Як визначити коронавірус – основні симптоми, порівняння зі схожими захворюваннями

Коронавірус COVID-19 має ряд схожих симптомів з такими захворюваннями, як грип, алергія та звичайна застуда. Тому, щоб лишній раз не панікувати, варто пам’ятати основні та додаткові симптоми цих недугів.

Розвиток симтомів COVID-19

Симптоми коронавірусу COVID-19 зазвичай проявляються на 5-й день після зараження, але у окремих людей можуть проявлятися і пізніше. Прийнятий термін інкубаційного періоду – 14 днів (окремі вчені заявляють і про імовірність тривалості до 28 днів).

Прояв захворювання починається з підвищення температури тіла, а через деякий час виникає сухий кашель. Після цього, у захворівшого на COVID-19 може виникнути важкість дихання і дихальна недостатність, яка і є найбільш небезпечною. На цьому етапі, люди похилого віку і ослаблені хронічними захворюваннями потребують штучної вентиляції легень.

До групи ризику важкого перенесення хвороби входять люди:

 • віком від 65 років;
 • з наявними хронічними захворюваннями (астма, діабет);
 • з ослабленою імунною системою.

Порівняння коронавірусу COVID-19 зі схожими захворюваннями

Такі симптоми як біль у м’язах, головний біль, запалене горло та втома теж можуть проявлятися під час COVID-19, але рідко. Наявність цих симптомів скоріше говорить про те, що ви захворіли на грип.

Якщо вас турбує нежить і чхання, тоді, скоріш за все, у вас звичайна застуда або алергія.

Симптоми короновірусу covid19

Відгуки і коментарі6

 • Татьяна

  У меня сухой кашель, температура 38,5 и боль в груди, но я не была за границей.

  • adminweek

   В будь-якому випадку вам краще проконсультуватись зі своїм лікарем. Перебування за кордоном – на сьогоднішній день це важливий фактор, але не обов’язковий.

 • Оксана

  У мене немає температури і кашлю, болить горло і з правого боку в грудній клітці, це може бути вірусне захворювання?

 • Ольга

  Месяц болею. Вначале сильнейший кашель, одышка, жуткие хрипы свистящие. Температура была 1 раз 37,5, болело горло, синусит, диарея зелёный стул. Рентген показал бронхит с астматическим компонентом. Пропила антибиотик, тонну разных лекарств от всего указанного – все по указанию врача. До сих пор кашель, насморк, иногда неустойчивый стул зелёного цвета. До сих пор мучает кашель и синусит. Целый месяц.

 • Юлія

  Доброго дня. У мене біль у легенях, кашлю немає, температура нормальна, не була нігде.

 • Руслана

  На протязі тижня сильний головний біль, температура від 36,8 до 37,3, сухість у носі, незначне першіння у горлі. Два останні дні біль в плечах (маю остеохондроз), стан не покращується, кашлю майже не має. Дякую.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *