашого страху, то слід розібратися в собі і виявити конкретні причини всіх страхів. Коли ми дивимось в обличчя своєму страху і визнаємо його – нам легко зробити його своїм другом.

Види страхів

Страх втратити фігуру і стати непривабливою

Розкручений засобами масової інформації культ красивого тіла все більше стає завадою для народження дітей серед жінок. Вони охоплені страхом і тривогою, що їх зовнішній вигляд погіршиться назавжди. Вагітність для них асоціюється з повнотою, розтяжками і втратою пружності тіла.

Для того, щоб краще підготуватися і подолати страх – проконсультуйтеся з лікарем та з тренером по фітнесу. Визначте тип конституції свого тіла і схильність до повноти. Дізнайтесь про необхідні фізичні вправи і методики відновлення після пологів.

І пам’ятайте, що струнка талія – це наслідок роботи над собою, яка під силу будь-якій жінці. При помірності у харчуванні та нескладних регулярних фізичних вправах – фігура жінки, після вагітності, може стати ще кращою ніж раніше.

Підсилювати тривожність може невдале ставлення і висловлювання чоловіка. В цій ситуації допоможе чуйність до почуттів жінки і тактовність коханого чоловіка. Страх втратити симпатію чоловіка, в переважній частині випадків – безпідставний. Зазвичай, вагітність жінки додатково приваблює чоловіків.

Страх не справитись з материнством і забезпечити дитину всім необхідним

Цей страх зазвичай характерний для молодих жінок. Вони ще не хочуть брати на себе відповідальність і продовжувати вести безтурботний спосіб життя. В дорослому віці присутність такого страху говорить за наявність деякої інфантильності в характері людини. А формальні причини, які людина знаходить для себе – це тільки спосіб уникати відповідальності.

Пам’ятайте, що материнство – це природно. Інстинкт материнства – це потужний механізм, який присутній у жінки, і він здатен навіть пересилити інстинкт самозбереження. Правильне ставлення до свого материнського інстинкту дозволить вам перетворити його на свого хорошого друга і помічника.

Жінки не народжуються з вмінням виховувати дітей. Але любов і материнський інстинкт це потужні рушійні сили, які допоможуть вам піклуватися про дитину. В процесі ви засвоїте всі необхідні навички, навчитесь розуміти дитину з півслова і станете найближчими в світі людьми.

Страх болю і пологів

Страх перед пологами і болем цілком природній і його переживає практично кожна жінка, яка планує стати матір’ю. Зазвичай цей страх дівчатам закладається в підсвідомість на протязі довгого часу. Основним джерелом виступають драматизовані розповіді знайомих та родичів. Страх болю підсилюють страхи перед пологовими будинками, лікарями і незнайомими медичними процедурами.

В більшій мірі цей страх притаманний жінкам, які вперше планують народжувати. Також він може опановувати жінок, які переживали негативний досвід – ускладнення під час вагітності і пологів, хірургічні втручання і інше.

Для подолання цього виду страху потрібно зосереджуватися на приємних моментах вагітності і пологів, налаштовуватися на хороший результат.

У випадку, якщо цей страх настільки сильний, що ви ніяк не здатні його опанувати, то починайте здійснювати активні дії для його зниження:

  • зберіть і вивчіть максимум інформації про вагітність і пологи;
  • відвідуйте уроки на курсах в школах для вагітних жінок. Там ви зможете прослухати лекції і поради компетентних лікарів, переглянути навчальні відеоматеріали про пологи.

В результаті ви дізнаєтесь, як проходять пологи, на які етапи їх розділяють і що відчуває дитина в цей час. Знання і розуміння процесів разом з правильним настроєм – суттєво знизять і розсіють ваші страхи.

Також, ознайомтесь з існуючими методиками масажів для зменшення болю, особливих дихальних вправ, способів розслаблення – це стане у пригоді вам під час пологів і допоможе їх достойно пройти.

Страх втратити особистий простір і незалежність

Цей вид страху більш притаманний жінкам, які ведуть активний спосіб життя, будують кар’єру або не повністю покладаються на свого чоловіка.

Вибір між кар’єрою і дитиною може буди досить складним. Але все одно потрібно приймати рішення і визначатись. Правильно розпорядитися своїм життям – це ваша особиста відповідальність. Не бійтеся, оцініть ситуацію без емоцій і не перебільшуйте труднощів.

Правильному настрою допоможе зосередження на позитивних прикладах успішних і щасливих жінок. Приклади щасливих і успішних мам обов’язково повинні бути серед ваших друзів, родичів чи знайомих. Придивіться до того, як вони вирішують свої справи та організовують побут.

Пам’ятайте, що без вас не з’явиться нове життя а приглушення материнського інстинкту не зробить ваше життя щасливішим. Подумайте над тим, хто би міг вам допомогти з вирішенням побутових завдань, щоб звільнити більше часу для роботи. Спробуйте поговорити з батьками або пошукати людину яка за певну винагороду допоможе вам частиною домашніх справ. Оцініть можливість зміни графіка роботи. Можливо, якусь частину робочих обов’язків можна виконувати вдома, а не на робочому місці.

Якщо ж ви переживаєте за втрату свого робочого місця, то пам’ятайте, що ви захищені законодавством. Після того, як ви надасте довідку про вагітність, ніхто не має права вас звільнити.

Коли ви допрацюєте необхідний час, вам зобов’язані надати оплачувану декретну відпустку. Після декретної відпустки, ви одразу, без виходу на роботу, можете піти у відпустку по догляду за малюком. Ця відпустка, згідно законодавства, може тривати поки вашій дитині не виповниться 3 роки. Але, при вашому бажанні, ви можете вийти на роботу раніше.

Страх патологій

Такий страх легше подолати людям віруючим і тим, які вміють відпускати ситуації. Він притаманний людям, схильним до гіперконтролю, які звикли повністю контролювати всі аспекти свого життя. Їм важко покластися на мудрість природи свого організму. Тому, більшість таких майбутніх матусь з тривогою очікують результатів першого УЗД, для того, щоб впевнитися, що з дитиною все гаразд. Ні розвиток сучасної медицини, ні регулярні огляди у лікаря гінеколога не можуть повністю зняти відчуття тривоги.

На сьогоднішній день, завдяки досягненням сучасної медицини, переважна більшість дітей народжуються здоровими. Розумна діяльність по підготовці та планування вагітності дозволить вам позбутися від поглинаючого почуття тривоги.

Здавайте аналізи, які призначає лікар, проходьте необхідні обстеження і процедури і ви успішно пройдете цей етап в своєму житті.

Також, допомагає подолати цей вид страху простенька вправа: подивитися на будь-яке скупчення людей і замисліться, що кожного з цих людей у свій час народила мама. І ось зараз всі вони здорові.

Негативний досвід від попередніх вагітностей

Пережитий негативний досвід вагітності чи пологів залишає сильну психологічну травму у свідомості жінки. Така травма може бути серйозною перешкодою на шляху до того, щоб жінка знову відважилася стати матір’ю.

В таких ситуаціях надзвичайно важлива щира підтримка рідних і близьких людей. Також, доречною буде допомога компетентного психолога.

Жінки, які отримали травмуючий досвід, хоч і розуміють розумом, що бувають різні випадки але не в силах самостійно впоратись з негативними емоціями. Навіть при позитивних прогнозах, підтверджених лікарями, і мінімальному ризику повторення негативних подій, відчуття тривоги перед вагітністю може бути нестерпним. В деяких випадках можуть навіть проявлятися нервові зриви і панічні атаки.

Ключовий фактор в такому випадку – непрожитість психологічної травми. Емоції від невдалої вагітності, будуть постійно нагадувати про себе болючим спогадом. Компетентні психологи володіють навичками і знаннями, які допоможуть вирішити цю проблему.

В результаті ви зможете відпустити травмуючу ситуацію, опанувати почуття провини і навчитися спокійно і впевнено дивитися у майбутнє. І не тільки розумом, але й на емоційному рівні захочете народити дитину. На місце страху і тривоги прийдуть надія, радісне передчуття і хвилююче очікування.

Як подолати страхи перед вагітністю

Люди бояться невідомого

Візьміть і дізнайтеся, що ж у вагітності і пологах таке страшне? А може воно не таке й страшне? А може там і взагалі немає нічого страшного? Якщо ви прийняли рішення розібратися в питанні, яке вас лякає, то ви вже наполовину подолали свій страх. Страх перед вагітністю, пологами і материнством зменшується відповідно з тим, як підвищується ваш рівень обізнаності в цій сфері.

Збирайте інформацію, відвідайте курси з підготовки до вагітності і материнства. Спілкуйтеся з компетентними людьми, які зможуть надати вам позитивні і конструктивні поради.

В здоровому тілі здоровий дух

Підготовка до вагітності і пологів це не тільки вивчення інформації і відвідування курсів. Значну частину навантаження під час вагітності, і особливо в процесі пологів, візьме на себе ваше тіло.

Отже, ваше самопочуття і легкість проходження пологів напряму залежатимуть від фізичної підготовленості організму. Почніть регулярно тренуватися і правильно харчуватися, покиньте шкідливі звички.

Вивчайте фізичні вправи для майбутніх мам, методи розслаблення м’язів під час пологів, родові пози і інші спеціальні методики.

Настрій

Рішуча настроєність на материнство, наповненість позитивними очікуваннями і надією допоможуть вам взяти на себе відповідальність за свій успіх. В такому випадку ви вбережете себе від зайвих розчарувань і неприємних несподіванок. Проходження вашої вагітності не залежатиме від інших людей, медичного персоналу і обставин.

Сприймайте процес вагітності і пологи як таємниче диво початку нового життя. Пам’ятайте, що значній мірі ви самі вибудовуєте своє життя. Концентрація уваги на позитивних речах і подіях додасть вам сил при подоланні труднощів.

Вагітнійте разом

Не слід забувати про таке джерело підтримки, як ваш чоловік. Відкиньте гордість і впустіть його в свою вагітність:

  • частіше розповідайте йому про свої відчуття і переживання;
  • ознайомлюйте його з тими моментами, які він не зможе випробувати на собі;
  • старайтеся залучати його до спільного вирішення тих чи інших питань.

У майбутнього батька теж є страхи і побоювання, навіть якщо зовні він це приховує. Спільна діяльність і обговорення хвилюючих моментів допоможе вам обом легко і радісно пройти цей важливий період у вашому житті і ще більше зблизить вас у майбутньому.

Зосереджуйтесь на дитині

Важливим учасником пологів є ваш малюк, якому доведеться пройти нелегке випробування. І якщо ви знаєте про те, що в підсумку пологів вас очікує щастя і хвилююча зустріч, то дитина про це ще не здогадується.

Зосереджуйте свою увагу на його самопочутті, спілкуйтеся з ним. Материнський інстинкт і відчуття того, що маля повністю залежить від вас додасть вам сил і допоможе забути про свої страхи і тривоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *